Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RaveForce

    veterán

    válasz debrejo #64 üzenetére

    +1

    „egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

  • Integra

    titán

    válasz debrejo #64 üzenetére

    az apple rég nem a tudatos vásárlásról szól, hanem az érzelmiről. ok, helyesbitek tudatosan érzelmi alapú vásárlás. :)

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz debrejo #64 üzenetére

    Az Apple-nek már ez a sokadik telefonja lesz. Ugyebár egy modellvonalt visz, tehát az a verzió nem lehet, hogy ez 5-ös az csak egy butított verzió lesz (vagy valami totál más, mint eddig). A korábbiak alapján lehet tudni, hogy a 4-esben is meglévő feature-öket tudni fogja az 5-ös is (tehát van rajta garancia, meg van fagyasztója), és a korábbi évek alapján lehet sejteni hogy lesznek új fejlesztések (antibakteriális bevonat), sőt vannak amiket már be is jelentettek (jegesedésmentesség).
    Mivel hosszú évek során így történt az új verziók kiadása, joggal feltételezhetem, hogy most is így fog /ezt hívják úgy, hogy márka stabilitás/. Továbbá tudom, hogy a mostani (hűtőm) már régi verzió (korszerűtlen, sok energiát visz el a hűtés), de szeretnék ennél a márkánál maradni /ezt hívják úgy, hogy márkahűség/, és tudom, hogy sokan akarnak majd ilyet, akkor tulajdonképpen nem annyira logikátlan dolog már most előrendelni.

    Ha emellé hozzávesszük, hogy normálisabb helyeken van olyan, hogy fogyasztói tudatosság, és ha az Apple elcseszi, és valami szarral jön ki, akkor rájuk lehet borítani az asztalt, akkor az ég világon semmi gond nincs ezzel az előrendeléssel.
    Mégegyszer mondom, az Apple szándékosan építi azt az image-t amit, és ennek része a stabilitás. Itt nem egy Nokiáról vagy Sony Ericcsonról van szó, akik egyik évben kijönnek egy mindent vivő telefonnal, másik évben meg valami használhatatlan "majd a név eladja" termékkel. Az Apple pontosan tudja, hogy ezt nem engedheti meg magának, sőt épít arra, hogy ezt nem engedi meg magának. Nem véletlen választják annyian... (tudom, tudom, ez a nem véletlen azért van, mert ott az alma logó... :U )

    [ Szerkesztve ]

  • Integra

    titán

    válasz debrejo #67 üzenetére

    ez az emberi birkaság, hogy a te szavad járásánál maradjunk, ez van. ezek az emberek tökéletes irányjelzők arra, hogy milyen ne legyen a normálisabbik fele. egyetértek azzal amit mondasz.
    azért vicces látni, mi tagadás.. :)

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Xero

    nagyúr

    válasz debrejo #67 üzenetére

    Ha csupa olyan üveged és kajád van ami, csak abban a márkájú hűtőben fér el, és már rég kiadtál értük egy kalap pénzt, akkor nem logikus, hogy ugyan azon márka legújabb modelljét vásárolod meg?

    Fura módon én pontosan megindokoltam miért is rendelném meg előre látatlanban lesz ami lesz alapon, mégsem reagált rá senki. Tudom egyszerűbb elmenni a valós érvek mellett, de azért ne felejtsük már ki a számításból a tudatos vásárlókat sem.
    A tudatosság nem mindenkinek abban merül ki, hogy minél nagyobb kijelző, minél több mag minél magasabb órajelen és minél több widget. :P

    (#70) Ricardo: Én is többször leírtam, hogy a 4 és a fölötti méret nekem szerintem nagy. Ettől függetlenül, ha az 5-ös csak ilyen méretben lesz elérhető akkor kénytelen kelletlen azt fogom venni. A 3G-nél sem szerettem a műanyag hátlapot a 2G után, viszont csak ilyen volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Xero

    nagyúr

    válasz debrejo #73 üzenetére

    Nem azért mert valaki azt mondta, hanem mert nekem ez a legjobb és a legfinomabb.
    Az, hogy hogy néz ki nálam sokad rangú dolog. Tudom, hogy jól össze lesz rakva, mivel 10 év alatt, szarul összerakott termékem még nem volt az Apple-től, és ennyi a lényeg.

    A Ferraris példád meg megint marhaság.
    A Ferrari és az Apple is egy megbízható cég, tudható előre, hogy a most piacon lévő terméküket, egy jobb fogja váltani.

    Nehéz felfogni, hogy én telibe kakilom, hogy milyen logo van rajta mindaddig amíg működnek a már megvásárolt SW-ek és kiegészítők!? Engem az sem igazán érdekel, hogy mi lesz benne. Jobb lesz mint a 4-es és pont. Dock connectoron változtatni nem fognak, iOS5 betan az appok futnak, akkor hol itt a gond?

    Az a baj, hogy én normálisan elmagyaráztam a racionális érveket az előrendelés mellett, de továbbra is megy a mellébeszélés.

  • erdoke

    titán

    válasz debrejo #73 üzenetére

    A Ferrari marha rossz példa (ahogy a korábbi autós példák is borzalmasak a topicban), de olvass egy kis Lamborghini történelmet, ha márks traktorra vagy kíváncsi. :K

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz debrejo #102 üzenetére

    Egyrészt adott egy meglehetősen stabil termékfrissítési ciklus. Másrészt az újabb készülék mindig fejlődött valamennyit az előző éveshez képest, de 2 éven belül elég sokat. Aztán ott vannak még a kínai gyárakból kilopott előlapok, tokok és egyebek, amik alapján nagyjából lehet sejteni, milyen lesz a méreteit tekintve, ott az iPad 2 központi egysége, amit egészen biztosan megkap az iPhone 5, csak az órajele kérdésées, és végül ott az iOS 5, aminek béta 6 (?) verzióját megnézegetheted neten, ismerős fejlesztőnél, vagy akár rátrükközheted a meglévő készülékedre. Emellett ismered a szoftverboltot, tudod, hogy kb. mennyi idő múlva fogja támogatni az általad sűrűbben használt programok többsége az új készüléket.
    Szerinted ez teljesen vaktában vásárlás? Nem lehet benne teljesen biztos a delikvens, hogy a meglévő iPhone 3GS-nél lényegesen jobb készüléket fog kapni? Esetleg nem mondhatja le az előrendelést, ha meglátja a bemutató után a hivatalos képeket, és nem tetszik neki, vagy túl nagynak találja?
    Továbbra se értem, mit problémáztok ezen. Én magam nem rendelném elő, mielőtt a pontos specifikációkat le nem csekkolom, de az emberek többségét ez egyáltalán nem érdekli. Ettől még megértem, hogy nekik magától értetődő lehet az előrendelés, hiszen sokan július óta várnak a cserére.
    Előfizetés hosszabbítással akár 20e Ft-ért viheted majd, teljesen idióta példa egy 70 milliós Ferrari esetleges előrendeléséhez hasonlítani.

    A legjobb aláírás a héten

  • Xero

    nagyúr

    válasz debrejo #101 üzenetére

    "...szart azok nem adnak ki" címszó alatt. Ez mi ha nem agymosás?"

    10év tapasztalata egy márkával. :K

    Egyébként mivel csak az Apple forgalmaz iOS alapú telefont, így az, hogy nekem erre van szükségem egyenesen vezet oda, hogy csak Apple készüléket vásárolok. Nincs itt semmi féle ellentmondás. :N

    [ Szerkesztve ]

  • llaszlo

    veterán

    válasz debrejo #101 üzenetére

    Még mindig nem értem, hogy mi a gond ezzel:
    Új telefont akarok vásárolni (az ok bármi lehet)
    Képbe kerül az i5.
    Bemegyek egy T-be és elő-rendelem. Kapok egy elővásárlásra jogosító kupont.
    Megjelenik és úgy döntök, hogy NEM veszem meg valamilyen oknál fogva, hanem veszek pl egy HTC-t.

    Ezzel mi is a gond???

    "Vagy azért veszed meg mert már egy csomó appot megvettél hozzá amit használni akarsz (mert mással nem tudod ezt megtenni)."
    Ekkora baromságot.
    Akkor elég sok Android user is agymosott. Mivel megvett valaki egy rakás appot és nem tudja mással használni csak android telefonnal. És ez a google-nak igencsak jó, mert még több bevétele lesz. Egyik haver már ha 20k-t nem költött el akkor semmit. Ha most váltana akkor meg kellene keresnie a proramokat az appstore-ban és újra megvenni azokat és újra kiadni rá a pénzt.

Új hozzászólás Aktív témák