- Ideiglenesen leállította az Xperia 1 VII értékesítését Japánban a Sony
- Kisebb méretben is elérhető a OnePlus Watch 3
- Belépő táblagépet is villantott a OnePlus
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- Teljes külső kijelzővel hódítana a Flip7, ami kapott egy kistestvért is
- Feljutott a G96 a Moto széria csúcsára
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- Samsung Galaxy S22 és S22+ - a kis vagány meg a bátyja
- Samsung Galaxy Fit 3 - keveset, de jól
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- iPhone topik
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Kiszivárgott a Pixel 10 Pro
- Mobil flották
Aktív témák
-
laja
tag
Ja, és itt az idézet a rage3d 16-i híreiből, amiben az ATI driver-írója elismeri, hogy van valamennyi hőmérséklet-növekedés. Nézd meg, még ott van a címlapon:
''We do see a slight increase in temperature in certain cases (3Dmark2003 Nature Scene for example). However any temperature increase is well within our safety range. Investigation continues and we are trying to determine why this change in temperature exists'' -
laja
tag
Mozso, azt hiszem, két dologról beszélünk. Én nem állok le vitatkozni arról, hogy hány fokkal melegíti jobban a driver a kártyát. Arról sem, hogy öli-e a kártyákat meg a monitorokat. Viszont saját tapasztalatomból (a többieknek: lásd a 6. sz. hozzászólásomat) látom, hogy VALAMI gond van a 3.8-asokkal. Az sem lehet véletlen, hogy a rage3d fórumán (meg más fórumokon is) NAGYON SOKAN jelentették ugyanezt a monitorkikapcsolós-képhibás problémát. Ne dugd a homokba a fejed.
Egyébként a linket megnéztem. Sőt nem is kellett, mert a rage3d-nek kb. egy éve napi látogatója vagyok. És a fórumnak is rendszeres hozzászólója. -
laja
tag
Furcsa módon tud, ezt még az ATI is elismerte. Egyszerűen úgy, hogy jobban kihasználja a kártya fizikai képességeit, és jobban ''megdolgoztatja'' a kártyát.
Nem beszélve persze arról, ha a driverbe túlhúzási lehetőség is be van építve, ami ugyebár szintén lehetséges. De ez már más dolog. -
laja
tag
Kingston! A VPU recovery természetesen működik minden kártyán. Az tényleg az, amit leírtál. A sebesség-visszaállítás viszont CSAK az új 9600XT-n és 9800XT-n megy. A többi kártyánál nincs is ilyen fül a driverbeállítások közt, ez nem tűnik fel? A korábbi csipekben NINCS HŐMÉRSÉKLET-MÉRŐ ALKATRÉSZ (DIÓDA). Ettől kezdve a driver nem tud mit csinálni.
Egyébként itt az idézet a driver információs lapjáról (http://www2.ati.com/drivers/Catalyst_38_Release_Notes.html):
The new ATI OVERDRIVE (patent pending) tab, currently available for the RADEON™ 9800XT only, provides a safe and intelligent graphics processor clocking utility. ATI OVERDRIVE is constantly monitoring the graphics processor and pushing the graphics frequency to its maximum, while always ensuring that the processor temperature stays at a safe level. If the temperature of the graphics processor were to become too hot, ATI OVERDRIVE automatically decreases the clock speed until a safe temperature is reached. ATI OVERDRIVE never reduces the graphics processor speed below the pre-set factory default clock speed. -
laja
tag
Kingston, hatalmasat tévedsz. A driver csak a 9600XT-t és a 9800XT-t állítja vissza alapsebességre dinamikusan, a hőmérséklettől függően. A régebbi kártyákban nincs is hőmérséklet-mérő dióda. Ja, és még a fenti legújabb kártyákat is csak akkor állítja vissza alapra, ha nem te határozol meg fix órajelet, hanem hagyod, hogy a kártya maga szabályozza a sebességet.
''Nem tom mit kell ilyen ügyet csinálni mindenből''... hát mint fent írtam, a monitor kikapcsolása után csak a restart segített, és ehhez még az se kellett, hogy 3d-s programmal terheljem a kártyát. Mindenesetre most már nálam legalábbis rendben megy a kártya. -
laja
tag
Megerősíthetem, hogy a 9700-as szériával is gond van a 3.8-as driverekkel párosítva. Miután installáltam au új drivert, a monitort (LCD monitor DVI-kábellel) egyszer csak kikapcsolva (stand-by) találtam. Sem a ctrl-alt-del, se az alt-f4 nem segített, csak egy restart. Másodszor a szemem láttára történt a dolog: internetezés közben a képernyő egyik sarkán egy zagyva pöttyökből álló négyszög jelent meg, aztán a monitor kikapcsolt. Ekkor visszavettem a 9700-as enyhe túlhúzását alapértékre, és kikapcsoltam a driverben a ''VPU auto-recover'' opciót. (Ami elméletileg grafikai összeomlás esetén kikapcsolná a 3d alkalmazást, és visszatérne a Windowsba restart nélkül.). Azóta, kb. egy hete, nincs gondom. Megjegyzem, hogy az enyhe overclock-kal a kártyám korábban a 35 fokos nyáron is mindig atomstabil volt. Futtattam 8 órágig Prime95-öt is, hogy megnézzem, nem valami más alkatrész hibázott-e. Nem.
Egyébként ezt a monitorkikapcsolós problémát rengetegen jelezték a rage3d fórumán.
Aktív témák
Hirdetés
- Miskolc és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Feljutott a G96 a Moto széria csúcsára
- Windows 11
- Kerékpársportok
- Háztartási gépek
- Milyen TV-t vegyek?
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- Internet Rádió építése (hardver), és programozása
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Parfüm topik
- További aktív témák...
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- AKCIÓ! MSI B365M i5 8600 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB CM MASTERBOX Q300L Zalman 600W
- Samsung Galaxy S25 Plus Navy 12/256 GB Újszerű, karcmentes állapotban!
- DELL Precision 7540 - Intel Core i9-9980HK, RTX 3000 (nagyon erős GPU-val)
- Nexus 6P 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Fujitsu USB Port Replicator PR09 docking station (1x5K vagy 2x4K felbontás) (DisplayLink)
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest