Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koko52

    veterán

    válasz Varázslóó #44 üzenetére

    Ebbe már bele sem mentem, mert már olyannal is vádolták amit nem is írtam. Az a VGA 60hz-ig jó újabb játékoknál. Ráadásul 144hz vs 240hz közt nem vesz észre sokat. 144-ig van értelme. 4K-n a 60 fps is kérdéses. 1440p-n ami már nem a jövő, hanem lassan alap a 144fps is álom.

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

  • lemusz

    addikt

    válasz Varázslóó #46 üzenetére

    Olyan hévvel rontottál nekem fentebb, mintha nagyon durván megsértettelek volna. Ha ez így van elnézést kérek, de az biztos hogy alacsonyabb rendbe sorolom a "csak 60 fps legyen meg a single player játékban 4Kban very ultrán" játékosokat. Azt hogy miért alantasabb ez a fajta játékos - bár szerintem a játékos elnevezés ezekre az emberekre sértően magasztos, lévén ha csak magával játszik az lehet hogy már recska, de messze nem szex - mi sem bizonyítja jobban, mint az hogy egy RX 580-ast beskatujázol és megbélyegzel, mint '60 fps-es kártya'. Jól vagy ember? Elmondom neked, hogy van élet a 4K ultrahigh alatt is. Nem kell mindig mindent a maxra tolni. A folyamatos játékmenet egyébként is sokkal kielégítőbb, mint a laggos "gyönyörű kép". Ez a gyönyörű is eléggé kérdéses egyébként, sok játékban a csúcsra tolt beállítások csak homályos maszlaggá teszik a képet, ahelyett hogy szépítenék. A kártyámra visszatérve pedig csak annyit, hogy az összes esportos játékban 240 fps elérhető vele, minden csak beállítás kérdése.

    Eleve nem is értem hogy jössz egy erősen esportos jellegű 240Hzes fullHD-s monitor alá ilyen 4K ultra high példákkal. El vagy tévedve teljesen...

    [ Szerkesztve ]

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Varázslóó #44 üzenetére

    Azért azon mindig elmosolyodok, amikor valaki azt sugallja, hogy csak a leges-legújabb AAAAAA++ játékokkal lehet játszani (és csak felpumpált grafikával) - és hogy csak ezekért érdemes valami komolyabb hardvert (jelen esetben kijelzőt) venni.

    Egy kraftosabb, modern vas simán viszi a 240 fps-t a legtöbb elterjedt, kompetitív játékban a megfelelő beállítások mellett. (Plusz a magasabb képfrissítés némileg reszponzívabb játékélményt hoz magával, még akkor is, ha az fps:Hz aránya nem 1:1 - de ez már részletkérdés, és többen nem érzik, mint akik igen.)

    tl;dr: Ahány ember, annyi prioritás és felhasználás. Mindkét oldalról teljesen fölösleges (és felszínes dolog) általánosítani. A játszós gépemhez nekem is előbb kéne 240 Hz TN, mint 144 Hz IPS, de elfogadom, hogy másnak egyéb szempontok fontosabbak lehetnek. A filmes/netes vagy a melós géphez pl. már én is inkább a 144-es IPS-re szavaznék a kettő közül.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Depression

    veterán

    válasz Varázslóó #51 üzenetére

    Neki külön gépe van "játékra". Azért idézőjel, mert aki ilyen, annak ez már nem játék.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • tool

    tag

    válasz Varázslóó #44 üzenetére

    Tévedésben vagy. Ha komolyan Fps játék, akkor mindenképpen TN. Nekem is 240Hz- es van és ami nagyon fontos alacsony az input lag. Az IPS a kompromisszum, az nem. A színekkel semmi baj, nem aluról, felülről, oldalról nézem, hanem milyen meglepő középről. Csodálatos képe van onnan, eszméletlen hova fejlődtek ezek a monitorok. Egyébként gratulálhatsz, mert QC- ban magas részletesség mellett gtx 1080mellett tudja a 240-et. Egy jó i7-es kell alá.
    Szerintem azok a hülyék, akik 4K 144hz-ről álmodoznak, csak kiváncsi lennék mivel hajtják majd ki.
    Mielőtt egyoldalúsággal vádolnál, van egy prémium VA paneles monitoromon is, sajnos PS is bejátszik néha, így semmikor sem kell kompromisszumot kötnöm, mert cél hardvert használok mindenhez. Egyébként a VA panelek annyira magas az input lagja (45ms), hogy fps-ek játszhatatlanok rajta. De hát ugye nem erre találták ki. Kompromisszum mentes univerzális monitor nincs, a hozzãm hasonló esetekben a 2 monitoron megoldás az üdvözítő, csak hely kell hozzá... és nem feltétlenül kellett az egekbe szállni az árakkal, mert a VA panelest töredékáron vettem használtan, mert újkorában szinte megfizethetetlen volt.

Új hozzászólás Aktív témák