- Telekom mobilszolgáltatások
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- One mobilszolgáltatások
- Redmi Note 9 Pro [joyeuse]
- Íme az új Android Auto!
- Honor 400 - és mégis mozog a kép
- Nem növel telepméretet a Galaxy S26 Ultra
Új hozzászólás Aktív témák
-
tcp
tag
válasz
attila9988 #27 üzenetére
léteznek olyan rendszerek a világon, ahol szintén szó sincs kompatibilitásról (pl bizonyos unixoknál időnként húznak egy vonalat, hogy ami az alatt volt azt mostantól nem támogatott, ennek ellenére igen nagy számban el tudnak terjedni a saját szegemnsükben. A felhasználóik együtt élnek ezekkel a korlátozásokkal, vagy nem váltanak újabbra). Ez egyébként jó húzás, mivel sokat lehet javítani a rendszerek stabilitásán, performanciáján, és biztonságán azzal, ha nem kell millió éves holmit azért vonszolni, hogy meglegyen a kompatibiltás.
Az MS is végre meglépte a legjobb lépést, amit ezügyben tehetett. Az azért nonszensz mind elvárás oldalról, mind a fejlesztőknél, hogy elvárjuk, hogy egy 2009-ben megjelenő oprendszer kompatilibs legyen a DOS 6.2-től a W9X-en át mindennel ami eddig megjelent, mert mindenkinek van valami kedvenc millió éves programja, amitől nem hajlandó megválni. Az MS ilyen téren megtette a legjobb, és leginkább jövőbe mutató lépést. Minél inkább tiszta lappal indítani egy oprendszet, nem hurcolni egymillió éves legacy kódokat csak azért, mert szökőévente a felhasználók néhány tized százaléka igényelné, ehelyett bedobott egy virtuális gépet, abban lehet bohóckodni a régi vackokkal.
Egyébként az MS ki is jelentette, hogy a jövőben a visszafelé kompatibilitás ésszerűtlen részét így fogják akarni megoldani, a virtualizációs technológia felnőtt arra a szintre, hogy ez gond nélkül működjön, mi a fenének szenvednének kompatibilitást biztosító 1000 éves dll-kel.Egyébként az XP-nél is hasonló sírás ment, hogy húúú, nem egészen kompatibilits ezzel meg azzal. Aztán mi lett belőle? A magán felhasználók szépen kikukázták a régi cuccokat, használtak helyette XP kompatibilist, és manapság elég ritkán hangzik el a sírás, hogy ezt vagy azt nem tudják futtatni.
-
tcp
tag
válasz
attila9988 #6 üzenetére
akar a fenéket akar abban dolgozni!!!
arról van szó, hogy előfordulhatnak mindenféle ősöreg legacy cuccok, amiknek a kiváltása nem rentábilis/megoldható, akármi.
Mondok egy példát: az egyik ügyfelünknél fut egy ezer éves alkalmazás, amit riscre írtak (manapság már ilyen nevetséges 12MB memóriát meg hasonlókat tartalmaz a gép, de valamikor amikor elkezdték tizennéhány éve, akkor ez még hatalmas szó volt).
A gépen tárolt adatokra kb évente 5-10-20 alkalommal van szükség, néha hónapokig nem néz senki rá (ha valami miatt ki kell kapcsolni, akokor el sem szoktuk indítani amíg nem kéri valami felhasználó, hogy feleslegesen ne menjen). Természetesen lehetne migrálni az egészet egy modern SQL adatbázisba, írni hozzá egy .NET vagy Java, webes vagy bármilyen klienst. Ez persze alaphangon több millió forint lenne, és mivel évente tucatnyiszor nézik meg az adatbázist (ha valami régi adatokat kell visszakeresni), ezért senki nem akarja felvállalni az ezzel járó anyagi terheket, és esetleges kockázatokat, inkább elzúg a sarokban az öreg vas (megjegyzem van a raktárban még pár ugyanilyen, így a hardware hiba sem számít, a következő 50 évben még biztos elvannak ezzel).
Ehhez az alkalmazáshoz volt egy dosos kliens, amit addig gyűrt valami nyugdíjas fejlesztő (akit úgy hívtak vissza már, mert ő értett hozzá), amíg a végén mindenféle mágiák keretében XP-n is elindítható volt. Vistán nem futott, de eddig nem volt gond, mivel a laptopot használó vezetői réteg kivételével mindenki XP-t futtatott.
Most a W7 átállásnál lehet megint dönteni:
- migrálni az egészet valami modernebb környezetbe, újraírni a klienst, etc
- hagyni egy pár XP-s gépet, amihez oda lehet fáradni, és lehet használni az alkalmazást (jegyzem, vannak cégek, akik így oldják meg a hasonló problémákat).
- vagy! itt a nagyrabecsült XP mode, lehet reménykedni, hogy a felhasználó semmit nem fog észrevenni az egészből, hogy továbbra is fog tudni adatokat keresni (még nem tudom, még nem ellenőriztük, de bízom benne).Tehát ez az XP mód elsősorban az ilyen problémák esetében jön jól, ugyanerre a problémakörre jelentenek megoldást pl a shimek is, aki ismeri őket, néha nagyon hasznosak tudnak lenni. A jövőben egy cég, aki W7-re áll át meg fogja követelni, hogy a programok is fussanak W7-en nem fognak XP mode-dal bohóckodni, sőt, valószínűleg az elmúlt pár évben készített programjaikkal sem lesznek már ilyen gondjaik, inkább a régi vackokkal.
-
Csakénvagyok
őstag
válasz
attila9988 #6 üzenetére
Azt viszont nem értem, hogy miért is váltana bárki drága pénzért win7 -re, ha azután virtuális xp -n akar tovább dolgozni
Na látod, ezt én sem értem, valószínűleg Policy, hogy haladni kell a technológiával, nem lemaradni, esetleg az új gépeket előretelepített Win7esel adják (MS policitka), vagy az egyre megújuló vállalati softwareket már Win7re fejlesztik, vagy mert több ideig biztosítanak suportott, esetleg csak image ? Ki lát be topvezetés agyába?
-
azbest
félisten
válasz
attila9988 #15 üzenetére
azt értettem, csak úgy vettem ki, hogy ő még natívabb megoldásnak hiszi, mint amilyen
Azért érzitek, hogy a virtualizáció kapcsán is mekkora előnyt jelent az ms-nek, hogy a windows-t ő készíti... olyan előnyöket tud biztosítani a saját programjai számára, ami a konkurencia számára elérhetetlen. Bár gondolom külsős programok központi menedzselése is megoldható... remélem.
(#17) tcp: igen, ebben eddig le volt maradva a konkurenciától az ms, ideje volt meglépnie. A távoli asztal technikájával pedig már eleve adott volt a rendszerek közti ablak-tartalom átvitel is.
-
tcp
tag
válasz
attila9988 #3 üzenetére
ez egy kicsit több annál, mint amikor felelepítesz egy vmware-t, vagy vpc-t (vagy bármi hasonlót). Egyrészt, képes úgy futtatni alkalmazásokat, hogy a felhasználó számára látszólag a saját gépén fut minden (tehát nem kell külön egyik gépen meg másikon kurkászni), másrészt pedig kapsz egy ingyen XP licencet, amit ugye a korábbi megoldásoknál nem adtak oda.
Jah, és nem mellesleg ez egy natív ms megoldás, nem kell hozzá semmi third party, ha megfelelően lehet majd kezelni GPO-ból, vagy system center eszközökkel, akkor nem kicsit lesz az élet egyszerűbb vele nagy darabszámoknál, mint amikor vmware-rel kell küzdeni.
-
Csakénvagyok
őstag
válasz
attila9988 #3 üzenetére
Biztosan, de a cégeknél általában a titkárnők, szakik is használnak számítógépet, nem feltétlenül mindenki mérnök. Amúgy meg vállalati softwareket meg idő és pénzköltség átírni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Samsung Galaxy S23 , 8/128GB, Kártyafüggetlen
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- Bomba ár! HP ZBook Studio G5 - i9-9980H I 32GB I 1TSSD I Nvidia I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gar
- REFURBISHED és ÚJ - HP USB-C Dock G5 docking station (5TW10AA) - 3x4K felbontás, 120Hz képfrissítés
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest