Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz evone #35 üzenetére

    nem, nem mondott hulyeseget. linux mint desktop os = rakás szar.
    a végén elment a kedvem az állandó forditgatasbol, meg a csomag vadaszasbol, fuggesegek vadaszasabol, napi 26 ora googlen logasbol mert valami nem ment.... én nem heggeszteni akarom minden egyes kurva nap a gépemet, hanem hasznalni. a linux desktop pedig pont az elobbit kinalja, egesznapos szopást. persze az elejen nincsen vele gond, de mikor elkezdened frissitgetni a dolgokat, akkor jelentkeznek a problemak. windowson / osxen nincs ilyen.

    te valamit nagyon beneztel...

    1) csomag vadaszat NINCS, rakeresel arra amit fel akarsz tenni (pl. 'cd burn'), leokezod, felteszi
    ha nekialltal google-ban keresgelni a csomagok utan, akkor az NAGYON rossz, ez csak windows alatt divat ;)

    2) fuggesegek vadaszasa NINCS, a csomagkezelo automatikusan felrak mindent ami kell.
    ha nekialltal google-ban keresgelni a szerinted szukseges fuggosegek utan, akkor az NAGYON rossz, ez csak windows alatt divat ;)

    3) nem tudom miert kellett napi 26 oran keresztul guglizni, de teny, hogy vannak dolgok (konkretan: hardverek) amik sajna nem mennek, mivel a gyarti sz*rik ra nagy ivben hogy drivert csinaljon vagy akar dokumentaciot adjon, mas forrasbol pedig meg nem keszult hozza/nem stabil a driver (legutobb egy hott noname, kinabol rendelt, 4 csatornas USB-s digitalizaloval jartam igy, sok eve az egyetlen HW ami nem 'bedugom es mukodik' volt, de ahhoz is sikerult drivert talalni)

    4) a linux desktop pedig pont az elobbit kinalja, egesznapos szopást. persze az elejen nincsen vele gond, de mikor elkezdened frissitgetni a dolgokat, akkor jelentkeznek a problemak
    lehet hogy neked egesz nap csak szopas volt, utana kene nezni hogy mi volt ennek az oka
    nalam desktop OS-kent mukodik mar sok eve, nem csak en hasznalom, hanem pl. sogorom illetve a szamitastechnikaban (is) teljesen analfabeta baratnoje (ugyanazt a gepet), egyetlen egyszer volt problemajuk, mikor annyi szart toltogettek, hogy a sajat home konyvtarukban elfogyott a hely :D
    frissitessel mi a gond? automatikus frissites nalam le van tiltva, idonkent szoktam 'szolni' a gepnek hogy frissitse magat, ez megtortenik, megy minden tovabb, csak frissitett programokkal
    nekem frissites miatti gondom eddig csak windows alatt volt (ha jol emlekszem, meg a blogoszferaba is irtam egy-ket kalandrol, pl. az egesz cegnel (kb. 200 gep) egy teljes napig nem mukodo IE-rol (amit a masnapi frissites szerencsere javitott), vagy az 'el nem indithato, el nem tavolithato, ujra nem telepitheto' office-rol)
    ezekre persze mind megmagyarazta moonman, hogy marpedig ilyen nincs es kesz...

Új hozzászólás Aktív témák