Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0xmilan

    addikt

    válasz anulu #3 üzenetére

    Általában nem bekerülni nehéz, hanem bent maradni.
    VIK-re olyan 370 pont kellett, ELTE IK-ra talán 50-nel kevesebb, mikor én kezdtem. Gyakorlatilag az nem kerül be, aki nem akar. Ezzel szemben sok kamuszakra jóval 400 felett volt a határ, cserébe utána nem kell nagyon megerőltetniük magukat, de hát annyit is ér majd.

    Másrészt a hagyományos egyetemi oktatás jó pár évvel le van maradva a munkaerőpiaci követelményektől. Egyszerűen képtelen az ipar változását elég gyorsan lekövetni a tanagyag változásával. Ilyenkor a legjobb kifogás, hogy az egyetem szemléletet meg gondolkodásmódot ad és nem feladata a legújabb technológiák ismertetése. Azoknak a diák nézzen utána a nem létező szabadidejében. Az egyetemről kikerüléskor meg a java 5 a legfrissebb nyelv, amire fejlesztett, mert csak az futott a sulis gépeken, de legalább vágja a hármas integrálokat, mert 2 féléven keresztül szptták vele.

    Egyre nagyobb létjogosultsága lesz az ilyen tanulj-meg-programozni-fél-év-alatt programoknak, amikből kihagyják a sok bullshitet és a gyakorlatban használható tudást adnak.

    tárnyereményeken; ez tárgynyeremény?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák