Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bigmasterg

    addikt

    válasz zolomon17 #50 üzenetére

    Volt Nexus 5-öm, azoknak széria hibája volt a beragadó bekapcsológomb. Nekem is előjött, illetve ismerősömnek is. (Akkor vagy 4en, 5en vettünk ismerősi körben N5-öt).
    Utána Nexus 6P-m volt, aminek pedig meghallt az akksija 1 év alatt (széria hiba szintén), gariban cserélték. Majd kamera üvege alá bekerült egy porszem (lehet, hogy az akksi csere miatt? akkor komplett hátát cserélték a telefonnak). Majd eladtam ismerősnek a telefont, pár hónapos akksival és nála is 1 év után meghalt a már cserélt telep.

    szerk.: Nexus 5 előtt meg Galaxy Nexus-om volt, aminek meg a töltő csatija adta meg magát, amit gariban alaplap cserével javítottak.

    Bár most meg Galaxy S8om van, ami szintén járt már szervízben, itt a beragadó kamera fokusz jött elő (szintén széria hiba). Idén cserélni fogom a telót, de még fogalmam sincs, hogy mire.

    [ Szerkesztve ]

  • janeszgol

    félisten

    válasz zolomon17 #50 üzenetére

    Pedig volt ám. A Nexus 4 kijelzői mentek tönkre, a Nexus 5-nek a ragasztása volt bajos. A Nexus 7 2012-ből is sok a hibás és akkor a kötelező szériahibát, a flash chip gyors lassulását nem is említettem. (Hamar tönkre megy.) Az öcsémnek volt cégese a Nexus 5, szerintem a mai napig az egyik legkellemesebb fogású telefonja. Illetve nekem van egy N7 2012. Sokat nem használtam, pár hónapot, így tökéletes állapotú az eredeti 4.1-el.

    A Nexus 5X az LG termék, annak minden előnyével (van ilyen?) és hátrányával (van ilyen). A Bootloop kötelező szériatartozék sajnos a cég portfóliójában. Már az L70-L90 szériával lekezdődött 2013-ban, csak ott még lila képernyőnek hívták.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • vicze

    félisten

    válasz zolomon17 #50 üzenetére

    Csak halkan jegyezném meg olyannal vitatkozol, akinek az összes Nexus terméke megvan, a Playerrel együtt. (OK, a Q hiányzik, de az elég nehezen beszerezhető.)

    Csak az N5 gyártási hibái:
    - Sárguló kijelző
    - Bekapcsológomb hiba
    - Túlmelegedés (S800-at nem véletlen nem használta a Samsung)

    Ezek csak a durvábbak, nyilván volt idő elteltével sokkal több HW hiba, amik nagyon sokszor a gyatra összeszerelési minőség miatt voltak, illetve a felhasznált anyagok eleve olyan gyengék, hogy nem csodálkozok egyik fenti hibán se, és persze a mai napig a legförtelmesebb kijelző, ami egy Nexusba került.
    Érdekes, hogy a bekapcsológomb hiba a N1-től kezdve folyamatos rákfenéje volt az egész sorozatnak, az N6-ig.
    Hm az N9-et azért kíváncsi lennék, hogy tudod olcsónak beállítani. :)

    Azt meg hogy novemberben mikor megjelent az N5 a 8 hónapja piacon lévő S4 ára annyi volt meséld be valaki másnak. :) Ahogy a 100e is mese habbal, mivel itthon 189e-vel nyitott.
    Az N5 nagyon rövid ideig volt jó vétel, mivel mire lement az ára már elérhető volt a OnePlus One vagy a G2.

Új hozzászólás Aktív témák