Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Az Apple lassan hülyét csinál saját magából, hogy olyan dolgokkal büszkélkedik, sőt mutat be új és egyedi feature-ként, amit mások már évek óta piacra dobtak. Persze korábban is nyílt titok volt, hogy ők is szeretnek ötletet és dizájnt lopni másoktól, de most olyan, mintha az Apple vezetői egyfajta saját kis zárt világban élnének és csak azt látnák, amit látni akarnak. Az iPhone 6-al ugye "feltalálták" a nagy kijelzőt, az optikai képstabilizálást, és a telefonnal való fizetést NFC-n keresztül, miközben ezek már lefutott dolgok évek óta más gyártóknál. Az Apple Watch se tud semmit, amit a konkurencia már ne mutatott volna be és közben még a külső dizájnt se sikerült sokkal tetszetősebbre megalkotni. A minőség, az UI és a felhasználói élmény persze várhatóan kimagasló lesz, ebben továbbra is jóval a többiek előtt járnak és nem kétlem, hogy a név, illetve az iPhone-al való magas szintű szimbiózis sikert hoz az órának is, de szerintem közel sem lesz olyan sikeres, mint az Apple korábbi újgenerációs termékei, az iPod, iPhone és iPad, már csak azért sem, mert ez gyakorlatilag csak egy kiegészítő iPhone-hoz, vagyis csak az iPhone tulajok képezik a potenciális vevőkört.

    Persze az okosórák szegmense eddig olyan lagymatagon muzsikált, hogy kétségem sincs felőle, hogy a "vakok közt a félszemű lesz a király", vagyis az Apple piacvezető lesz az okosórák eladásában is.

    Személy szerint nekem az Apple Watch Sport széria kinézete kifejezetten tetszik, többféle kombinációban. A matt alu zöld, kék és fehér szíjjal, és a space gray fekete szíjjal. Az utóbbinak talán még annyi extra előnye is van, hogy többféle UI szín is illik hozzá, hiszen a szürke és fekete alap elég semleges.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz legiaap #332 üzenetére

    "Úgy látom nem érted a dolgokat.
    A szlogenben ia benne volt, hogy újragondolni!"

    Igen, jellemzően nem hatnak rám a szlogenek.
    --------
    "Apple watch nem tud semmit...okos vagy!"

    Esetleg ha nem csak a mondatom első felét idézted volna:

    "Az Apple Watch se tud semmit, amit a konkurencia már ne mutatott volna be és közben még a külső dizájnt se sikerült sokkal tetszetősebbre megalkotni."

    Egyébként ha elolvasod amit írtam, láthatod, hogy én összességében elégedettebb vagyok az Apple Watch-al, a többségi véleménnyel ellentétben ebben a topikban. Nem hozott forradalmat, de a szokásos magas minőséget adják, sőt nekem tetszik a Sport széria kinézete. Valószínűleg használat közben is hozza majd a minőséget, bár az egy napos üzemidő szerintem kevés. (ahogy a konkurenciánál is az)

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Parallaxis #335 üzenetére

    A két mondatom nem üti egymást, csak nem feketének és fehérnek látom a világot és amellett hogy van ami nem tetszik az Apple Watchban, vagy nem tartom forradalmi terméknek, még más dolog tetszhet benne, sőt még akár meg is venném. Tetszik benne a minőség és a többi Apple "iThing"-el való együttműködés, de ettől még nem tartom forradalminak. Viszont látva, hogy okosórák piacán eddig se volt igazán nagy dobás, az Apple Watch a szegmensen belül abszolút sikeres lehet, főleg hogy a név már önmagában eladja egy egyre növekvő vevő körben.

    Van Macbookom, és sok minden tetszik benne, de látom a negatívumait, van iPadom és arra is csak azt tudom mondani, hogy a sok pro érv mellett van azért kontra is.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz vicze #354 üzenetére

    Ezeket a díjakat a bolt állja és persze beépíti az áraiba, szóval mi már eleve azt az árat látjuk a terméken legtöbbször, ami már tartalmazza a készpénzmentes fizetés költségeit. Egyébként csoda, hogy megelégedett ennyivel az Apple, hiszen az iTunes, Appstore esetében nagyon vastagon leszedi a sápot.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák