Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    Szerintem ez ki..@...tt jó! A képalkotás fontos funkció manapság. Ma éppen biztosítónak fotóztam. Lusta voltam a fényképezőgépet kibányászni. Omnia7-el megoldottam. Olyan, amilyen. A kis-kompaktoknak is lassan befellegzik, mint a zsebszámológépeknek...
    Emlékszem még, hogy a WP7 mango megjelenésekor egy MS-os csóka elmondta, hogy a windowsos telefonok fogják majd a legjobb képeket csinálni a fejlesztés eredményeként. Valószínű, ez a megoldás volt a hivatkozási alap.
    Egy jó Apollós Nokia teló efféle fénylesővel már cserére izgatna a jó kis samuról...
    Ja! Ehhez az érzékelőhöz már van értelme a 4/3-as gépekhez hasonló optikai feltéteknek.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Touch-ko #530 üzenetére

    Kezdünk, ha testrészként szerepel. Az iponokat veszed észre 10-ből 8x, mert ott az tömegcikk. Itthon is az lenne 25ezerért és még mindig drágább lenne arányosan a kintinél.
    Magyarországon iP4-e azoknak van többnyire, akiknek több pénze van, mint digitális kalandvágya.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    A lényeg, hogy ez a Nokia felkavarta a telefonkamerák állóvizét, ahol a filléressé váló képérzékelőket, mint hi-end elektronikát adják el. A 8-10Mp ma már gagyi micro kompaktokban van 8-10eFt-ért. 25e forintos kamerákban találsz 14-16mp érzékelőt. A FullHd videó képessége pedig csak feldolgozás kérdése(proci), ami a mai telefonokban a Web/3D érdekében alapból benn van.
    Ez a Nokia megoldást ad arra a problémára, hogy a telefonok méretük folytán fizikailag nem vagy korlátosan alkalmasak optikai zoom-ra, főként a 10mm alá csökkenő vastagság esetén. A technológia meg fog jelenni minden olyan helyen, ahol az optikai elemek arányosan sokkal drágább, nagyobb kiterjedésű eszközt eredményeznének.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Touch-ko #561 üzenetére

    Nem forgattam ki. Reagáltam és nem is durván. A posztod második mondata kioktató hangnemű volt. A további szövegrészben kirekesztő, pejoratív jelzőt, elnevezéseket használsz, amiért britthonban kib@sszák például a katonaságról azt aki e módon hivatkozik bajtársára. (paki)
    A legfrissebb Media-Mark katalógusban az iP4S-239000Ft függetlenül. (van persze olcsóbban itt is, de 680GBP röhejes lenne Angliában) Ez "normáltalan" a mi fizetési viszonyaink közt, ahol nefrológus főorvos barátom 195e forintot visz haza. Ő summa cum laude végzett, 3 gyermeke van és itthon dolgozik. Felesége angol-német-francia tolmács. Szar androidos telefonjuk van.
    ...mink itten vagyunk..., nem ottan.. Abból, hogy nem használsz ékezetet sejthető volt, hogy külhonban élsz.
    Egyszerűen ne légy udvariatlan, vagy ha sértő dolgokat közölsz, tedd névvel azt!
    Azt a gazdag országot a gyarmatok (India-Makao...) évszázados kizsákmányolása tette alkalmassá arra, hogy ma ott tartson, ahol tart. Ezt Te láthatod legközelebbről. Nálunk az általad említett rétegek megfelelőinek gyakran a tüzelő a napi gondja, nem a telefonálás.
    Barátom Bangladesben jár éppen. Hozzájuk képest pedig mi vagyunk vágyszerűen gazdagok, elmondása szerint.

    A 41Mp-es kamera elterjedését meg várom, mert technológiailag őszinte lépésnek tűnik, függetlenül a kényszertől, hogy valamivel már a Nokia is előrukkoljon.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Nem feltétlenül a magas pixelszám a megváltó. Lehet az érzékelő cella mérete is nagyobb, több fényt befogó-érzékenyebb. Valahol kompromisszumot kell kötni.
    Ez a megoldás szoftveresen rugalmasabbá tehető és régóta használatos a nagy felbontású IP kamerákban a Pan-Tilt/zoom funkció szoftveres pótlására. Itt az optikai funkciókat pótolja. Szóval majd kiderül életképes-e a dolog, vagy az N93 sorsára jut, (valós 3x optikai zoom) amit nagyon bejött nekem anno, csak inkább N82-t vettem.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Amikor a MS. kijött a WP7-el és később beharangozták a Mangót, akkor nyilatkozott valamelyik csóka, hogy a Wp7-es telefonok fognak rendelkezni a legjobb minőségű kamerával a piacon. Akkoriban ez marha nagyképűnek tűnt. Megtudva, hogy a Nokia fejlesztése már 5 éve folyik, nem csodálkozom az akkori kijelentésen. Látva egy-két más forrású mintaképet, még mindig igen prímának tartom ezt a fejlesztést.
    N808-mintaképek

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    A mintaképekkel eljátszottam egy kicsit a képboltban. Az a vélemény formálódott bennem, hogy ez analóg az olyan hangfelvétellel, ami gyengébb konverterrel de 24/96 felbontással készül. A profi 16 bites konverter az 5Mp-es DSLR, amivel fotós barátom ma is dolgozik. A 41 Mp pedig olyan megoldás, ami az utómunkában nagyobb beavatkozást visel el, mint azonos minőségű, kisebb pixel számú konkurense. Végeredménye pedig a jelenlegi telefonkamerás nívót messze meghaladja.
    Nem véletlenül nő a profi kamerák felbontása sem, pedig az újságok nem lesznek egyre nagyobb nyomdai felbontásúak.
    A képélesség fokozható a lencse minőségével, és szoftveres kompenzációval, ahogy az N-es nokiáknál(N95-N82...) és a jobb kamerás egyéb telefonoknál láthattuk.
    Szerintem a pixelek bűvölete addig tart, amíg az technikailag befolyásolja az érzékelhető minőséget. Ha nem látható a pixel sem a képernyőn, sem a fotón, akkor az olyan paraméter lesz, mint a filmek szemcsemérete az analóg világban. Csupán a műszaki érdeklődésűeket hozza lázba. Mi laikusok nem is nagyon tudtunk róla, csak láttuk, hogy szép a fotó.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    A 808 képalkotásáról.

    "-Supported aspect ratios and resolutions True 16:9 (2 MP, 5 MP [Default], 8 MP, 34 MP) 4:3 (3 MP, 5 MP, 8 MP, 38 MP)"

    Tehát képes a telefon produkálni effektíve 38Mp-es képet a 41mp érzékelőből, aminek a minősége a firm csiszolásától várhatóan javulni fog(optika-,szín-,expozíció kompenzáció...) A 38Mp kép 7-10Mbyte méretű és kb 100Mbyte nyers képadat tömörítéséből készül(megnyitva kb.ennyit jelez a ps)
    Ez szerintem nem bődületes, mert 7x4-ezres nagyságrendű. Én az 5mp-hez(2500x1600) képest"3x" akkorának érzem. Nem szorozgatom a pixeleket...A 3mp veszteség jöhet a digit mozgás kompenzációból és a hibás cellák kimaszkolása utáni redukcióból, ahol valószínűleg interpollálva van a képpont a szomszédos jó pixelekből. Ez az érzékelő kihozatalát javítja, hiszen magasabb a hiba tűrés. (dead-cell) Gondolom moire teszt ábrával azért tetten érhető..
    A deffault 5Mp pedig képpont összevonással/összegzéssel-átlagolással dolgozik, hasonlóan a HD filmkamerák 5-10 Mp-es cmos érzékelőinek működéséhez, csak precízebben. Eredménye a képpont átlagolás gyümölcseként a nagyon alacsony képzaj. Ez Átlagosan, automatikusan nagyon jó képet ad, kb. a profi bridge kamerák képi szintjén.(Canon G12-régebben) A Milc-et azér nem kockáztatom.
    A 808 teló kamera lényege a nagy érzékelő, amiből, mint képi nyersanyagból a szoftver képes olyan képalkotásra, mint a jobb optikájú komolyabb kisgépek alapból. A nagy újítás a rugalmasan konfigurálható szoftver-érzékelő párosításában van, ami lehetségessé vált egy telefonban is.
    Ez szerintem a Microsoftnak fricska, hogy a "szar" simbyvel képes kezelni ezt, akkor a hatalmas redmonti cég fogja már fel, mitől döglik a légy...

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Ijk #586 üzenetére

    Mennyibe kerül egy minőségi kompakt 80-100? Szerintem hasonlítható.
    Kezem alatt van (suliban) Samu760-(20e)-,Fujifilm AV300, Fujifilm Z90, HD2000(50e), Canon G12, Nikon-D90.
    A G12 és a D90 jobb képet csinál...
    Nyilván nem váltja meg a világot egy ilyen képfogó de a különbség kb. akkora, mint a vga kamera után a 3.2mp-Karl-Zeiss..
    A lényeg, hogy ezután kényszerítve van a gyártói oldal ehhez hasonló innovációra, hogy előre tehessék a fejlesztéseiket a piacok hódításakor. Nem mondhatják, hogy húúú..16Mp.. egy telefonban!

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Én személyesen valahogy úgy érzem, mintha a Ms azt gondolja, szívességet tesz a nokiának és nem tisztelné. Miközben azt gondolom, hogy a Nokia innovációját kellene az Ms-nek párosítania az ő erőforrásaival. Lehetne egy ios-t konkuráló korrekt termékkör. Ehelyett olvashatjuk, hogy az MS stabil, bár ennek áraként biztonsági kényszerekkel operáló telefon szoftvere a nokia elvárásait messze alulmúlja. (S.Elop- nyilatkozat) A S-belle egyfajta végső lendület, amit még a korábbi fejlesztések dinamizmusából kiizzadt a Nokia, a WP7-integrációjának nyomása mellett, mert az évtizedes fejlesztéseit nem képes befogadni a Microsoft, csak a Nevet, meg a Térképet/Drive, és a névjegy másolót.
    Az 1.3-as procin pörgő soft sem ad gyengébb élményt, sőtt, mint a WP7, és elkezeli a 41Mp-es képeket-- fullHD videót...
    Elop jófej. Billgates-okos,de nem mer nagyot álmodni.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz RaveForce #612 üzenetére

    Tudom, mert én sétáltatom a kutyáit... akkor Ballmer diktál? Ja nem valamilyen Szifonsky.. De az is Steve,,,az biztos. és kopasz..

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Quasi_modo #663 üzenetére

    Persze...proracing... 4K-240fps..most!..és ha eldobom, visszajöjjön..

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Én meg befizettem egy terepsiklóra már 77-ben. Azóta várok....

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz #16820480 #696 üzenetére

    Ki fog derülni, amikor megjelenik a teló. Addig csak kergetjük a semmit. Engem érdekel, hogy mekkora előnyt hoz a gyakorlatban egy ilyen fejlesztés, vagy az N93 sorsára jutva egyedül marad a technológia. Egymás mellé téve az aktuális csúcsokkal és egy jó kiskompaktal ki fog derülni, mennyivel másabb, jobb képalkotás terén az új fejlesztés.
    A próbaképek meg nem térhetnek el nagyságrenddel a valós képességektől.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Quasi_modo #699 üzenetére

    Nekem a lépés nagysága aggályos kicsit. A többihez képest túl nagynak tűnik. Sokkal jobban szeretnének jövőre is 12-16Mp-es érzékelőkkel piacon zúzni, mint egy ekkora lépést bevállalni. Szinte túl jó... Gyorsan több készülékbe is bele kell tenni, hogy bekerüljön a köztudatba a megoldás....

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Lirion #702 üzenetére

    Ebben igazad van. Életszerűen a kisebb kimeneti képméret profitál a több pixelből összegezett képpontok minőségéből. Viszont a telefonnal készíthető 30Mp feletti képpont számú kép, ahogy a specifikációban fel van tüntetve. A lényeg a rugalmasság. alaphelyzetben szép 5-8 mp-es fotókat készít...
    A 41Mp nem csak egy technikai adat, amit okolja a jobb képminőséget kisebb képméretnél.
    Egészen konkrétan tudnék egy ilyen telefont külsős csoportképek készítésekor használni, ahol az arc/képpont fontosabb elem lehet a végfelhasználás során, mint a 14Mp-es DSLR penge képe, ami nagyítva már technikailag kevesebbet mutat az adott arcból.
    A mintaképek exif infójából és a histogram elemzéséből(kíváncsi voltam) azért kiderül, hogy nem bizdergálták agyon a képet.
    A teló a megapixel háború királynéja...

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Ami a lényeg. A látott felület meghajtása rendben van a szerényebb vason is. Az, hogy mire lehet használni, már egyéni igények kérdése is. A lehetőség adva van.
    A 41Mp se óriásplakátfotózózás miatt került a fejlesztésbe.
    Elfogadtunk olyan eszközöket, amik pont a fordítottját produkálták. 2-3Mp-es érzékelővel 5-10Mp-es képek hülyítéseivel. Elfogadjuk a Fullhd-nek kikiáltott 1.3Mp-es érzékelőjű interpolált 2Mp-es konzumér kamerákat is. Azt, hogy a margarin összetételére írva van. 25%zsír, és nem merik ráírni, hogy a többi víz.
    A 808PW pont a másik véglet. Meglepően sokat kínáló eszköz. Gondolat ébresztő
    A Nokia mostani próbálkozásai azt akarják bizonyítani, hogy itt a cégben igen magas fokú kreativitás munkál és teremt eszközöket, koncepciót. A fejlesztői potenciálok az évtizedes szárnyalásnak köszönhetően még aktívak és sokra képesek.
    A Nokia "kétségbeesett" próbálkozásai arra próbálják a tulajdonosi kört terelni, hogy ne üzleti, vállalati, irodai, megoldásokban fókuszáljanak, hanem maradjon a készülék emberközpontú. Az az eszköz, amit magáénak érezhet a harlemi rapper és a norvég nagygazda és a gyerekeik is. Meg a brókerek és az orvosok is.
    A 41Mp maga után vonja az azt kezelni tudó szoftveres környezet általánossá válását. A Mai SOC-ok ált. 20Mp-ig kezelik a képeket. Az a telefon, ami elbír ekkora képpel, gyors memóriával, optimalizált rendszerrel kell bírjon, ami a képkezelésen kívül is megmutatkozik.
    Ha lesz 1l-t fogyasztó WV, a többi gyártó sem verheti magát az 5l-es takarékosságra.
    A Nokia lépése üzletileg indokolatlanul nagy, de innovatíve kötelező.
    El tudjátok képzelni, hogy mobil szélessávon egy ilyen telefonnal HD videokonferenciát lehet csinálni, virtuális arckövetéssel? Szebbet mint a Telepresence...nem 15 milláért..

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz kacsa7 #734 üzenetére

    Egyszerűen egymás mellé kell tenni a készülékeket és megnézni. Szerintem is elég az nHd, de csak minimálisan. A szövegek kis betűvel már nem szépek. Nagyobb felbontáson jobban olvasható.
    Az a 300 körüli pixel sűrűség elég lesz. 600-ra viszont nem növekszik akkor sem, ha olcsón lehetne, mert minek.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz McLaca #737 üzenetére

    Gyakorlatilag az történik, ha jobb felbontású a készülék, az esetlegesen kisbetűvel megjelenő tartalom nem kényszerít rá, hogy tapizzam, mert különben szart sem látok. Ha fontos persze nagyítok.
    Az n82-m nem tűnt használhatatlannak. De utána a Moto-defy kényelmesebb volt ebből a szempontból. A mostani 4"-os 800x480-as felbontás is príma, de ugyanazt a tartalmat megjelenítve "analógosabbnak" érzem a nagyobb felbontást egy ip4-en és a kisebb mérete ellenére nem olvasható nehezebben, mint a 4-esen ugyanaz.
    Ez a felbontás mizéria lassan okafogyottá válik. Amíg a technológia az érzékelés átlagos feloldását nem hozza, erre gyúrnak, mert ez a legkonkrétabb.
    A digitális hangban látható, hogy a 24bit96-192khz után már nem építenek terméket 32bit-384khz-re, hiszen nem érzékelhető a különbség csupán a felbontás mélysége okán.
    A képalkotás az érzékelés átlagos határáig a pixelekről szól, aztán majd másról. a 808-ban már másról szól. A nagy pixel szám eszköz a minőség érdekében.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Szerintem sok ember megunta a fejlesztések átlátszóan profitrealizáláson alapuló eredmény csepegtetését. Amikor újat akarnak, annak ütnie kell, akkorát, mint egy 12 mp kamera után egy 41mp.
    A paradigmaváltás műszaki megvalósítása a legvágyottabb. Ez volt az ipone jöttével is. Az eltérő látás tárggyá formálása.
    Kamera szempontjából ez szintén ilyen váltás.
    El tudok képzelni egy eszközt, ami a pureview kamerájával, faltól falig 5coll hd képpel, felülméretezett teljesítménnyel, új akkutechnológiával és olyan szoftveres megoldással érkezik, ami elmossa a mobil-desktop kategóriák elkülönülését, megfelelő hálózati feltételek mellett.
    Hiába árazták olyan magasra, az embereknek mégis kell, a hiányosságai ellenére is. Gondolták, a felbontása és a simbi miatt úgyse lesz izgalmas, de legalább megmutatjuk, milyen innovatívak tudunk lenni. Aztán vennék sokan...

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák