Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #74170112

    törölt tag

    Sziasztok,
    Mint friss X2Pro tulaj, én is hozzászólnék a beszélgetéshez :)

    A 8/128- as verzióra neveztem be, Amazonról rendelve 449 € ( kb. 148.000 Ft) volt az ára, plusz a szállítás ( kb. 7 €). Kicsit több mint négy napja használom csak a készüléket, de egy-két dologról már azért van hozzávetőleges véleményem.

    Kialakítás: Kellemes kézbe fogni, prémiumszerű érzetet ad, viszont kissé csúszós és durván gyűjti az ujjlenyomatokat, ezért tok használata szerintem erősen ajánlott. A méret nekem még pont megfelelő, lehet egy kézzel is használni ( bár néhányszor nehézkesen). Alapvetően nagyobbra számítottam, meg is lepett hogy nem egy sumér agyagtábla :D , bár nem kicsi. Manapság nem feltétlenül csak a telefonok növekedtek, sokkal inkább a kávák mérete csökkent.

    Kijelző: Gyönyörű színek, igazi élmény a tartalomfogyasztás, amibe a notch sem zavar bele.
    A fényerő több mint megfelelő, a max. fényerő nekem már kicsit bántó is, közepes szinten remekül elvagyok vele. A fényerő-szabályzásról nincsenek tapasztalataim, jobb szeretem magnak beállítani.
    AOD nem adott, csak minimális szinten, az időt és a nem fogadott hívásokat fogod csak látni a képernyőn. Számomra ez nem dealbreaker, bár lehet lesz akit zavarni fog. Talán a gyártó tesz majd valamit ebben az ügyben később, szerintem nem lehetetlen.
    A dark mode szintén elérhető, nem minden appnál működik még, de nagy részüknél igen.
    A képernyőbe integrált ujjlenyomat olvasó nagyon gyors, nem igazán emlékszem olyan esetre amikor ne elsőre oldott volna fel.

    Teljesítmény/ akkumulátor: A SD855+ és a 90 Hz-es képfrissítés megteszi a hatását.
    Érezhető a különbség a "normál" telefonokhoz képest, szépen süvít a rendszer.
    Külön pozitívum ,hogy beállítható mely alkalmazásokat szeretnéd 60 vagy 90Hz-en futtatni, amivel kicsit csökkenthető a fogyasztás.
    Filmek/játékok/ adatkommunikáció mind-mind nagyon gördülékeny.
    SOT tekintetében még nem tudok nyilatkozni, de a cikkben írt 5 óra sima ügy, szerintem nekem több is kijön majd belőle,mert nem mindig hajtom, csak időszakosan :D
    Kb. 6,5-7 órára számítok, mostantól jobban figyelem majd.
    27-28 perc alatt tölthető fel az akksi 0-ról 100%-ra. Elég egy kicsit félrenézned, és már 40%-ot beletett. Lenyűgöző :R
    A töltő és a telefon langyos lesz, de nem forrósodik fel. Más " lassan töltő'' telefonoknál fogtam már tűzforró töltőket.

    Rendszer: Sok tesztben szidták a Color OS-t, de az eddigiek alapján nekem nincs vele különösebb bajom. Az EMUI-ról nem volt nehéz váltani, eddig ez nekem jobban bejön. Valóban hasonlít valamennyire a MIUI-hoz a felület,de szerencsére annak betegségeit nem vette át ( pl. az értesítésekkel semmi gond).
    A témázhatóság / háttérképek terén gyenge a telefon, de millió wallpaper app van, amikkel ezt a kis kellemetlenséget orvosolni lehet.
    Nagyjából 3 hónap és jön az Android 10, valamint a Color OS 7, illetve a Realme telefonokra kissé átszabott lesz majd az új UI.

    Kamera: Csak egy-két fotót lőttem még vele, a napokban majd kiviszem "terepre'' is.
    A kamera számomra kevésbé fontos, itt tudok kompromisszumot kötni. A próbafotók nem lettek rosszak, de nem kiemelkedőek.
    Az előlapi kamerát mindenesetre talán egy kicsit jobbnak láttam. Elsőre teljesen elfogadható ez a teljesítmény, aki viszont nagyon a fotózásra menne rá, annak nem ez lesz a megfelelő telefon. Sőt, ott lehet inkább már profi fényképezőgép kellhet.

    Még tart a " rózsaszín köd" :) , de alapvetően elégedett vagyok. Sok telefont megnéztem élőben, rengeteg teszten végigrágtam magam,amíg végül ezt a telefont választottam.
    Szeretem a Huawei-t és a Honor-t, de néhány telefonjukat én túlárazottnak érzem ( pl . P30, Honor20 Pro).
    Semmi kedvem romolni, így a Xiaomit is kihúztam, bár a 9tpro -val sokáig szemeztem.
    A OnePlus játszott még nálam, de annyit nem szerettem volna már kiadni telefonért amennyit ők újabban kérnek.A 7T elgondolkodtatott, de az ár és a nem túl strapabíró ház
    ( könnyen hajlott strapateszt videókban), eltántorítottak tőle.

    Ha a kisebb hibákkal megbékél az ember, szerintem ez egy nagyon jó vétel, és legalább két évig gond nélkül ki fogja szolgálni a tulajdonosát.
    A külföldi rendeléssel kapcsolatos kritikával vitatkoznék, szerintem nem feltétlen hátrány.
    Nyilván nagyobb biztonságot ad élőben látni egy készüléket, de ha megrendelted és nem tetszik,élhetsz az elállási jogoddal, vagy szimplán eladhatod.
    A gyártótól nem lehet ugyan közvetlenül rendelni, de ha megrendeled egy másik országba(UK,GER), csomagtovábbítással simán eljut ide.
    Ha pedig az Amazontól veszed, akkor sem vagy szerintem veszélyben mert a "seller'' a Realme, nem pedig egy random user, ami azért nem hangzik rosszul.

    Egyelőre ennyi, remélem hasznos lesz ez a leírás az érdeklődőknek :)

    [ Szerkesztve ]

  • #74170112

    törölt tag

    válasz Vagany #48 üzenetére

    Egyetértek, fotózásban egyértelműen jobb a P30pro.
    A Kirin980 és a SD855+ között szerintem is minimális a különbség, de a SD legújabb változata egy hajszálnyival azért jobb.
    Mindkettő jó készülék, de azért látszik hogy a Huawei egy flagship , míg az X2pro "csak'' egy gazdaságos zászlóshajó, bizonyos prémium tulajdonságok kimaradtak belőle( bár ezekről simán le tudok mondani).
    Ezelőtt EMUI-t használtam több mint 2 évig, nekem semmi gondom nem volt vele, de a Color OS jobban tetszik egyelőre. Reméljük a legújabb verzió sok jót hoz :C

  • #74170112

    törölt tag

    válasz monti0222w #59 üzenetére

    Na jó, azért nem csak annyi, a specifikusabb tesztek alapján ezt tudjuk, de egy átlagos user nem biztos hogy meg tudná mondani mekkora is ez a különbség a két chip között.
    Én egy ősrégi Honort váltottam erre, és valóban érződik a brutális különbség ( nem meglepő), szóval ebben igazat adok, van sebesség, nem is kicsi.
    A töltésnél pedig hatalmas. Mindig elámulok,hogy kb. 15 perc alatt egy egész napnyit bele lehet tankolni :D

    Más: szerintem hasonló utat fog bejárni az Oppo a Realmevel mint a Huawei a Honorral, vagy legalábbis gondolom ez a terv. A Realme UI lehet talán az első lépés abba az irányba, hogy ők is részben függetlenedjenek az anyacégtől, mint a Honor a Huaweitől.
    Indiában nagyon hasítanak, ami pedig egyre fontosabb piaccá növi ki magát. Előbb-utóbb nálunk is bekerülnek majd a köztudatba, de ahhoz még kelleni fog 1-2 jól eltalált készülék és elkötelezettség a UI folyamatos fejlesztésére. A Xiaomi / OnePlus páros mindenképp jobb ha odafigyel rájuk, a potenciál bőven megvan. :U

  • #74170112

    törölt tag

    válasz Donki Hóte #62 üzenetére

    Nagyjából igen :)
    Nálam az OP7T- killer is. Remek a OP rendszere és az a modell is, de húzós az árcédulája,
    a háztartási keksz alakú kamera pedig úgy tűnik elég törékeny jósszággá tette.
    Amúgy jópofa teló a Note10 is, ha kapott volna egy jobb processzort, és a MIUI hülyeségeit kigyomlálja a Xiaomi, nagyon nagyot ütött volna ( így csak kisebbet). Ha a MIUI rendbetétele globalon megvalósul a jövőben, lehet be is neveznék náluk egy készülékre egyszer. :U

    Na de visszatérve az X2Pro-hoz: hétfő reggel töltöttem fel, és mostanra merült le annyira, hogy ismét tele kelljen tankolnom . Ezalatt minimális telefonálás, sok adatkommunikáció
    ( Viber,Messenger, ), böngészés, kiadós multimédia ( Spotify, Youtube, Netflix) és minimális játék után egész jó lett a SOT szerintem. Nem minden appnál használtam a 90HZ-et, csak egy részüknél ( van ahol ugye nem is támogatott) :

  • #74170112

    törölt tag

    válasz monti0222w #87 üzenetére

    Szia,

    Nekem 5 nap alatt megérkezett.

    Gond pedig eddig nincs szerencsére :))

    Más : Márciusban érkezik a Realme UI.
    Láttam róla egy tesztet, mivel már van olyan modell ami megkapta. Kellemesebb, kényelmesebb felület. Ígéretes. Látszik az Oxygen OS hatása, főleg az ikonokon, és néhány funkcióban, pl Focus mode (Zen mode a OP esetében).

  • #74170112

    törölt tag

    Csatlakozom az előttem szólóhoz, szerintem is inkább minimum a 8GB-os változatra érdemes benevezni, főképp a UFS 3.0 miatt.
    A garanciáról annyit tudok, hogy Franciaországban van a szerviz. Ha Amazonos a telefon, ők fogják intézni hogy eljusson oda (amennyiben a Realme a seller). A német Amazonon ez tuti így van (onnan rendeltem), a spanyol oldalról sajnos nem tudok nyilatkozni.

  • #74170112

    törölt tag

    válasz Vagany #110 üzenetére

    Lehet elfogult vagyok, de annyiért világbajnok vétel :K
    Kár hogy nem vártam még egy kicsit ;]

  • #74170112

    törölt tag

    Na, látom egyre többen leszünk :)

    Közben kijött egy magyar nyelvű tesztvideó is ( Tech2), annak aki még érdeklődik/ hezitál hasznos lehet.

Új hozzászólás Aktív témák