Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Hopkins95 #53 üzenetére

    A költség és a tisztítás is szempont. Könnyebb és költséghatékonyabb egy helyen, egy szolgáltatónak fizetni (fizettetni) a szűrést, tisztítást, mint háztartásonként. Őszintén, melyik családi ház kéményén látott már bárki is valamilyen fajta tisztító berendezést? :U

    Mindezeket együttvéve előnyök:
    -Nem helyben szennyez (máshol sem számottevően, mert nem csak széntüzelés létezik, amit a gépjárművel rendelkezők is igénybe vesznek, hisz hahóóóó, ők is használnak áramot...főleg a másik már régóta ígérgetett forrás - fúzió - is "itt áll a kapuban", remélem :B ),

    -Zajterhelés igen jelentős csökkentése (laktam főút mellett, majdnem rá is ment az egészségemre a zaj és a légszennyezés),

    -Helyi, városklíma hőmérsékleti csúcsai csökkenthetők (város domborzatát, állandó széljárást egyedileg figyelembe véve; város mérete jelenleg országtól függetlenül kapcsolatban van a járművek számával),

    -A zöld növényzet sem károsodik a zajtól és a szálló portól, egészségesebb növények ritkább csonkítást és újratelepítést, nagyobb felületű lombkoronát eredményezhetnek...további hőmérséklet csökkentés helyileg.

    Én ezek után drukkolok az új ötleteknek, minél hamarabb és minél környezetbarátabb lehetőségeket nyújtsanak az eljövendőknek. Én hazai szinten is támogatnám egy nemzeti energiatároló kutatásba való befektetést. A Nemzet Pénztárosa is felkarolhatná, nem izgat, csak a fele pénzből alkossanak is egy valódi energiakockát.
    Ráadásul az űrutazásnak is igen nagy ugrás lehetne.

    Fúú de jó álmodozni! :DD

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

Új hozzászólás Aktív témák