Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Rickazoid #17 üzenetére

    Ez a bullshit gyakran előkerül, hol Intellel, hol Microsofttal, a szenzációhajhász újságírók meg mindig megkajálják. 128 bit desktop vonalon az égadta világon semmi hasznot nem hozna, sőt, konkrétan hátrányos lenne. Átlag szerver környezetben sem nagyon látom értelmét még jó pár évig.

    Még PC-n se használja ki a nagy átlag a 64 bitet, ami egyébként is csak kibővített 32 bit

    He? :F

    Telón jelenleg a 64 bitre való átállás joggal tűnhet amúgy totál feleslegesnek, de pár év múlva már könnyen lehet szűk keresztmetszet (lásd a böngészők memóriaéhségének növekedése :((( ), dokkolós megoldásokról, amikor egy teljes klasszikus desktopot kell meghajtania a vasnak nem is beszélve. És akkor még könnyen lehet, hogy az a 64 bit nem csak +32 bitnyi címtartományt jelent hanem ment még mellé pár extra regiszter meg okosság, mint x64-nél is.

  • julius666

    addikt

    válasz Rickazoid #25 üzenetére

    Az op.rendszerek jelentős hányada még mindig 32 bites

    Úgy érted a vindózok jelentős hányada. :)

    emellett még mindig nem váltotta le visszafelé kompatibilitás nélküli 64 bites chip az x86_64-eseket

    :F

    A Firefox a legjobb példa, egy elég elterjedt böngésző, mégis a mai napig csak 32 bites verziót adnak ki a stabil ágról.

    Ez megint inkább a vindóz ökoszisztémára jellemző. Egyébként meg Win alatt úgyis ott csücsül alapból a feneked alatt a 32 bites alrendszer, ott ez annyira nem nagy tragédia, megtehetik.

    Amúgy az architektúra "okosságai" nem a regiszterek max. méretétől és az utasítások hosszúságától függnek, csak több lehetőséget adnak feltéve, hogy valami használja is.

    Igen. És láss csodát, a fordítók 64 bites kimenetet produkálva (a megfelelő optimalizációs szintet belőve) jellemzően használják is. Van amihez még ez se kell. A kézzel optimalizált dolgoknál is ahol van 64 bites kimenet bőszen használják őket. Az x264-ből a 64 bites fordított verzió cirka ~10%-kal gyorsabb, mint a 32 bites társa.

    Linuxos vonalon egyébként pont ezek miatt találták ki az x32 ABI-t (habár sok helyen kétlem, hogy fogják használni, inkább csak érdekesség), ami ötvözi az x86-64 által behozott újdonságokat a 32-bit előnyeivel: [link]

Új hozzászólás Aktív témák