Új hozzászólás Aktív témák
-
szkaroly
senior tag
válasz
Alteran-IT #107 üzenetére
Azért egy ekkora országot ne hasonlítsunk már össze Magyarországgal vagy Németországgal. Másrészt ugye az hogy Kína gazdaságilag ill. társadalmilag hol tart, az nemcsak a mostani több évtizedes kommunista uralom, hanem az azelőtti százéves gyarmatbirodalmi függés és kizsákmányolás következménye is. Bírom azt amikor egyesek bizonyos országok elmaradottságáról papolnak (Ázsia, Afrika, Dél-Amerika), de vajon ezek az államok kitől tanulták más népcsoportok elnyomását, kirablását, vagy akár megsemmisítését, a korrupciót, stb. Bizony azoktól a "demokratikus" gyarmatosító országoktól (Nagy-Britannia, Franciaország, Hollandia, Németország, Spanyolország, Portugália, Japán, USA, Oroszország). Szóval először tükörbe kell nézni, majd azután lehet elmélkedni arról miért olyan Kína amilyen. És abszolúte nem védeni akarom a rendszert, nem is lehet védeni. Másrészt akik most a kínai termékek miatt finnyáskodnak:
- kőolaj és földgáz Szaud-Arábiából, Iránból, Irakból, Oroszországból (demokráciaszintjük szerintem alacsonyabb Kínánál)
- fűtőanyag atomerőműbe Oroszországból
- a törököktől is biztos veszünk valamit a szőnyegeken kívül is. -
Bog
HÁZIGAZDA
válasz
Alteran-IT #107 üzenetére
Ehh... elég sok helyen jártam már a világban, tényleg. Kicsit más letérni a La Rambláról Barcelonában, mint a Nanjing Roadról Sanghajban. Csak gondoltam talán szólok, hogy úgy hiteles bármit is állítani a kínai nagyvárosokról, vagy egyáltalán Kínáról, hogy legalább volt már ott az illető, beszélgetett / üzletelt kínai emberekkel és cégekkel, anélkül nekem maximum hangulatkeltésnek tűnik az eszmefuttatás.
-
Bog
HÁZIGAZDA
válasz
Alteran-IT #101 üzenetére
Lehet olyat, hogy az olyan nagyívű kijelentéseket, mely a kínai metropolisok lehengerlő fejlettségéről szólnak inkább olyanok írják, akik voltak már ott?
Mert csak egyetlen egy utcával kell besétálni ám a mittoménmilyen csillivilli ötcsillagos sencseni szálloda mögötti utcába, hogy pofánverjen a hömpölygő szemét és a leszottyadt sikátorok látványa, de Sanghajban is csak egy sarokra van a Nanjing Roadtól a hervasztóan lefingott kis utcácska az utcára kiszórt fregolival, meg a kisgatyában óbégató kínai kisgyerekkel. Tényleg.
-
FattyDove
őstag
válasz
Alteran-IT #95 üzenetére
"Kína jóval fejletteb ország mint mi, hozzájuk képest gyakorlatilag sehol sem vagyunk,"
Kínában egyedül a nagyvárosok fejlettek, minden más konkrétan 1950 vagy inkább középkor.
-
guriga1234
addikt
válasz
Alteran-IT #63 üzenetére
Szövegértésből nem jeleskedsz. Írtam hogy nekem itt jó. Miért kéne bárhova is elköltöznöm? Nem inkább neked kéne, ha itt nem jó?
-
guriga1234
addikt
válasz
Alteran-IT #38 üzenetére
Ezt a nagy kamut hol olvastad/láttad? Retek? Atv? 444/24/hvg/stb...
-
spect80
senior tag
válasz
Alteran-IT #38 üzenetére
Ezeket aztán perelheted, sok sikert hozzá
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- Feketehalálra váltja a kékhalált a Microsoft
- Hobby rádiós topik
- Mobil flották
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Vicces képek
- Házimozi haladó szinten
- DOOM - The Dark Ages
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- További aktív témák...
- Dell Latitude 5450 Intel Core Ultra 5 135U 4nm 32GB DDR5 érintőképernyős laptop Dell gari 2027.09.hó
- PlayStation 4/5 kontroller analóg cseréje HALL TMR érzékelősre, 1 év garancia!!! Nincs többé drift!!
- PlayStation 5/4 kontroller analóg cseréje HALL TMR érzékelősre, 1 év garancia!!! Nincs többé drift!!
- XBOX ONE/Series kontroller analóg cseréje HALL TMR érzékelősre, 1 év garancia!!! Nincs többé drift!!
- XBOX Series S 512GB, 6 hó garanciával Bp-i üzletből eladó!
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H87I-PLUS H87 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Új! Targus - USB-C Dual HDMI 4K HUB - 2 HDMI-vel. Saját töltő nélkül 2 monitorral (120Hz)
- DUPLA XEON GOLD 6134!!! HP Z8 G4 LEGNAGYOBB WORKSTATION 64GB 2x8 mag 2x16 szál gamer, szerver, munka
- Erő és sebesség? Most az Öné lehet! Ráadásul kamatmentes rèszletre is!
- Laptop felvásárlás , egy darab, több darab, új , használt ! Korrekt áron !
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest