Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FunPro

    senior tag

    válasz tomboy0013 #44 üzenetére

    Ezt nem akarom elhinni!

    Mármint, most komolyan vett már valaki azért Pepsi-t, mert azt issza a Messi a reklámban? Vagy valaki vette már meg azért a Fifa sorozat valamelyik részét, mert ott villog a fociközvetítések reklámtábláin? Biztos vannak ilyenek, dehogy ez nem a túlnyomó többség, az is biztos. Igazság szerint, én sem értem, miért fecsérelnek pénzt a nagyok reklámokra. A nagyobb cégek már szájhagyomány útján terjednek, ahogy az olyan kisebb cégek is, akik jó terméket adnak, csak kevésbé vannak nyomatva. A reklám inkább a feltörekvő cégeknek szükséges, hogy megmutassa, hogy van ám ilyen is.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz tomboy0013 #49 üzenetére

    Nem sértődök meg ezen, révén tényleg nem vagyok kiképezve üzletszerű marketingből. Számomra az a rész hihetetlen, hogyha a coca nem reklámozna, akkor becsődölne a cég. Azt sem tudom elképzelni, hogyha a coca és a pepsi kiszállna a reklám bizniszből, a queen meg ezerrel nyomatná a reklámjait, akkor hirtelen mindenki queen-t inna.

    Ezek már akkora nevek lettek, hogy különösebb marketing nélkül is megállnák a helyüket. Például eddig életem során egy converse reklámot nem láttam, mégis tudok a kult státuszáról. A szájról szájra terjedés megtette a dolgát.

    Azt persze nem vitatom, hogy a reklám plusz jövedelemhez juttatja a céget, vagy hogy sok embert tudnak vele manipulálni.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Parallaxis #89 üzenetére

    Ezt most úgy akartad írni, hogy nem csak az Apple törli a garanciát, hanem a Samsung is? Mert ebben a formában helytálló.

    iPhone rootolásban/jailbreak-ben nem vagyok jártas, de abban biztos vagyok, hogy tiltva van. Ami amúgy teljesen érthető mindenki részéről, mert a hozzá nem értő nem véletlenül van elzárva a szuperfelhasználói funkcióktól. Vicces is lenne, ha pl. arra járna a garancia, hogy valamelyik okoska annyira túlhúzza a hardvereket, hogy elfüstöl a telefon. Esetleg valaki kinyírja a szoftvert egy rossz próbálkozás alatt.

    Igaz, ezzel azt szívatják meg, aki érti is a dolgát, mert ha mondjuk kikopik a fülhallgató csati, az biztos nem a rootolás hibája. Mondjuk, aki rootolgatja a telefont, cserélgeti a romokat, annak lesz annyi esze, hogy szerviz előtt mindent visszaállít gyárira. Így tényleg nem jár garanciavesztéssel a dolog.

    U.I.: Amúgy ebben tényleg igazad volt, hogy a teljes szabadságot nem a Samsungnál kell keresni. A Samsung már lassan olyan lesz, mint az Apple. Például egy onePlus vagy Xiaomi már nagyobb teret ad a szórakozásra, mert náluk a root-olás, de még talán a romcsere sem jár garanciavesztéssel, amíg nem ezek a dolgok vezettek a problémához, ami miatt gariztatni kell a telót. Sőt, utóbbinál még hivatalos szoftver is van a bootloader nyitásra!

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Parallaxis #103 üzenetére

    Na ezt nem tudtam, hogy a Knox nézi, mennyit cseszegeted a telefont. Tényleg szemét húzás, de a lényegen nem igazán változtat. Attól, mert normál esetben vissza tudod állítani az eszközöket gyári állapotra, még nem lesz szabad trükközni a root-al, sem pedig a jailbreak-el. Ha rootoltan vagy jailbreakelve viszed oda a szervizbe az iPhone-t/Sony-t/Samit/stb.-t, akkor ugrott a garancia. A Sami ezek szerint eléggé bekeményített e-téren, és elvágta a trükközési lehetőséget.

    #Fitzgerald

    Igaz, tényleg zárják a bootloadert, de a feloldást is ők engedélyezik. A nyitott bootloader egyébként is biztonsági kockázat lehet, okosabb zárva tartani, ha nincs különösebb indok a nyitásra. A lényeg, hogy sem a nyitott bootloader, sem a root, de még akár egy costum rom sem fog garanciavesztéssel járni, sőt, ezekhez a folyamatokhoz még segítséget is kapsz! Szóval, a józan ész keretein belül elég szabadságot kapsz a telefonhoz. Ehhez tényleg kell egy teljesen kitöltött hivatalos profil, és egy megfogalmazott indok, aminek amúgy látom értelmét.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz Teal'C #113 üzenetére

    Gyárilag telepített fölösleges alkalmazások törlésére, számodra fölösleges rendszer-folyamatok kilövésére, a telefonra teljes rálátást nyújtó fájlkezelők használatára, stb. Aztán még mondhatnám a hardverhúzást is, amit ésszel csinálva nem árt a telefonnak.

    Amúgy a tört szoftverek használatához nem is kell root. Egyszerűen benyomod az ismeretlen forrásokat, és kész.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    #EclipseGT
    #Hiei11

    Romcsre szempontjából a root nem is feltétlenül fontos. Ha tudod nyitni a loadert, a romcsere/recovery megvan oldva.

    A root ugyebár nem csinál mást, csak teljes hozzáférést ad az oprendszerhez. Az jogos dolog, hogyha a telefon rendesen tele van nyomva ram-al, akkor a rootigény minimálisra csökken. Azonban ha nincs, már hálás szolgálatot tud nyújtani. Pár hónapja néztem új teló után, és a legtöbb telefonban olyan 40-60 ezres értékhatárban átlag 2 giga ram volt. A rossz ramkezelésnek köszönhetően ezt könnyű kitölteni.

    Erre tud megoldást nyújtani például egy autokiller, ami bizonyos időközönként kilövi a háttér alkalmazásokat, ezzel felszabadítva a ramot. Ezek sokszor megkövetelik a root-ot a tökéletes működéshez, no meg ott vannak ugye az említett fölösleges rendszer alkalmazások, amik nélkül vígan elvan az ember.

    Itt vannak az előtelepített alkalmazások, amiket lehet az életbe nem fogsz megnyitni, cserébe legalább mindig reklamálni fognak a frissítésért. Ha ez nem lenne elég, fölösleges foglalják a helyet, és a háttérben futva visszafogják a telefont. Megfelelő hardver mellett elférnek mondjuk.

    A harmadik érvnek felhozhatom a "kínai csodatelefonomat", aminek a zajszűrője enyhén bugos, zajosabb környezetben nem lehet vele normális videót készíteni. Szoftveres hiba révén ezt lehet orvosolni, csak egy kicsit bele kell piszkálni a rendszerfájlokba, amihez megint csak rootjog fog kelleni. Hétköznapibb használatban mondhatnám az említett ikoncseréket, vagy a rendszerhangok lecserélését.

    És még vannak biztos okos érvek a root mellett, de az tény, hogy egy átlagfelhasználó vígan elvan rootjog nélkül, zárt loaderrel, gyári recoveryvel.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

  • FunPro

    senior tag

    válasz <Lacy85> #130 üzenetére

    A gyári romok még hagyján, de a főzött webshopos romok! Na azok aztán viccesek tudnak lenni!

    A gyári szoftvereknél valakit az a maradék 1-2 is zavar. Ha nem függetlenül veszed, talán még a szolgáltató is rápakolja a saját hülyeségeit. Ugyanígy az 1-2 fölös háttérfolyamat is zavarhat valakit. A launcherrell is csak az a baj, hogy még egy alkalmazás viszi fölöslegesen az erőforrást. Igazság szerint teljesítmény szempontjából egy főzött rom normális launcherrel jobb, mint egy gyári rom két launcherrel.

    Amint írtam, egyszerű halandónak nem fog kelleni a root jog. Akit ilyen dolgok zavarnak, az már nem nevezhető egyszerű felhasználónak, és tisztában van a dolgokkal. A maximumot próbálja kihozni a telefonból, ami már túlmutat az átlag felhasználáson. Kivéve, ha az átlagfelhasználó olyan olcsó droidot vesz, hogy működésképtelen a mókolás nélkül!

    Meg aztán valaki olyankor kap vérszemet, amikor már lejárt a gari, vagy új telefont vesz, és elkezdi b*zerálni a régit. Olyankor már olyan mindegy mit művelsz szerencsétlen telefonnal. Unaloműzésnek, tanulás gyanánt tökéletes!

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

Új hozzászólás Aktív témák