Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D4rkAv3ng3r

    senior tag

    válasz BalaNce87 #181 üzenetére

    Akkor nem azt nézted amit kellett volna. :)) Ugyanis 2010 Q1-ben jönnek az első Core i5-ösök a - mainstream piacon debütál először - az integrált GPU-s DX10-es szabványt istámogató CPU-juk. Szóval nem tudom mit olvastál. Később amikor a 32 nm-re átáll a Core i7 is biztos, hogy megkapja az integrált GPU-t az is. (De ha a csúcskategória nem is nem nagy gond oda úgy sincs szükség rá.)

    AMD vonalról még nem hallottam mi van, de ott is valószínű könnyen megoldják ott van nekik házon belül az ATI.

    nVidia-val kapcsolatban pedig igaz amit Abu ír sok helyen írják már - nem véletlen - hogy más piacokra is betör az nVidia.

    Azt meg nem tudom milyen "szakértő" aki nV-t ajánl manapság, inkább egy kontár. :)) Már rég nem jobb az nVidia az régen volt a 6600GT meg a 8800GTX korában, azóta eltelt pár év. :D Majd nagy szarban lesz az a sok okos aki GTX260/280/GTX2xx VGA-t vett és DX10.0-ás kártyájával a DX11-nél nagy sebességcsökkenéssel számolhat. (és persze grafikai anomáliákkal) :DDD

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz BalaNce87 #181 üzenetére

    A cégek terv szinten közel tíz évre előre gondolkodnak. Egy külön csapat kutatja a lehetséges irányvonalakat. Világos volt, hogy 2010-2011-től a processzorokba egyre több egység kerül integrálásra, köztük a GPU. Az AMD-nek két választása volt lassan fejleszt egy ütőképes GPU, vagy belecsap a lecsóba és megvásárol egy GPU gyártót (illetve a harmadik lehetőség, hogy nem csinál semmit és az Intel befoghatatlanul elhúz a platform nélküli konkurensektől). Az ATI-val sikerült megegyezni, de tudvalevő, hogy az NVIDIA-val is folytattak tárgyalásokat. Nyilván a kanadai cég az akkori nyilvános áron ezekkel a technológiákkal jó választásnak bizonyult. Az NV gondolom túl drága volt, így csak a közös fejlesztés lehetett volna elképzelhető, amit az AMD nem akart.
    A saját GPU fejlesztése sem lett volna könnyebb. Látod az Intel tele van pénzzel és a Larrabee-t már Laughabee néven csúfolják. A fellengzős tervekről is letettek. Az új slideok már nincsenek tele Ray-tracinggel, és többnyire azt nyilatkozzák, hogy a harmadik generációs Larrabee lesz ténylegesen versenyképes a PC-s piacon.

    Az Intel egyelőre a Clarkdale-ben csinál olyan procit, ami MCM kialakítású és van a központi lapka mellett egy GPU-t tartalmazó vezérlő. A Sandy Bridge viszont már teljesen integrálva tartalmazza a GPU-t, és az AMD-s Bulldozer is.

  • Yutani

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz BalaNce87 #140 üzenetére

    Nem kell 64 bites oprendszert használni a jövőben sem, lesz Windows7 32 biten.

Új hozzászólás Aktív témák