- Légies iPhone halvány színei
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- Realme GT 2 - aláírjuk
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Google Pixel topik
- Kis telefon hatalmas teleppel
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
Új hozzászólás Aktív témák
-
shtml
őstag
Sajnos nem találtam az összehasonlítást (Sigma Foveon vs. egyebek képe), a netem meg túl pocsék ahhoz, hogy hosszasan keressek. Ha neked megvan a link a közvetlen összehasonlításhoz, az érdekelne.
Az általad megadott linket tovább olvasva (http://www.micron.com/products/imaging/technology/color.html) megtalálható a subpixelek feldolgozásának leírása, bár ez eléggé kézenfekvő amúgy is. Újból végiggondolva a dolgot úgy tűnik, neked van igazad, a szubjektíve jobb felbontás vsz. tényleg nagyobbrészt az interpolációnak köszönhető.
Talán érdemes lenne egy szimulációval ellenőrizni a dolgot, pl. úgy, hogy egy meglévő nagyfelbontású színes képet programmal letapogatni a hagyományos és a Foveon érzékelő működési módja szerint. -
csiga997
őstag
Ebben te biztos vagy?
Bővebben: link -
shtml
őstag
Valóban igen jónak tűnik a Foveon, lehet, tényleg csak az ipar tehetetlensége miatt nem érvényesül. De én kicsit elgondolkodtam rajta és úgy vélem, talán más oka is lehet a Foveon megakadásának.
Ismeretes, hogy míg a Foveon az érzékelő ugyanazon pontján érzékeli mindhárom alapszínt, a hagyományos érzékelők a Foveon egy pixeljének területén 4 subpixelt tartalmaznak. Első pillantásra a két eljárás azonos értékűnek látszik, sőt élesség dolgában a Foveon jobbnak is tűnik, mert nem mossa el a színeket (a hagyományos érzékelő nem képes UGYANAZT a képpontot alapszínekre bontani, mivel kissé eltérő helyen vannak a subpixelek).
A helyzet azonban az, hogy a látásunk érzékenyebb a luminanciára, mint a krominanciára - ezért lehetséges, hogy a hagyományos érzékelők minden egyes subpixeljéből elő lehet állítani egy teljes pixelt a kész képen. Persze némi kompromisszummal, mert a színinformáció csak a 4 subpixel teljes területére vonatkoztatható, azonban a subpixelek luminanciájának eltérései plusz képi információt szolgáltatnak.
Vagyis egy hagyományos érzékelő 4*x darab subpixeljéből a szemünk számára nagyobb felbontás állítható elő, mint a Foveon x darab teljes pixeljéből (ahol a subpixelek egymás alatt helyezkednek el). Persze nem 4-szer akkora felbontás, de mégis észrevehetően nagyobb felbontás. Úgy is mondható, hogy tisztán technikailag a Foveon precízebb, ám az emberi szem sajátosságai miatt a hagyományos érzékelőkkel mégis szubjektíve jobb eredmény érhető el - azonos pixelszám esetén.
(Végül is a retinánkon is a hagyományos érzékelőkhöz hasonlóan egymás mellett helyezkednek el a ''subpixelek'' (csapok), nem pedig egymás alatt.) -
bendi
tag
Nagy álmom egy foveonos gép... de amíg drága, úgyse veszem meg...
Mivel drága, sokan nem veszik, ezért a gyártók se nyomják... vagy itt is összeesküvés van, és azért nem nyomják, mert hamarabb kijött ez a 4/3-s érzékelő, dugig vannak a raktárak, és ki kell árulni azokat, majd ha elfogytak, jöhet a foveon, de addigra megint bemutatnak valami lehengerlőt, ami után újra csoroghat a nyálunk...
huhh, ennyi egy szuszra -
shtml
őstag
A fény merőleges beesése azért lényeges, mert a legtöbb mostani szenzor egy icipici lencsét tartalmaz minden egyes subpixel előtt. Ez pedig a fényérzékenység növelése érdekében szükséges, mivel az egyes subpixelekhez kapcsolódó tranzisztorok helyet foglalnak, ezért a fényérzékeny felület nem használhatja ki a teljes elméleti felületet. Az előtte lévő kis lencse viszont igen.
Szerk.: Vagy pixel, erre már nem emlékszem.
[Szerkesztve] -
shtml
őstag
Szabványt csak már kidolgozott, létező, elérhető technológiára szoktak csinálni. Márpedig a jelenlegi technológiával a szenzor mérete elég egyértelműen behatárolja a jel/zaj viszont és a felbontást.
Írod, hogy az objektívek felbontása sem határtalan. Na látod, ez is a hagyományos, a kisfilmes gépekben már bevált objektívek mellett szól. -
shtml
őstag
Na jó, legyen egy átlagnál nagyobb légypiszok
Nézd, szabványokat úgy érdemes csinálni, hogy a belátható jövőben ne akadályozza a fejlődést, ne rontsa a minőséget, különben hamar elavul. Mitagadás, üzleti és marketingszempontból értelmes húzás ez a 4/3, aztán a lúzer vevő majd még örül is, ha látja a gyors fejlődést és pár év múlva bamba örömmel veszi meg az újabb szabvány megkövetelte új objektíveket.
Ha a 300D érzékelőmérete 50%-kal nagyobb a 4/3-nál, akkor ez pontosan azt jelenti, hogy azonos jel/zaj viszony mellett 50%-kal nagyobb lehet a felbontás vagy azonos felbontás mellett 50%-kal jobb lehet a jel/zaj viszony. Ez pedig ad egy kis laufot ennek a technológiának - a 4/3 viszont szerintem már most kifulladt.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Légies iPhone halvány színei
- Bittorrent topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Sok memóriát spórol a neurális textúratömörítés
- Autós topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- MacBook felvásárlás!! Macbook, Macbook Air, Macbook Pro
- Légy a Gépek Mestere! Kamatmentes részletfizetési lehetőség!
- Xiaomi Redmi A3 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi 9, Xiaomi Redmi 9AT, Xiaomi Redmi 10, Xiaomi Redmi 10 2022
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest