Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Precorus

    tag

    válasz Cifu #7 üzenetére

    Nem biztos hogy a pénz mindent megold. Nekem 40m cat5e, krimpelő 8-9k volt, most emellé kellett volna új router, meg egy AP.
    És nem is ez volt a nagyobbik gond, hanem hogy nem az enyém a ház. Apa meg nem akart fúrást(jogosan), mert van egy felesleges coax csőben, annak helyére mehet az utp. Viszont régi a coax, akkor kábelezzük át az egészet ha már ott tartunk, akkor szakember, akkor elpakolni mindenhonnan (néhol a dobozok előtt egész nagy kupi van), ami 5év múlva sem lesz meg.
    Inkább vettem 35ért két deco m4-et, egymásra rálátnak, meg az egyik a gépemre. Se fúrás, se vezetékelés, csak leraktam őket.

    Persze, a vezetékes jobb lenne. De ez már jobb a powerline-nál, ami volt(alu van a falban... ).
    A 200Mbit/s-ből simán átjött 100. Most mondjuk valamiért csak 20-30 jön át, passzolom hogy miért, még nem álltam neki felderíteni :W :O

    Könyvtár == Old-school Netflix

  • Precorus

    tag

    válasz fogtunder #20 üzenetére

    De wot, lol stb. mikor összeraktam, még speedtest is simán írta a 100Mbitet. Azért mertem leírni, hogy volt, torrenten is láttam hogy 10MB jön le, ill. pár másik patcher is írt 10-14MB-ot.
    Tudtommal egyébként M4-ben van backhaul, rejtett wifi is látszik.

    Könyvtár == Old-school Netflix

  • Precorus

    tag

    válasz Reggie0 #22 üzenetére

    1. deco m4 gigabit a modemről(tarr kft, wifi is),
    2. deco m4 rálát az 1.-re, max két ajtó van közöttük
    a gépem a 2. M4 felett van, egy kicsit arrébb, de másik szint.

    Persze, nyílván nem a wifi az 1. amit választottam volna, hanem az UTP. Viszont mint leírtam, az nálunk a közeljövőben nem volt opció. A kérdés inkább az, hogy a sebesség ami az elején megvolt, közben hová lett :DDD

    Könyvtár == Old-school Netflix

  • Precorus

    tag

    válasz fogtunder #24 üzenetére

    Nem kell a födémet okolni, ugrással a 2. decoról sem tudtam lapossal többet, mint 140.
    Amivel semmi bajom, egész eddig powerlin-on 20 jött át, kicsit rosszabb pinggel. Szóval maga a rendszer oké, csak valahová hirtelen eltűnt a teljesítmény egy része.
    (#25) Cifu
    A kábelt talán kihúzod, az oké. De ez nálunk 2 embernek kell állandóan, ha másik 2 tesó itthon van, akkor 4. A maradék eszköz(telefonok, tabletem, laptopom) pedig elvannak wifin. Amiből egy eszköz csak a ház felét fedi le. Sehogy sem jössz ki olcsóbban (a mi esetünkben) kábellel, csak ha nem nézel mást, mint az asztalimat, meg a szolgáltató által biztosított router+modem kombót(egy eszközt kaptunk csomagváltással).

    A ház másik feléhez kell egy AP mindenképpen. És ezeknek még mindig van 2 gbit portja, tehát simán lehet kihúzni dedikált vezetéket a 2.-nak, ha úgy alakul.

    És a kábelezésbe egyébként mit számoltál bele? Mert én ezt csak leraktam, 5p beállítás, és működött. Nekem kapásból semmim nem volt vezetékezéshez, mint írtam, csak a kábel a szobámig + a krimpelő 8 rugó lett volna. És ha akartunk volna egy ap-t a ház ezen részére is, az megint 15-20 ezer. Én ebben a helyzetben ugyan ott voltam, mint egy mesh-el, amit csak lerakok.

    Eddig az alu vezetéken érkező powerlin-al sem volt gond, a mesh meg csak jobb mindenben (lol 42-50ms, 2MB/s volt azon, mesh-el 40-46ms, és eddig volt 10MB/s. Ezt keresem most, hogy hová tűnt. )

    Az nem vitás, hogy a kábel mindig jobb lesz. Csak nem mindig megoldható :R

    (#26) Reggie0

    kül-kisvárosi rész, 1 szomszéd gyér wifijét lehet fogni, tuti van szabad csatorna. Viszont annyira fapados az M4, hogy nem találtam még hol lehet ezt megadni neki. Bár, talán nem is kerestem. Ez mondjuk egy elég nagy hátrány, hogy az előző tplinkhez képest...gyér a beállítási lehetőségek tárháza :(

    szerk.: átrendeztem kicsit a gép helyzetét az íróasztalon, konkrétan a másik oldalt van. Lehet visszarakom, el tudom képzelni hogy pont valami vasat talál el a jel, ami nagyban rontja a sávszélt.

    [ Szerkesztve ]

    Könyvtár == Old-school Netflix

  • Precorus

    tag

    válasz Precorus #27 üzenetére

    Eszembe jutott, hogy valamikor leszedtem a rendes drivert és hagytam a win-t felrakni amilyet akar, mert nem volt hajlandó csatlakozni a hálózatra(míg telefon stb. igen).
    Most visszaraktam a rendes drivert, és láss csodát:

    Könyvtár == Old-school Netflix

  • Precorus

    tag

    válasz Tigerclaw #31 üzenetére

    Szerintem szituációfüggő. nekünk 90-akárhány nm családi ház, 2 "élő" szint, van egy -1, garázs, szuterin, stb. Jelenleg középső szinten 2 oldalt 2 deco M4, 35 volt a csomag. Ekkora lefedettséget kábellel, kábel nélkül nem tudom hogy lehetne 1 eszközzel kihozni, vagy valami nagyon erős kell (középre, de akkor is valahol kábel, kábelcsatorna, plafonra fúrkálni, stb), vagy 2 eszköz. Akkor pedig már ugyan ott vagy, mint amennyiért vettem az M4-et.

    Amit nem szoktak rászámolni, az a ráfordított időd. Ezt leraktam, 5p és ment. A kábelezéssel mennyit vesződsz? AP beállítás? (persze, 1 ember igényéért(nekem) lehetett volna kábelezni, csak irreális a ráfordítás-nyereség aránya.)

    Amit (#9)-ben írtál, az a helyzet nálunk is. Igazából senkinek sem szükség a kábel....Majd ha egyszer ki lesz szedve az alu, akkor végigverem hogy a szobákba legyen UTP.

    Szerintem itt azért mennek "ellene", mert itt sokaknak van plex, médiaszerver, NAS, stb.
    (Ha nekünk lenne, nappaliban lenne a NAS, a tv/router/első M4 mellett, tehát megint nem különösebben lenne gáz a vezetékesség)

    Átlagembernek a NAS, stb. nem különösebben kell, telefon/tablet/laptop, menjen a yt/fb, és kb. kifújt(ezt látom én is anyán/apán, rokonokon). Ez az egész házban jó minőségben, erre a MESH a legjobb.

    Ellenfele ugye a rendes switch-ap lenne, de ki csinálja meg? Ha nem értesz hozzá, a szakértő kijön megcsinálja, meg a wired backhaul, festés-takarítás-romelbontás, sok idő+pénz.

    Úgy már olcsóbb lesz a mesh :K

    Könyvtár == Old-school Netflix

Új hozzászólás Aktív témák