- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- A hagyományos (nem okos-) telefonok jelene és jövője
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- Négyfelé kanyarodhat az iPhone 19 kijelzője
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kasya
nagyúr
Mármint, az Asus, Lenovo, ... ára feleannyi, mint a Microsoftos ár? Hát, lehet

Nekem van egy olyan magánvéleményem ezzel kapcsolatban, hogy az a baja a Microsoftnak, hogy a termékeivel kapcsolatban nincs olyan fanatikus tábora, mint az almás cégnek, akik képesek napokat sorbaállni egy újabb telefonért...
Persze, lehet, hogy az USA-ban ez máshogy van, és ott a Microsoft eszközei is jól fogynak, de hát mifelénk meg hivatalosan inkább nem is forgalmazzák.Azert a felar tulzas...
Talan a HP termeke konkurense a legjobban. -
vlevi
nagyúr
Mármint, az Asus, Lenovo, ... ára feleannyi, mint a Microsoftos ár? Hát, lehet

Nekem van egy olyan magánvéleményem ezzel kapcsolatban, hogy az a baja a Microsoftnak, hogy a termékeivel kapcsolatban nincs olyan fanatikus tábora, mint az almás cégnek, akik képesek napokat sorbaállni egy újabb telefonért...
Persze, lehet, hogy az USA-ban ez máshogy van, és ott a Microsoft eszközei is jól fogynak, de hát mifelénk meg hivatalosan inkább nem is forgalmazzák. -
moleculez
veterán
-
vlevi
nagyúr
Az lehet tudni, hogy ez miben lesz sokkalmásabb, és sokkalérdemesebb megvenni, mint a most már piacon lévő 8"-os Baytrail Atomos gépeket? Lenovo, Dell, Acer, Asus, ... mind piacra dobott már ilyesmiket.
-
phanze
aktív tag
Érintőkijelzőn irodai szoftvert használni... Hát ha valaki kínozni akarja magát, akkor hajrá!
Egy valamilyen note-on s pennel annyira nem is rossz.
-
Gusztáv
addikt
Valószínűleg több fingom van az üzleti életről, mint neked...

Gépészmérnökként dolgozom (utazom is néha, főleg Németországba az anyacéghez, persze nem én vagyok a tipikus üzletember, de a cégemnél dolgoznak olyanok is), és elég sok dokumentációt kell csinálnom rendszeresen. Az ügyfelek olyan pitiáner formai hibák miatt is visszadobják a dokumentációkat, hogy a hajam égnek áll. Napokat kell eltölteni egy néhány munkafüzetnyi Exceltábla kitöltésével és formázásával, hogy elfogadják az eredményt. Lehetetlen az ilyet normálisan megcsinálni egy tableten. Bohóckodásra jó, de pont az üzleti életben használhatatlan. Ha az utazó egyénnek van egy kis esze, akkor betervezi a repülőutat, és a munkáját megcsinálja vagy előtte, vagy utána, ahogy nálunk is szokták (mostanában néhány műszaki menedzserünk utazgat Kínába).
Arról nem is beszélve, hogy a világban dolgozó embereknek hány százaléka végez olyan munkát, amit éppen repülőgépen (vagy akármilyen tömegközlekedési eszközön) halaszthatatlanul kéne elvégezni...? 0,00000001%? Ha van eszük, lap-topon csinálják, normális billentyűzettel (ha még több eszük van, akkor rendes 22 colos monitoron asztalnál ülve), de nem egy kézben tartott (jobb esetben) 10 colos tablettel, amin gépelni nem lehet, kijelölni a formázandó szövegrészeket újjal katasztrófa, mondjuk excelbe függvényeket beírni sem lehet egyszerű...
Valakinek biztos jól jön, ha meg kell nyitni egy dokumentumot, vagy valami bagatel, alap dolgot megcsinálni rajta. Ezért majd biztos megveszik jópáran (vagy a cég megveszi nekik). De ez még nem jelenti azt, hogy rendszeresen használni is fogják... Kipróbálják, rájönnek, hogy keserves, és asztalnál sokkal hatékonyabban és alaposabban lehet dolgozni...(#17) azopi74: Amiket Te felsoroltál, azok nem munkaeszközök, mi pedig most munkáról beszélgetünk. Azok nem fontos dolgok, csak szórakozáshoz kellenek. Egy filmnézést hogy lehet egy munkafolyamathoz hasonlítani? Ha meg kell nézni a fészbúkot utazás közben akkor persze, hogy nem veszem elő a laptopot, hanem megnézem telefonon. De excelt nem szerkesztek telefonon, se tableten, mert normális munkát nem tudsz rajta végezni, max félmunkát. Amit ugyanúgy negyed annyi idő alatt meg tudnál csinálni az utazásod után egy normális gépnél... nagyon nem ugyanaz a munka és a szórakozás...
Nyilván nem ezen fognak profi dokumentációkat előállítani, de pl egy értékesítői munkakörben tök hasznos. Nálunk ez most úgy működik, hogy egy értékesítő hetente kb 1 napot van benn az irodában. Árajánlat készítéskor a műszaki tartalmat kitalálja-megcsinálja, ebből az asszisztense összerakja az ajánlatot, majd ezt az értékesítő átnézi, módosítja. És ez addig megy körbe-körbe, amíg kész nem lesz az ajánlat. Aztán jön a szerződéssel ugyanez. Természetesen otthonról céges notival dolgoznak, de amikor a partnereket látogatják, tárgyalni mennek, akkor sokszor nem visznek gépet, vagy benn van a csomagtartóban, szóval körülményes használni. Ilyenkor egy tablet nagyon hasznos lehet.
-
Tigerclaw
nagyúr
Ha megfelelő módon optimalizálják a tablet adottságaihoz az office interface-ét és kezelését, talán elfogadható lesz. Az egyik legnehezebb dolog az, hogy a virtuális billentyűzet gyakran elfoglalja a kijelző harmadát, vagy akár felét is, ha meg külső billentyűzettel kitámasztóval használja az ember, elvész az érintés kényelmessége, pontossága, arról nem beszélve ha rossz a kitámasztás és minden érintésre megmozdul, arrébb csúszik a tablet kitámasztóstúl.
-
tothmaxy182
őstag
Fingod nincs neked az üzleti életről, az a baj...

Amikor a sokórás repülőút alatt is eszedbe jut valami, és nem akarod a poggyászból kikotorni a laptopot, vagy csak simán nem akarod koptatni az akksiját, mert a halál faszára utazol Oroszországban valami helyi légitársasággal, és legközelebb három nap múlva látsz konnektort.
Van még ezer példa... nem ragozom, a lényeg hogy a te életedtől hihetetlen, de vannak eltérő életek is.Valószínűleg több fingom van az üzleti életről, mint neked...

Gépészmérnökként dolgozom (utazom is néha, főleg Németországba az anyacéghez, persze nem én vagyok a tipikus üzletember, de a cégemnél dolgoznak olyanok is), és elég sok dokumentációt kell csinálnom rendszeresen. Az ügyfelek olyan pitiáner formai hibák miatt is visszadobják a dokumentációkat, hogy a hajam égnek áll. Napokat kell eltölteni egy néhány munkafüzetnyi Exceltábla kitöltésével és formázásával, hogy elfogadják az eredményt. Lehetetlen az ilyet normálisan megcsinálni egy tableten. Bohóckodásra jó, de pont az üzleti életben használhatatlan. Ha az utazó egyénnek van egy kis esze, akkor betervezi a repülőutat, és a munkáját megcsinálja vagy előtte, vagy utána, ahogy nálunk is szokták (mostanában néhány műszaki menedzserünk utazgat Kínába).
Arról nem is beszélve, hogy a világban dolgozó embereknek hány százaléka végez olyan munkát, amit éppen repülőgépen (vagy akármilyen tömegközlekedési eszközön) halaszthatatlanul kéne elvégezni...? 0,00000001%? Ha van eszük, lap-topon csinálják, normális billentyűzettel (ha még több eszük van, akkor rendes 22 colos monitoron asztalnál ülve), de nem egy kézben tartott (jobb esetben) 10 colos tablettel, amin gépelni nem lehet, kijelölni a formázandó szövegrészeket újjal katasztrófa, mondjuk excelbe függvényeket beírni sem lehet egyszerű...
Valakinek biztos jól jön, ha meg kell nyitni egy dokumentumot, vagy valami bagatel, alap dolgot megcsinálni rajta. Ezért majd biztos megveszik jópáran (vagy a cég megveszi nekik). De ez még nem jelenti azt, hogy rendszeresen használni is fogják... Kipróbálják, rájönnek, hogy keserves, és asztalnál sokkal hatékonyabban és alaposabban lehet dolgozni...(#17) azopi74: Amiket Te felsoroltál, azok nem munkaeszközök, mi pedig most munkáról beszélgetünk. Azok nem fontos dolgok, csak szórakozáshoz kellenek. Egy filmnézést hogy lehet egy munkafolyamathoz hasonlítani? Ha meg kell nézni a fészbúkot utazás közben akkor persze, hogy nem veszem elő a laptopot, hanem megnézem telefonon. De excelt nem szerkesztek telefonon, se tableten, mert normális munkát nem tudsz rajta végezni, max félmunkát. Amit ugyanúgy negyed annyi idő alatt meg tudnál csinálni az utazásod után egy normális gépnél... nagyon nem ugyanaz a munka és a szórakozás...
-
azopi74
addikt
Ez nem igaz. A tábla (vagy phablet) tartalomfogyasztásra tökéletes. Fészbúkolni, filmet nézni, és cut the rope-ozni kb ugyanolyan vele mint pc-n (vagy notin), sőt még kényelmesebb is.
Viszont mi vinne rá egy embert, hogy word-özzön vagy excelezzen egy 7-10 colos érintőképernyőn? Akkor már üljön oda a pc elé, és ott negyed annyi idő alatt meg tudja csinálni a feladatát kétszer olyan igényesen."Fészbúkolni, filmet nézni, és cut the rope-ozni kb ugyanolyan vele mint pc-n (vagy notin), sőt még kényelmesebb is.
Viszont mi vinne rá egy embert, hogy word-özzön vagy excelezzen egy 7-10 colos érintőképernyőn?"Mi visz rá az ember, hogy filmet nézzen egy 7-10 colos érintőképernyőn, miért nem megy egy 65 colos tévé közelébe? Mi visz rá egy embert, hogy netezzen egy 7-10 colos érintőképernyőn, miért nem megy egy desktop PC közelébe?
Mi visz rá egy embert, hogy játsszon egy 7-10 colos érintőképernyőn, miért nem megy egy PS4 vagy xbox one és egy 65"-es TV közelébe, vagy egy gaming rig PC és egy 29" monitor közelébe?Talán az, hogy nincs közelben egyik sem? Természetesen, ha a PC előtt ülök éppen , nem az ipad-es vagy Surface-es Office-on fogok megcsinálni akármilyen apró dolgot is, ahogy ilyen esetben nem is a mobiltelefont fogom kapnám a kezembe, hogy valaminek utánanézzek a neten. Ahogy például gondolom, te sem az 5 inches mobiltelefonon kezded el nézni a kedvenc sorozatodat, amikor nappaliban terpeszkedsz a kanapén a 65"-es TV előtt. Tudod, hogy mit jelent az a szó, hogy mobilitás?
-
bloomberg
tag
Pedig milyen jó lenne makrót írni 8 inchen

Nekem a 8 inch a hordozható, 10 már nagy. Van rá igény, dolgozzanak csak rajta...
-
macskea
őstag
Akkor gépközelbe megy...
Fingod nincs neked az üzleti életről, az a baj...

Amikor a sokórás repülőút alatt is eszedbe jut valami, és nem akarod a poggyászból kikotorni a laptopot, vagy csak simán nem akarod koptatni az akksiját, mert a halál faszára utazol Oroszországban valami helyi légitársasággal, és legközelebb három nap múlva látsz konnektort.
Van még ezer példa... nem ragozom, a lényeg hogy a te életedtől hihetetlen, de vannak eltérő életek is. -
tothmaxy182
őstag
-
Kasya
nagyúr
Természetesen ezzel tisztában vagyok, csak elég durvának tartom egy létező terméket gyakorlatilag egy az egyben bevágnak illusztrációként.
Szokj hozza. Eleg ritkan irjak oda a kep ala, hogy mi lathato rajta.
-
Alexios
veterán
Ez nem igaz. A tábla (vagy phablet) tartalomfogyasztásra tökéletes. Fészbúkolni, filmet nézni, és cut the rope-ozni kb ugyanolyan vele mint pc-n (vagy notin), sőt még kényelmesebb is.
Viszont mi vinne rá egy embert, hogy word-özzön vagy excelezzen egy 7-10 colos érintőképernyőn? Akkor már üljön oda a pc elé, és ott negyed annyi idő alatt meg tudja csinálni a feladatát kétszer olyan igényesen.és mi van ha nincs gépközelben?
-
tothmaxy182
őstag
Ennyi erővel az egész érintőképernyő egy hülyeség, hiszen talán cut the rope-ot leszámítva minden dolgot sokkal kényelmesebb egér-billentyűzet párossal elvégezni. (Toucjpad egy f*s, annál még a touchscreen is jobb) Csak hát egy ilyen környezetet nehezen vágsz zsebre. Nekem sokszor az ultagagyi, nehézkesen kezelhető androidos office mobile is életmentő, mert igaz, hogy sokkal macerásabb megoldani rajta az alap dplgokat is, de ha az embernél csak egy telefon van, még mindig gyorsabb, mint PC közelbe jutni. Szóval igenis jó lenne egy érintőképernyővel kényelmesen kezelhető , de funkcionalitásban kevés kompromisszumot követelő producticity tool, az office for ipad a jó irányba tett első lépés, kiváncsian várom a geminit.
Ez nem igaz. A tábla (vagy phablet) tartalomfogyasztásra tökéletes. Fészbúkolni, filmet nézni, és cut the rope-ozni kb ugyanolyan vele mint pc-n (vagy notin), sőt még kényelmesebb is.
Viszont mi vinne rá egy embert, hogy word-özzön vagy excelezzen egy 7-10 colos érintőképernyőn? Akkor már üljön oda a pc elé, és ott negyed annyi idő alatt meg tudja csinálni a feladatát kétszer olyan igényesen. -
emvy
félisten
Természetesen ezzel tisztában vagyok, csak elég durvának tartom egy létező terméket gyakorlatilag egy az egyben bevágnak illusztrációként.
Ja, ilyen a bulvarujsagiras.
-
Grga_Pitic
aktív tag
-
azopi74
addikt
Érintőkijelzőn irodai szoftvert használni... Hát ha valaki kínozni akarja magát, akkor hajrá!
Ennyi erővel az egész érintőképernyő egy hülyeség, hiszen talán cut the rope-ot leszámítva minden dolgot sokkal kényelmesebb egér-billentyűzet párossal elvégezni. (Toucjpad egy f*s, annál még a touchscreen is jobb) Csak hát egy ilyen környezetet nehezen vágsz zsebre. Nekem sokszor az ultagagyi, nehézkesen kezelhető androidos office mobile is életmentő, mert igaz, hogy sokkal macerásabb megoldani rajta az alap dplgokat is, de ha az embernél csak egy telefon van, még mindig gyorsabb, mint PC közelbe jutni. Szóval igenis jó lenne egy érintőképernyővel kényelmesen kezelhető , de funkcionalitásban kevés kompromisszumot követelő producticity tool, az office for ipad a jó irányba tett első lépés, kiváncsian várom a geminit.
-
tothmaxy182
őstag
Érintőkijelzőn irodai szoftvert használni... Hát ha valaki kínozni akarja magát, akkor hajrá!
-
emvy
félisten
Inkább úgy néz ki, mint egy IVSO/i-Blason tokba rakott Asus Vivotab Note 8 (egy-két eltéréssel).
Nekem éppen ilyen van, úgyhogy majdnem hanyatt vágtam magam a Surface Mini felirat és a kép láttán...Mivel ez egy 'fan art', nyilvan nem a valodi SM kepe.
-
Grga_Pitic
aktív tag
-
vicze
félisten
Az WinRT API korlátozásai miatt kb. lehetetlen is ugye, hogy fullos legyen, azért elég csúnya lenne ha nem lenne az RT-s és a iPad verziónál is fejlettebb... (akkor kb. tényleg tökön szúrta a Office csapatot az MS a winRT-vel.)
A Surface mini megjelenés szempontjából, meg már lassan iPad mini kategóriába lép, addig mondogatják minden hónapban, amíg be nem jelentik.

-
Luck Dragon
támogató
-
halkow
őstag
úgy néz ki mint egy digitális képkeret

-
azopi74
addikt
A Gemini UI-n nem hiszem, hogy a teljes értékű office minden funkiója elérhető lesz. Szerintem valahoz az office for ipad és az office rt között lesz félúton.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Parkside szerszám kibeszélő
- Milyen légkondit a lakásba?
- Most építs gépet, amíg nem késő! — A várható áremelkedésekről
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Búcsúzóul itt a fekete Apple Vision Pro
- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Rap, Hip-hop 90'
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- E-book olvasók
- További aktív témák...
- iPad Pro M4 11" Wifi 256GB + Apple Pencil Pro
- Samsung Galaxy S10 Lite 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Apple iPad Air 4th Gen. 256GB Wifi + Cellular tablet extrával garanciával hibátlan működéssel
- Ipari Tablet/ Vonalkód olvasós Zebra ET50PE Tablet Scanner - Ütésálló Androidos - Több db -
- Új! Magyar karakteres iPad Magic Keyboard Fekete - 1 év garancia
- ASUS ROG Flow Z13 2in1 i9 / RTX 3050Ti / 120Hz GAMER TABLET!
- Kihagyhatatlan áron DELL XPS 13 9310 /i5-1135G7/8 GB Ram/512 GB SSD/FHD+ IPS
- Macbook Air M5 13' 16GB/512GB
- Lenovo T14 Gen 1 i5 10210U, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, garancia
- iPhone SE 2020 64GB Black - 2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4902, 100% AKKSI
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest







