Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lvb

    aktív tag

    válasz DarknessHope #27 üzenetére

    Ha megnézed, csak a Samu-nak nagy biznic a droid. (Meg talán a Guglinak) A Nokia-nak nem nagyon maradt más, mint a WP. Főleg, hogy pl. idén is vagy 1 milliárd $-t fizet nekik az MS. Ráadásul a droid licencdíja magasabb, int a WP-é (saccra, mivel már ce se volt több 4-6 $-nál nagy tételben)

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz DarknessHope #27 üzenetére

    Én meg akkor válok idegessé, amikor ennyire naív kommenteket olvasok. Illetve már nem. A csímet megforgattam magam körül, és úgy döntöttem én leszek a Nílus.

    Igen, minden csak és kizárólag kedv kérdése ebben az iparágban, sőt ha ott lennék, még Elop papa három kívánságát is teljesíthetném.

    dabadab: :DDD köszönjük az ide illő idézetet. :D

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • Quasi_modo

    nagyúr

    válasz DarknessHope #49 üzenetére

    Ez egy normális hsz. volt. Thx.
    Bár én inkább a vitorlás halat tudnám elképzelni a Nokiánál.

    valami

  • Roxbury

    őstag

    válasz DarknessHope #49 üzenetére

    Teljesen egyetértek.

    Amúgy nagyon sajnálom, mert nagyon bejön a 920.

    Mostanra ők lehettek volna AZ ANDROIDOS gyártó, nem a Samsung. Mondom ezt S3 tulajként.

  • debrejo

    senior tag

    válasz DarknessHope #49 üzenetére

    Köztudott hogy időben nem lehet utazni, szóval...
    De hogy valami értelmeset is mondjak: A droid piacot a Samu le fogja tarolni, pont. Ez már régóta látható. Gyakorlatilag nincs olyan piaci szegmens amit nem fednek le, ráadásul orrba-szájba azt ajánlják ha bemész bármilyen boltba és megkérded milyen okostelót vegyél. Ez sem véletle. Az egyetlen esélyes banda akik tartani fogják a lépést velük (esetleg) azok a kínaiak. A Nokia meg nem kínai cég hanem finn. Európai. Az egyetlen olyan lóra tettek amivel talán újra a régiek lehetnek, jópár év elteltével. Sok a ha meg sokmindennek úgy kell történnie ahogy azt a finnek elképzelték hogy ez igaz lehessen. És akkor visszakanyarodnék az időutazásos sztorihoz. Mivel nem tudják mit hoz a jövő pontosan, így csak reménykedni tudnak.

    [ Szerkesztve ]

  • D_r_u

    tag

    válasz DarknessHope #27 üzenetére

    Az Emporia is európai, de a jó múltkorában volt itt a MA-n valami cseh származású telefon is. Szóval vannak még más cégek is, csak jelentéktelenek.

  • Vassili_Zait

    senior tag

    válasz DarknessHope #49 üzenetére

    Szerintem a WP8 egy jó út, egyre több embernek tetszik, egyre többen mondják, hogy vennének olyat, vagy lehet hog yolyan lesz a következő telfonjuk, és ha bejön akkor a nokia ott lesz és piacvezető lesz ismét, ha nem akkor bebukik... most még úgy néz ki lelkesednek az emberek...

    De ha az androidot választotta volna annó, akkor egy újabb motorolával bővülne a piac, régi nagynevű gyártó, jó telefonokat csinál(nekem volt egy droidos motorolám, imádtam) de mégsem tudja megfogni a piacot, és a mindenkit eltipró samsung simán lenyomja. Vagy a HTC, zsugorodik... ő is már csak a wp-ben bízhat ,pedig prémium gyártó, pont mint a nokia... Szóval ott volt elb..szva ez az egész dolog a nokia részéről, hogy erőltette a symbiánt... mikor befejezte, már késő volt neki... :(

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz DarknessHope #49 üzenetére

    Mert te is csak azt a cukormázat akarod látni, amit a Google (és első számú csatlósa) a Samsung kommunikál.

    A Nokia 2007 magasságában elindult már a lejtőn lefelé, és nem kizárólag az iPhone megjelenése, mind inkább a Samsung erősödése miatt történt. A Smartphone piacon radikálisan, de a hagyományos feature phone piacon is jelentősen csökkent a részesedése.
    2010 év végéig, mint Csipkerózsika aludták álmukat, és körömszakadtáig tartották magukat ahhoz, hogy a Symbian még életképes a piacon.
    Azt pláne képtelenek voltak felismerni, hogy nem hogy az elsőségüket, hanem a magát a céget sodorta veszélybe az, hogy nem voltak képesek felvenni a piaci változások ritmusát.

    Itt döntött úgy a Nokia board, hogy felállítja a korábbi CEO-t a székből, és elcsábították Stephen Elopot az MS small business divízió éléről.

    A döntés 2011 elején született, hogy mi is legyen a Nokia jövője (ekkor már eléggé kikristályosodott, hogy ki is az első számú gyártó a droid palettán, így szerintem simán dől az az érvelés, hogy még bőven lett volna idejük belépni). .

    Az ok, hogy miért is nem Android? Szerintem rengeteg oka van.

    1. Az első és a legfontosabb talán az volt, hogy a Nokia semmiképpen sem tudott volna arcot szabni a fejlesztési iránynak, és az ecosystemnek.
    Minden a Google kezében összpontosult volna, mert a Googlenek nem volt érdeke, hogy Microsofthoz hasonlóan kedvezményeket adjon a finneknek. Mire fel? Ott volt neki a Samsung, az akkor még kevésbé gyenge HTC, a feltörekvő kínaiak, és a gyengélkedő, ám rengeteg pénzt invesztáló Sony is.
    A WP világban pedig a Nokia a big fish, kérdezd meg a nem Nokia usereket, mennyire tele a tökük a Nokiának adott kedvezményekkel.

    2. A Samsung az egyetlen, aki képes jelentős nyereséget abszolválni az Android rendszerből, ja meg persze a Google. Mert minden hirdetési bevétel náluk csapódik le, ahogy a Play market bevétele is. Ez ma meg is látszik a gyártók nyereségén, az LG és a HTC mélyrepülésben, a Motorola a kezdeti sikerek után szintén beborulás szélén állt (de jött ugye a Google, és most már mindegy is). A kínai gyártók nagy része a bevételét nem a saját márkás készülékeknek, hanem a bérgyártásnak köszönheti, amit utána a szolgáltatók terjesztenek - jelentősen csökkentve az adott sorozatra fordítandó költségeket.

    3. Tudták előre, hogy a Microsoft ott fog kopogtatni az ajtón, és a droid után járó licenszdíjakat fogja számon kérni a Nokián. Ez az összeg meglepően közel azonos azzal, amit a Nokia fizet (ha egyáltalán fizet) egy teljes WP licencért, ami nem csak pár szutykos szabadalom ellentételezését, hanem egy komplett ecosystemet nyújt.

    4. Mihez kezdtek volna a Navteq-kel, mert a Google nem engedte volna kirugdosni a saját megoldásait?
    A Bing mellé meg maga a tökély, hihetetlen mennyire szerencsétlen a Bing Maps UK-tól keletre.

    5. Nem utolsó sorban a Microsoft mellett szólt a pénztárca is - és talán ez az egyik legfontosabb az összes közül. A Nokiát a beborulástól többek között a Microsoft tőkeinjekciója mentette meg. Ez magyarázza azt is, hogy miért nem lehetett a két rendszert párhuzamosan futtatni. Az MS a csekély készpénzért cserébe kizárólagosságot várt el a Nokiától (nem véletlen a Symbian, és a Meego elkaszálása).

    6. Mindezek mellé a Nokia racionalizált, összevont, leépített, és a jelenlegi pozíciójának megfelelő szervezetet alakított ki az elmúlt két évben, végre képesek "gyorsnaszádként" manőverezni (kicsit lejárt lemez, sorry :D).

    A naívozósért bocsi, de ha te tudnád, hogy hanyadik komment volt a tiéd az elmúlt egy évben, ami azért sírt, hogy miért nem android, meg miért nem meego már lekaparjuk magunkat miatt sokan. Kb. egy hete írtam le, hogy itt mindenki közgazdaságtan vagy vállalat menedzselési zseni (megjegyzem én is nagyon messze állok tőle) fingjuk nincs a háttérben zajló politikai és üzleti alkukról, lövésük sincs semmiről, ami ebben az iparágban történik, csak berobbannak ide, böffentenek egy ízeset, majd úgy gondolják, hogy az márpedig úgy van jól - ja és ennek ellentettjéről nem is lehet őket (észérvekkel sem) meggyőzni.

    Erre nem lehet sokkal értelmesebbet sem válaszolni (még ha a te hozzászólásod nem is volt kifejezetten a beböffentő kategória).

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz DarknessHope #96 üzenetére

    Na látod, ez egy másik kérdés. Ha 2008 táján, amikor az Android útjára indult, a Nokia akkor csatlakozott volna az OHA-hoz, akkor most már lenne a leányzó fekvése (jó készülék stratégiával simán megtarthatták volna a vezető helyüket, de legalább is előrébb tartanának).

    De az a hajó elment, mire észbe kaptak már réges-rég késő volt. Így meg maradt a Microsoft, és a WP világ.

    Ezt én nem bánom, nekem üdítő az MS világa, nagyon szeretem. Az eddigi hibái miatt váltottam mégis iOS-re, mert nem vagyok sem elvakult, sem hülye, tudom hogy nem teljesen tudja még kielégíteni minden igényem.
    De az irány jó, a WP8 meg úgy tűnik már megoldja a nyűgjeim nagy részét, ami a WP7-el szemben felmerült.

    CharlieDrop: értsd így:

    WP7 idején a Nokia kifejezett kedvezményeket élvezett. Ilyenek pl. a kizárólagos applikációk (pl. Viber WP7-en kizárólag Nokiára jelent meg teljes értékűen, de pl. a Words with Friends is Nokia only),

    Ráadásul az egyetlen gyártó a WP mezőnyben, aki igazán odateszi magát, és tényleg sokat hozzátesz a rendszerhez.
    Az egész alapja pl. az, hogy a Navteq (Nokia tulajdon) térképei szolgáltatják az adatokat a Bing asztali és telefonos térképeknek, ráadásul egy Offline navit meg fog osztani (hangnavigáció nélkül) a többi gyártóval is az MS-el való megegyezés alapján).
    Ezek mellett lokálisan is sokat fejleszt, lásd City Lens (Layaar szerű cucc, nagyon jó), vagy a Transit (tömegközlekedés tervező, világszerte sok száz városban működik.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • btudos

    veterán

    válasz DarknessHope #49 üzenetére

    Igazad van, nem egy valóságtól elrugaszkodott forgatókönyv. De nem látunk be teljesen a színfalak mögé. A Nokia a Google-lel és a Microsofttal is tárgyalt, végül a WP mellett tette le a voksát a Nokia. Miért?

    1. A Microsoft egy rakás pénzt utalt át nekik, ami nélkül ma talán nem is létezhetne ez a topik, mert nem lenne Nokia.

    2. A Nokia valószínűleg komolyabb betekintést nyert a rendszer fejlesztésének tervébe, mint mi, egyszerű felhasználók.

    3. Az MS-től olyan privilégiumokat kaptak WP fronton, aminek köszönhetően előnybe kerülhettek a rivális gyártókkal szemben (csak ők tudtak WP7-re adatforgalom mérőt és bluetooth-os névjegyáttöltőt készíteni, nem véletlenül).

    4. A Nokia akkor is Nokia, ha WP fut a telefonokon, akkor is ha Android. De a WP-re a legtöbb laikus csak annyit mondd hogy a "Nokia rendszere", az Android azért kevésbé azonosítható a Nokiával.

    És még biztosan van ezer más üzleti oka annak, hogy a Nokia a Microsoftot választotta. Még ha rövid távon nem is tűnt jó döntésnek, korai volt temetni a Nokiát, ha olyan ütemben építkeznek, mint amilyen ütemben mostanában bejelentik az újabbnál újabb telefonokat, nem hiszem hogy gondban lennének a jövőben.

    Remélem kielégítőnek és értelmesnek találtad a választ :)

    Sofian: Nem hiszem hogy az aktuálisan legnépszerűbb készülékek listája lenne ez, nyilván a több hónapja piacon lévő Galaxy S3-ból több ment el, de az kizárt dolog, hogy a jelenlegi eladások alapján a Lumia ne lenne benne az első 50-ben, az iPhone 4 viszont benne van. Szóval ebből a listából én nem mernék kiindulni.

    [ Szerkesztve ]

    Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés