Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Bog #112 üzenetére

    Tudom milyen Kína, legalább is amennyire a távlatokból meg lehet ismerni, mert nem voltam még személyesen ott (őszintén szólva nem is nagyon akarok odamenni, max. Japánba, vagy Dél-Koreába), de amennyire lehet tájékozódom róla, mint mondtam annak ellenére, hogy a k+f szektort nyomja, utálom nem is akár hogy, mert ugye egy ilyen kommunista országban ez általában, sőt helyesbítek, mindig valami másnak a kárára megy, pl. bizonyos társadalmi rétegek lemaradására, kiesésére, akár nagyobb városokon belül is és a gond hogy ez ellen nem is nagyon tesznek semmit, mert azok az állapotok nem most alakultak ki és valószínűleg nem is nagyon fognak mostanában megszűnni, hacsak a nagy vezér is el nem látogat arra személyesen és nemtetszését kifejezve, közvetlen parancsot kiadva ki nem "takarítattja" az ilyen helyeket, bár attól még a valódi probléma nem szűnik meg.
    De nálunk is lesznek még hasonló szélsőséges állapotok, ha a dolgok így mennek tovább.

  • fateless

    veterán

    válasz Bog #105 üzenetére

    Hmm, Bukarest, 1990-es évek második fele...
    Akkorra már a főbb túristaútvonalakon minden szépen nézett ki (megvolt a Springtime gyorsétteremlánc is, amitől mindenki gyomorrontást kapott a 26 fős csapatunkban), de amint ketten magyarok elszakadtunk a nemzetközi csapatunktól, hogy felfedezzük a várost, a magyar falusi putritelepen találtuk magunkat 200m után - a "nyócker" abban az időben a kultúra fővárosa volt ahhoz képest.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Bog #105 üzenetére

    Lehetne olyat, hogy bármely ország nagyvárosaiban kicsit jobban szétnézel, nemcsak Kínában? Félre ne értsd, kommunista meg egyéb jellegéből adódóan is utálom hozzánk képest elismerendő hogy milyen szinten tolják a k+f szektort, viszont visszatérve, mind keleten, mind nyugaton vannak olyan nagyvárosok, ahol ha nyitott szemmel jársz, akkor látsz középkorban maradt városrészt (nemsokkal feljebb pont Pesttel kapcsolatban említettem), persze ronda sikátorokkal, meg ilyesmi, szegények meg hülyék meg mindenhol vannak, magyarba pl. nagyon sokan és még lesznek is mégtöbben, ha a jelenlegi hatalom marad, szóval ezek nem csak Kína ismertető jelei mentségükre. Itt is zemplén "fővárosába" elég ha elmész néhány utcába, azt mint ha valami drog vagy hasonló maffia utcájába járnál, annyira elcigányosodott és elment abba az irányba a város, pedig vagy 10 évvel ezelőtt ennek az irányzatnak még a jelét nem lehetet látni, max. néhány cigányt, de hát az mindig is volt és mindig is lesz és félre ne értsetek, most nem rossz értelemben beszélek róluk, de akik itt kisebb bandákat alakítanak, azok nem a becsületről, a tisztességes munkáról meg hasonló pozitív tulajdonságukról ismeretesek, azt gyakorlatilag Európa közepén vagyunk.
    Ahhoz, hogy ne legyen pl. egyáltalán szegénység, illetve ennyire nyomasztó részek a nagyvárosokban, ahhoz nem csak egy bizonyos területeken kell technológiai fejlettséget elérni, hanem szinte minden területen, közte az emberi szellemi területen is, ugyanis ahhoz lehet hogy elég pár értelmesebb jól fizetett ember egy országban, hogy alapszinten működjön és bizonyos szektorokban fejlődéseket lehessen elérni (Magyarország pl. csak úgy működik mint egy süllyedő hajó, csak addig működik, míg teljesen el nem süllyedt, csak hogy tisztába tegyük), azonban magát az országokat is magas intelligenciájú embereknek kellene vezetnie és nem ilyen kommunizmusból ránkmaradt posztkommunista vén hülyéknek, akiknek éppen nem a magas intelligencia az ismertető jelük, nálunk is a fővárosban mennyi olyan hely van, amit még nappal is elkerül az ember, mert a narkós rögtön a nyakában liheg, nemhogy éjszaka és ez leginkább az elmúlt 12 évre jellemző, a munkanélküliségről nem is beszélek, amit még nálunk anno a rendszerváltás előtti kommunizmusban szinte megpróbáltak teljesen eltűntetni, még a rendőrök is szedték össze a munkanélkülieket azt vitték a legközelebbi állami tulajdonú vállalathoz dolgozni, most meg ... lehet hogy most is nagy a munkaerőpiacon a kereslet és sok az állami, illetve kormányközeli ismerősnél lévő vállalat, csak az nem szűnteti meg az ország rendszerszintű problémáit, főleg szellemiség terén, pl. hogy legtöbb cégnél amelyik a jelenlegi politikai szférához kapcsolódik, ott nem lehet ellenvéleményed (hacsak ritka esetben nem valami értelmesebb, a rendszert szintén nem nagyon kedvelő ember vezeti a céget, mert az nem foglalkozik ilyennel), különben kivágnak, mondván van 10 másik ember a helyedre, ami persze nem minden esetre igaz, mert a legtöbb ember már inkább nem is belföldön próbálkozik, hanem külföldön és nem nagyon állnak sorban az ilyen cégeknél, max. csókosok, vagy olyanok, akik ebben a rendszerben nőttek fel, ezt szeretik és valamiért kiestek egyik helyről, de munkaerő hiány miatt felvették máshova, a lényeg az, hogy szinte mindenhol létezik szegénység, nyomornegyed stb... tökéletes ország nincs, de azért nem mindegy, hogy arányaiban ezek hogy alakulnak pl. az adott ország fejlettségéhez, illetve népességéhez képest,
    Elég ha megnézed pl. a koronavírusban elhunytak számát is, Kínában kb. 5 ezer halálozást regisztráltak összesen, vagy nagyon jól hazudnak, vagy tényleg ennyi volt, Németbe pl. ez 150 ezer volt, Magyarba pedig 50 ezer ha kerekítünk.
    Azonban Kínának van vagy 1 milliárd lakosa, Németországnak 83 millió, Magyarországnak meg 10 millió. Kérdés, ezek szerint a 3 ország közül hol a legszarabb az életszínvonal? Egyértelmű, hogy itt és bár Németben is több haláleset volt lakosság arányosan, mint Kínában, de Kínai is kommunista ország, nagyon jó ilyen szempontból a "fegyelmezettség" (meg sok a hazugság is), meg onnan indult az egész ha úgy nézzük, szóval felvet bizonyos kérdéseket Kína szempontjából az egész, szóval érted.
    Persze mint írtam, egy tökéletes ország sincs a földön, amíg van egy csomó szegény (mindegy hogy anyagilag vagy szellemileg) ember a lakosságában, Németország is rosszr sok szempontból, de ha pl. Magyarországgal vetem össze, akkor Magyarország jóval rosszabb és úgy vagyok vele, hogy a kisebbik rosszat választom, az meg Németország.
    Persze ha mondjuk Magyar meg Kína közül kellene választanom, nyílván Magyar, mert a még kevésbé kiteljesedő diktatúra a demokrácia közvetlen szomszédságában még mindig kedvezőbb, mint egy nyílt kiteljesedett diktatúra. Na de mindegy, ne offoljunk tovább, nem azt mondtam hogy Kína teljesen tökéletes, azok a problémák amit említettél, mindenhol jelen vannak, így kár őket kiemelni, mint ahogy fentebb pl. a nagyvárosok és kisvárosok fejlettségét, mert arányaiban nézve Kínai ebben is előrébb volt, az hogy viszont a szegénység kevesebb-e, az más kérdés, %-osan "hivatalos" adatok szerint Magyarban 3,8%, Kínában meg 5,3%, de hogy ebből mi igaz, az erősen kérdéses, mert magyarba az infláció is csak 15%-os az éven, mégis egy csomó dolog dupla annyiba kerül mint előtte, de ha igazak is a számok, olyan szempontból Kínának kedvez, hogy ahhoz képest hogy mekkora a lakossága és mekkora egységet kell irányítani, mégis milyen alacsonyan sikerül tartani ezt a számot, persze ha azt nézzük, hogy a lakosság 1,4 milliárd fő, akkor nem kevés emberről beszélünk, szóval nézőpont kérdése, sok dolgot %-ban nem lehet megfelelően kifejezni és megítélni, ez erre tökéletes példa.

    [ Szerkesztve ]

  • guriga1234

    addikt

    válasz Bog #105 üzenetére

    Mintha nyugati nagyvárosokban ilyesmi nem lenne. Pláne azóta, amióta a migránsok ellepték ezeket.

Új hozzászólás Aktív témák