Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    válasz Cifu #78 üzenetére

    Az AMD mégis honnan a francból tudná, hogy az adott alaplap adott PCI-Express csatija (mert a Chipset ugye pont nem számít) tudja-e a specifikációk szerinti sebességet, avagy sem? :F

    Onnan, hogy nyilván van tesztlaboruk különböző alaplaptípusokkal, és rá tudnak nézni a konkrét termékekre. Számukra nem fekete doboz az amit a partnereik csinálnak.

    Ez teljesen kitalált érv, alátámasztás nélkül. Adott esetben ki lehet ezt tesztelni, és lehet mérlegelni.

    Feltételes módban fogalmaztam, ettől függetlenül bőven lehet valóságalapja. Én pld. kifejezetten valószínűek tartom. Amit írtál, hogy " és lehet mérlegelni" azt az AMD már meg is tette.

    Még egyszer: ennek a chipsethez pont semmi köze. A PCI-Express csatik bekötésének minősége, zavarvédettsége, stb. számít, eleve ezért jöhet csak szóba a felső (procihoz legközelebbi) PCI-Express x16-os csati, illetve az NVMe csati. Ezt nem az AMD, hanem az alaplap gyártójának asztala.

    Ezek szerint nem csomagoltam be érthetően a mondanivalómat, tehát még 1x:

    Az AMD nem abból él, hogy újabb és újabb alaplapok vásárlására ösztönzi a népet. Az X570 chipsetből ők nem látnak sok pénzt, nekik tökéletes lenne az a felállás, hogy a user bepattintja a friss R5 3600 - R9 3900-at a régebbi lapba aztán jól van.

    Az, hogy az AMD mégis kerek perec kijelenti, hogy PCIE-4 nincsen 5XX-nél régebbi lapban, annak nyomos oka van, annyira nyomos, hogy vállalják azt a kisebb forgalomkiesést a CPU értékesítésben amit a döntésük okoz.

    Még egyszer: ennek a chipsethez pont semmi köze. A PCI-Express csatik bekötésének minősége, zavarvédettsége,

    Tisztában vagyok vele. DE az AMD-nek a chipsetek felől van ráhatása a gyártókra. Számukra sokkal tisztább azt mondani, hogy régi chipset == max PCIE3, új chipset == PCIE4 minthogy nekiállni kibogozni azt az összevisszaságot, amit fél tucat gyártó félszáz alaplap modelljének százféle reviziója jelent a fizikai bekötések szintjén.

  • joysefke

    veterán

    válasz Cifu #73 üzenetére

    Én még mindig azt a nézetet vallom, hogy ez egy lehetőség lett volna opciónak, hogy akinek a deszkája alkalmas erre, az ki is használhassa. Az AMD viszont elvágta ezt a lehetőséget. Ennyi.

    De ez nem ilyen egyszerű, hogy ennyire bináris legyen, sokkal több a változó.

    Eleve sok lapnál nem csak az egyes modell típusok különböznek, hanem egy típuson belül a különböző hardver reviziók között is lehet akkora különbség ami a fizikai paraméterekben különbséget okoz.

    -(1) Nem tudja azt mondani a gyártó, hogy Gigabyte B450 MegaSuper Infinite Gaming az támogatja, hanem max azt, hogy Gigabyte B450 MegaSuper Infinite Gaming rev1 igen, de a rev 2 meg mondjuk nem.

    -(2) Amikor a szóban forgó termékeket tervezték a gyártók aligha fordítottak arra erőfeszítést, hogy a konzumer szinten még nem létező PCIE-4 kompatibilitást teszteljék.
    Utólag kitalálni, hogy "ja, jó eséllyel mégis működik" eléggé véleményes, mert a fizikai implementációnál nyilván a PCIE-3 tűrésével dolgoztak és nem a PCIE-4 feszesebb követelményeivel.
    Könnyen lehet, hogy egy adott konkrét típus-revizió-modellbe tartozó termékek 90%-a tudná a PCIE4-et, 10% pedig nem, mert mondjuk a szórás pont kívül esik azon amit a PCI4 megenged.

    Ezt hogy adod el a usernek?

    -(3) Nyilván az AMD-nél most utólag sokkal jobban látják a szituációt, sokkal jobban tudják, hogy kb milyen arányban lehetnének PCIE-4 képesek a régebbi chipsetes lapok, tapasztalatból tudják, hogy mit lehet és mit nem lehet rábízni a gyártópartnerekre.

    Az AMD elsősorban nem az X570-es alaplapok eladásából él, hanem elsősorban a RyZEN processzorokéból. Ha mégis ők mondják azt, hogy X-Y-Z chipestes lapok képtelenek megbízhatóan támogatni a PCIE-4-et, akkor annak nyomos oka van.

Új hozzászólás Aktív témák