Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Cannabis7 #65 üzenetére

    És abban a 2-3 évben az Intel mit fog csinálni? Nem ARM processzorokat, az biztos. Ellenben nem hinném, hogy a könnyű hordozható gépeken kívül máshova lenne értelme az ARM-nak. Egy asztali notebook vagy -PC fogyasztásában a processzor nem annyira jelentős egy magánember számára. Maximum 10 W vagy 35 W... esetleg 5 W vagy 20 W... mennyit számít neked, ha a videokártya megeszik 50-100 W-ot? Ha meg nincs diszkrét videokártya, nem fogja elfuttatni a komolyabb játékokat, csak a kb. 5 évvel ezelőttieket. A külön videokártya meg ugyanattól fog menni az ARM mellé mint az x86_64 mellé. Az nVidia-tól vagy az AMD-től, tehát ha ott csökken a fogyasztás azonos teljesítmény mellett, abból mindkét architektúra profitál.
    Az egyetlen, amiben az Intel ma hátrányban van az az IGP és a fogyasztás, de 2-3 év hosszú idő. Én azt mondom tehát, hogy szerintem csak ott terjedhet el igazán az ARM, ahol minden egyes Watt számít, tehát ahol már elterjedt, az ultabookoknál, illetve olyan szervereknél, ahol fontosabb a nagyon sok szálú feladat-végrehajtás, mint a nagy teljesítmény lényegesen kevesebb feladathoz (vagyis mondjuk 1000 gyenge mag vs. 100 erős mag).
    Ezt az egészet, illetve az Intel uralmát szerintem az ARM (a cég) és a processzorgyártók két esetben tudnák megdönteni: a cloud computing indokolatlan elterjedése és a heterogén programozás (ARM processzorok és azok melletti diszkrét kártyák közt, ami ma nem tudom létezik-e már, de még nem olvastam róla) általánossá válása esetén, de csak akkor, ha az Intel nem tudja az x86/x86_64 architektúrájú processzorokat megfelelően alacsony fogyasztáshoz tervezni. De ez utóbbira nem érdemes fogadni, csak ha merész befektető vagy, mert évek alatt bármi megtörténhet. Lehet a VIA rukkol elő valami akkora találmánnyal, ami átformálja a piacot. Na jó, ez csak egy alternatív univerzumban történhetne meg, de nem baj. :) Az Intelnek viszont nagyon el kéne szúrnia, hogy bárki utolérje, persze ez előfordulhat, de arra is pont ekkora esély van, hogy az Intel éri utol az ARM-ot a mobileszközök piacán.

Új hozzászólás Aktív témák