- Itthon is elérhető a OnePlus 11 és a Buds Pro 2
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Milyen okostelefont vegyek?
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Honor Magic V3 - mágikus realizmus
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Redmi Note 10 Pro - majdnem minden stimmel
- A HMD visszalép az USA piacáról
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Bővebb Google-támogatást kap sok Garmin óra
Új hozzászólás Aktív témák
-
R.Zoli
őstag
Én inkább úgy látom ,hogy ők valami olyat akarak létrehozni ami egyben egy ütős csomag és sokkal többre tudod használni mint játszadozás... azért ha belegondolsz az a 4x4 platform még mindig nem butaság akinek brutális teljesítmény kell... Namost ha mondjuk itt lesz a Barcelona és 2 db 4 magos proci + 4 darab R600-ast belepakolsz egy gépbe akkor lassan szuperszámítógépet építhetsz... Ezt most csak átvitt értelemben mondom, de a lényege az ,hogy egy olyan szegmenst tudnának ezzel megnyitni amire eddig nem volt lehetőség... Ergo asztali méretű gépek TFLOPS-os számítási teljesítménnyel... Azt hiszem nem véletlen az Intel ezirányú projektje sem a 80 magos procival...Ők is érzik ,hogy nagyon nagyot lehetne ugrani ebben....
-
dezz
nagyúr
Ha így nézzük, akkor ez az NV-nél ugyanolyan trend, sőt, ők voltak az éllovasai; azt hiszem, a gpgpu.org-ot is elsősorban ők segítettek elindítani, ott van a CUDA projekt a G80-hoz kötődően, stb. Az ATI az R600-zal két legyet akart egy csapásra (és ez nagyjából sikerült is). De szerintem a legjobb úgy nézni, hogy ezek nagy IT/ipari trendek, amikhez ezek a cégek vagy alkalmazkodnak, vagy elbuknak.
Az meg egy másik trend, ami az AMD nélkül is megy a maga útján, hogy a gaming fokozatosan egyre jobban átvonul konzolokra, mert ott jobban érzi magát (kisebb a kalózkodás, jobban megtérülnek a befektetések, kiszámíthatóbb a jövő, legalábbis több éves távon).
R.Zoli: RSX-en egyelőre nem megy a folding, mert olyan kliens nincs - egyátalán, GF-es kliens sincs, mert szerintük ilyesmiben kevésbé jók. Ha lenne is, felemás ez a dolog: egyszerű feladatokban gyorsabb egy GPU, a nagy nyers erő által, de összetettebb feladatokkal csak a CPU-k bírkóznak meg. A Cell meg a kettő között van félúton: egyszerű feladatokban sokkal gyorsabb, mint egy CPU, de fele/harmada egy GPU-nak, viszont közepes bonyolultságú feladatokkal is elbír, viszonylag gyorsan.
[Szerkesztve] -
dezz
nagyúr
Annak idején azért jelentős fegyvertény volt az Athlon 64 (32/)64-bitessége, még ha nem is igazán használták ki desktopon (Linuxosok azért jobban). Szerver és WS fronton már annál inkább számít, ha más nem, a nagyobb memóriaterület miatt. Más platformokon, mint Power és a többiek, már tudtommal kezdik el is felejteni a 32 bitet. Így szép is lenne, ha az x86-on nem lenne elérhető.
[Szerkesztve] -
dezz
nagyúr
Azért már egy ideje van mozgolódás GPGPU fronton, lásd pl. gpgpu.org. És a piaci szereplők is kezdenek felfigyelni a jelentős teljesítményre, relatíve olcsón. Persze bomba üzlet valószínű nem idén lesz, talán még jövőre sem. De valamekkora nyereséget valószínű azért realizálni tudnak majd hamarabb is.
ps. közben látom, a #254-ben inkább a gaming területére gondoltál. -
dezz
nagyúr
Azért én ezzel egy icipicit vitatkonzék. (Most mielőtt valaki azzal jön, hogy majd pont én tutok vitatkozni egy Sweenyvel, olvasson tovább.) Szal, DX9c esetén a legkisebb kártya, amivel gaming szempontból számolni kell, az mondjuk egy X1300 v. GF6200. DX10 esetén viszont mondjuk egy 8500GT, esetleg egy eggyel kisebb. Tehát van némi különbség a kettőnél a bottom line teljesítményében, tehát DX10 esetén eleve nagyobb teljesítménnyel lehet számolni, amiből összetettebb dolgokat lehet összehozni. De ezen kívül DX10-ben ott van a geometry shader is, amivel ugyancsak érdekes hatásokat lehet majd előállítani.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- OLED monitor topik
- Gaming notebook topik
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Itthon is elérhető a OnePlus 11 és a Buds Pro 2
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Vezetékes FEJhallgatók
- E-roller topik
- Revolut
- Napelem
- További aktív témák...
- LG 45GS95QE - 45" Ívelt OLED / 2K WQHD / 240Hz 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
- Nintendo Switch bazár (Okosított Nintendo Switch konzolok, játékok, tartozékok)
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G4 - i5-7GEN I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD Touch I Cam I W10 I Garancia!
- Bomba ár! Dell Latitude E7240 - i7-4GEN I 16GB I 256SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Creative Sound BlasterX G5 (70SB170000000) (Sound Blaster) (DAC)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest