Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0xmilan

    addikt

    válasz anulu #3 üzenetére

    Általában nem bekerülni nehéz, hanem bent maradni.
    VIK-re olyan 370 pont kellett, ELTE IK-ra talán 50-nel kevesebb, mikor én kezdtem. Gyakorlatilag az nem kerül be, aki nem akar. Ezzel szemben sok kamuszakra jóval 400 felett volt a határ, cserébe utána nem kell nagyon megerőltetniük magukat, de hát annyit is ér majd.

    Másrészt a hagyományos egyetemi oktatás jó pár évvel le van maradva a munkaerőpiaci követelményektől. Egyszerűen képtelen az ipar változását elég gyorsan lekövetni a tanagyag változásával. Ilyenkor a legjobb kifogás, hogy az egyetem szemléletet meg gondolkodásmódot ad és nem feladata a legújabb technológiák ismertetése. Azoknak a diák nézzen utána a nem létező szabadidejében. Az egyetemről kikerüléskor meg a java 5 a legfrissebb nyelv, amire fejlesztett, mert csak az futott a sulis gépeken, de legalább vágja a hármas integrálokat, mert 2 féléven keresztül szptták vele.

    Egyre nagyobb létjogosultsága lesz az ilyen tanulj-meg-programozni-fél-év-alatt programoknak, amikből kihagyják a sok bullshitet és a gyakorlatban használható tudást adnak.

    tárnyereményeken; ez tárgynyeremény?

    [ Szerkesztve ]

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz anulu #3 üzenetére

    Egyébként nagyon sok esetben a közbeszédben is egyenlőségjelet tesznek a két fogalom közé, holott nem kéne. Ha megnézel egy x+1. cikket arról, hogy mennyit keresnek az informatikusok, csak programozók fizetését látod. Persze, nem mintha rendszerüzemeltetők nélkül az IT-iparban bármi is működne rendesen... :U

    A kérdés persze az, hogy a Telekom miért a programozás oldaláról fogta meg ezt a történetet. Nekik inkább távközlési szakemberekre és rendszerüzemeltetőkre lenne szükségük, programozókra sokkal kisebb szinten, mégsem láttam eddig egyetlen egy versenyt sem, ahol közvetlenül az MT akárcsak szponzor lenne egy ilyen témájú versenyen.

    Egyébként aki inkább a hálózatokhoz és a szerveradminisztrációhoz ért, szerencsére neki is van verseny, pl. az EuroSkills és WorldSkills versenyek, az InfoMaraton vagy állami téren az ÁSZÉV és OSZTV. Illetve regionális szinten az ITSH is szervez versenyeket.

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Új hozzászólás Aktív témák