Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Lirion #123 üzenetére

    Örülök, hogy ekkora marhaságokat írok. :P
    Direkt a 30+ ezres kategóriát írtam, nem a tizenxezres legalját. Azt is vedd hozzá, hogy egy kompakt, legalábbis a normálisabbja, azért több beállítást enged, mint a telefon. Többek között záridő, rekesz állítási lehetőséget, fénymérést, fókuszálási módokat, manuális fehéregyensúlyt, mit tudom ln még mit nem. Sajnos ezeknek csak egy részét tudja a telefon, ami szerintem szintén fontos. Legalábbis én nem a "csak klikk és kész" módszert használom, ha valamit meg akarok örökíteni (bár hozzátenném, hogy sajnos nem értek hozzá, így egy DSLR teljesen manuális módban sok nekem a legtöbb helyzetben, mert mire mindent beállítok, oda a pillanat).

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Lirion #133 üzenetére

    Engem meg az átlag ember hagy tökéletesen hidegen, mert nem tartozom közéjük. (Arrogáns, vagy sem, tartom ezt a véleményt.)
    Egyébként a jelenlegi kompaktom egy FinePix F60fd, aminek a képminőségével nagyon nem vagyok megelégedve. Teszt. Apám látta akcióban még Angliában és elhozta, mondván jó lesz az (a régebbi gépemet ellopta valami tahó, remélem ráesik egy zongora). Bár ez olyan 40-45 körül ment 2009-ben, amikor fater hozta, de ő valami 35-ért vette átszámítva. Érdemes megnézni a linkelt tesztben a képeket. Masszív zaj és mosott részletek... Hiper-szuper, nagy betűkkel hirdetett CCD érzékelő ide vagy oda. Viszont amilyen képeket láttam eddig az N8-tól, azokra mind az jellemző, hogy bár a zaj elég alacsony szinten van, de a részletek eléggé elmosottak. Persze mobilhoz képest király, ha nálam ez lenne az elsődleges szempont, akkor tuti azt venném, de még így is jobb szerintem egy kompakt. (Most nem az enyémről beszélek, mert az egy fos.)

    szerk.: Még egy teszt, itt vannak a képek.

    szerk2.: Egy még alaposabb teszt. A tesztelő véleménye szerint jó a kategóriában, nos biztos igaza van, de az előző gépem simán lepipálta, pedig nem volt drágább.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák