Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz nuke7 #128 üzenetére

    mondd annak a több ezer embernek, akik milliókat buktak, hogy nem nyúlták le...

    Esetleg próbáld meg értelmezni a felosztó-kirovó nyugdíjrendszer fogalmát, nézz utána, hogy miből fizették az aktuális nyugdíjakat 2010 előtt, és legközelebb nem fogsz írni ilyesmit.

    Ha nem 3000 milliárdot loptak, csak ~600-at akkor sokkal jobb?

    Én ilyet nem mondtam, csak éppen a tényszerűséget kértem számon. Ha megrójuk a kormánypárti sajtót (jogosan) a ferdítésekért, akkor legyünk már tényszerűek - ellenkező esetben a kettős mérce esete forog fenn.

    Akkor Gyúúúrcsány miatt van az egész?! :N

    Ilyet sem mondtam, de sajnos ez is tipikus "vitakultúra". Van élet a feketén és a fehéren túl is.

    meg akkor ők nyilván, amiért azok is loptak, nekünk többet kell, értem én ;) )

    Ilyet sem állítottam.

    Azt kellene elfogadni, hogy a magánnyugdíjpénztári rendszer - az ország gazdasági állapotát figyelembe véve - fenntarthatatlan volt. Tök jó lett volna 25-30 év múlva, addig viszont éves szinten 350-400 milliárd forint kiesést okozott (volna) a költségvetésben, amit valakinek meg kellett volna fizetni (azaz vagy csökkenteni kellett volna a kiadási oldalt (oktatás, egészségügy...), vagy annyival több adót/járulékot kellett volna beszedni).
    Jó lenne, ha a sarkos megállapítások mögött legalább minimális gazdasági ismeretek is lennének... :U

  • Egon

    nagyúr

    válasz nuke7 #107 üzenetére

    Ez a grafikon szerinted hiteles? Viccesnek vicces, az biztos.
    Itt az Origo még nem volt állami kézen: [link]

    Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) adatai szerint 2945 milliárd forint került az államhoz. Ebből 233 milliárd forintot utalt vissza az ÁKK a pénztárakhoz, hogy azok fizessék ki az állami rendszerbe visszalépett tagok reálhozamát (hiszen a befizetések kamatoztak, és az infláció feletti részt adták oda a visszalépő tagoknak). 2011 őszén 433 milliárd forintot a nyugdíjalapba, vagyis a mai nyugdíjasok pénzének kifizetésére adtak át, amiből 70 milliárdot végül visszautaltak az ÁKK-nak.

    Bár eredetileg a nyugdíjvagyont csak nyugdíjra és adósságcsökkentésre lehetett volna költeni, 2011-ben a költségvetésbe is jutott 96 milliárd forint. A nyugdíjvagyonból 201 milliárd forintot az állam megtartott magának – ezek nagy része részvény, vagyis az állam tőzsdei vállalatokban jutott tulajdonrészhez. A többi adósságcsökkentésre ment. 1376 milliárd forint eleve állampapírban állt, ezeket egyszerűen bevonták, ezzel csökkentve az adósságrátát körülbelül 4 százalékponttal. A maradék 676 milliárd forintot fokozatosan, a különböző vagyonelemek eladása után fordították adósságcsökkentésre (állampapírok visszavásárlására).

    Tudom, hogy nehéz ezt benyelni, de attól még finoman fogalmazva is csúsztatás, hogy "lenyúltak 3000 milliárdot". Egyébként az megvan, hogy előtte és utána mennyi volt az éves, GDP-arányos költségvetési hiány, az ezzel kapcsolatos, 2010 előtt indult kötelezettség-szegési eljárásról hallottál? :U

  • Egon

    nagyúr

    válasz trec12 #84 üzenetére

    2003. évi C. törvény, 159/A §., Bűnüldözési, nemzetbiztonsági és honvédelmi célú adatmegőrzési kötelezettség.

Új hozzászólás Aktív témák