- A Samsung bemutatta az Exynos 2500-at
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Minden készen áll a Galaxy Unpackedre
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Milyen okostelefont vegyek?
- Külföldi SIM-ek itthon
- Motorola Edge 40 - jó bőr
- Mobil flották
Új hozzászólás Aktív témák
-
shabbarulez
őstag
Csak tudod akiknek nincs pénze, mert annyira meg van szorulva hogy nem engedheti meg magának az nem potenciális ügyfél egyetlen szolgáltató szemében sem. Az viszont aki jelenleg érdektelenséget mutat a net iránt, de lenne pénze hogy megfizesse az potenciális ügyfél, mert ha jó reklámmal sikeresen behálózzák akkor tőle lehet bevételt szerezni.
Egyébként nem a net ára a drága hanem a magyar fizetések alacsonyak. És ez alapjaiban behatárolja hogy sokkal kisebb réteg számára lesz elérhető ugyanaz a szolgáltatási kör vagy termék mint a jobb módú államokban. De ezen az internetszolgáltatók nem fognak változtatni ahogy más kereskedelmi termék esetén sem. Ezen max a munkáltatód tud változtatni azzal hogy több fizetést ad.
Az érdeklődés hiányát a szűkös anyagi helyzet és az érdektelenség közel azonos arányban teszi ki. És ne hidd hogy ez magyar sajátosság, szinte bárhol csinálsz ilyen felmérést az adatok közel hasonló eloszlást fognak mutatni, még a jóléti államokban is. Az emberekben sokszor rögzül hogy valami régen drága volt és automatikusan rávágják hogy azért nem kell mert drága, holott lehet nincsenek is tisztában mire mondják.
De az érdektelenség a broadband iránt arányaiban pont ugyanakkora réteget jelent, márpedig az igen sok ember és ezek között bőven lehet olyan is aki meg tudja fizetni, vagyis potenciális bevételi forrás lehetne a cégeknek.
Itt egy idén februári amcsi felmérés, valamikor pont akkor készült egy hazai is, talán az SG volt asszem a lényeg a kettő adatai arányaiban szinte megegyeztek. Pedig amcsiban azért jellemzően $30-ért lehet kapni netet, sőt egyes szolgáltatók hogy még inkább növeljék az érdeklődés alacsony sebességű belépő szintű csomagokat is elkezdtek kínálni már $20 körüli árszinten. Ez az azért egy amcsi bérhez képest közel sem olyan megterhelő tétel mint idehaza mégis ugyanolyan jelentős arányban utasítják el a broadbandet a túl drága volta miatt. Na most erre nem igen tud mit lépni a szolgáltató, ha drága akkor ő nem tudja megfizetni, olyat kell keresni aki meg tudja. -
TeeJay
félisten
egyetértek veled.
annyira dübörög a gazdaság hogy szinte minden család minimálbéren él már manapság és abból csoda ha futja bitangdrága gázra villanyra meg egyéb finomságokra.
aki meg netet szeretne használni annak ADSL-nél még egy szép kis telefonszámlát is fizetnie kell hozzá szóval tényleg magasak az árak.
majd ha 4-5ezer lesz mindennel együtt egy korlátlan és viszonylag gyors internet idehaza akkor majd bekötteti mindenki.
addig meg csak a tehetősebbek
Új hozzászólás Aktív témák
- AliExpress tapasztalatok
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen légkondit a lakásba?
- Tőzsde és gazdaság
- Xbox Series X|S
- Autós topik
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- A Samsung bemutatta az Exynos 2500-at
- Milyen házat vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- További aktív témák...
- Apple iPhone 7 128GB, Yettel függő, 1 Év Garanciával
- ZBook Power 15 G10 15.6" FHD IPS i7-13800H RTX A500 32GB 512gb NVMe ujjolv gar
- Újszerű HP Pavilion 14-ec0004nh - 14"FHD IPS - Ryzen 5-5500U - 8GB - 512GB SSD - Win11 - MAGYAR
- Noblechairs HERO, 1 hetet használt irodai/gamer szék
- Fuji X-S20 2.5 év gari + 18-120 f4 + 33 f1.4 + 25 f1.8
- Microsoft Surface Book 3 - 15 col, i7, 32GB, GTX1660Ti
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB DDR5 RTX 5060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Dell Precision M4800 i7-4800MQ I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I K1100M I Cam I W10 I Gari!
- Honor Magic 7 Pro - Fekete - Új kipróbált készülék! Karcmentes gyárilag független! 512GB Memória!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged