Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz hkari #5 üzenetére

    "Ha megnyomkod a vásárló egy 4 magos droidot, és egy 1 vagy 2 magos WP-t, akkor azt fogja látni hogy a WP nem kicsit gördülékenyebb."

    Láttál te már akár egy Nexus S-t Jellyvel? Ha meg erősebb a vas, akkor még kevésbé van különbség sebesség terén, azért nem igazán beszélhetünk porig alázásról most már. Lentebb meg írod, hogy ciki, hogy eddig kellett várni rá. Valóban... Viszont WP-t még mindig nem vennék, egyszerűen zenelejátszásban gyenge. Egyrészt nincs értelmes hangú telefon a kínálatban, másrészt a beépített lejátszó sz@rt se ér. Se normális feldolgozó rendszer, se részletes beállítási lehetőségek, se gapless, de még egy nyamvadt lossless formátum támogatás sincs. (Ráadásul a GSMArena mérései alapján azt tudom feltételezni, hogy 50 Hz alatt levág mindent a rendszer. Ugyanaz a hardver droidon lejjebb megy jóval, mint WP-n, nem értem miért van ez.) Persze tudom, az igényes zenehallgatás nem divat a manapság (nem csak WP fronton, igazából egy kezemen meg tudom számolni, hány igazán jól szóló telefon van a piacon most). :U

  • kolosanyi

    veterán

    válasz hkari #20 üzenetére

    Igazándiból a gyártói gányolások kikopásáig sose lesz olyan problémamentes a droid, mint a Nexus vonal (bár a Sony gyári ROM-jai egész jók, már amiket eddig láttam). Ezt a rohadt nagy széttagoltságot kéne megszüntetni végre már egyszer, de hát ez van. Addig sajnos nem lehet egységesen nyilatkozni, hogy az ökoszisztéma ilyen vagy olyan lenne. Vannak jól és rosszul sikerült telefonok mindegyik gyártónál, ahhoz, hogy ne járj pórul meg utánajárás szükségeltetik.

    Azért akad jó zenei képességekkel rendelkező telefon is. Mostani felső kat.: S3, de a One S (S4) is jó, illetve a szifon. Emellett Nexus S, Galaxy S is nagyon jó, de az OMAP 4-es telefonok is egész tűrhetően szólnak. Azokban TI TWL6040 van, ami nem domborít rosszul, persze nem olyan jó, mint a korábban említettek, de nem rossz.

    (#26) =Mentor=
    Tavaly még a két magot, meg a giga RAM-ot emlegetted, miközben sokat gyorsult a droid, főleg Jellyvel. Egyébként nem kell brutál SoC hozzá, viszont a RAM igénye botrány. ICS fölött simán kell az 1 GB (bár most az ellopott Nexusom helyett a régi GT540-t használom, 256 MB RAM és ICS van rajta... :D ).

    (#30) zombinyul
    A Note nem, de - amellett, hogy egy remek készülék - egy rakás sz@r ilyen téren szintén.

    (#32) RaveForce
    Na ahhoz a zenei igényhez kb pont mindegy, hogy mennyire szól jól a cucc, csak legyen rajta EQ. Bár ha jobban belegondolsz, akkor pont az 50 Hz alatt levágott hangkép a gáz, ha neked a basszus a lényeg.

    [ Szerkesztve ]

  • kolosanyi

    veterán

    válasz erdoke #38 üzenetére

    Ezt már beszéltük párszor, és akkor is megállapítottam, hogy semmi tapasztalatod nem lehet a fejhallgató/fülhallgató piacon...

    (Vagy csak bot füled van és vettél egy drága szobai rendszert, de inkább maradnék az előzőnél, nem tételezek fel rosszat rólad).

    [ Szerkesztve ]

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Radeon_5 #61 üzenetére

    Kinek mi az igényes? Ugye lehet a minimális szintet tekinteni az igényes jelző eléréséhez a több milliós rendszereket is, ahogy a táplálkozásban a kaviárt, meg a Wellington bélszínt. Szerintem nem ezen múlik, sokkal inkább a tudatosságon, hogy törekszel a lehetőségeidből a legjobbat kihozni. Tökéletes sose lesz a hangzás, max előben egy szimfonikus koncerten, de amíg hallom a különbséget, addig a jobbat fogom választani. Egyébként pont most olvasom, az Ativ egész jó értékeket produkált a GSMArenás teszten. Tessék, végre egy olyan WP, amilyenre vártam már rég. :)

    @ (#62 )
    Remélem nem így lesz, ha a Nexus vonal tényleg megerősödik, van rá esély...

  • kolosanyi

    veterán

    válasz RaveForce #64 üzenetére

    Hát azért az S3-al se jártál volna rosszul, bár tudom, te alapvetően nem vagy oda a droidért. (Pedig arra Voodoo is van, úgy még jobban szól. Viszont az Ativ tényleg az első olyan WP telefon, ami minden szempontból tetszik (kivéve azt, hogy batár nagy tepsi, de az összes az a felső kategóriában, szóval nem nem vagyok meglepődve ezen). :)

Új hozzászólás Aktív témák