Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz arn #45 üzenetére

    Nem sz@rt, csak drágán.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Dragon3000

    veterán

    válasz arn #45 üzenetére

    Ez változó, pl a 7600x msrp ára megegyezik az 5600x árával, az, hogy közben a forint szart sem ér már, számunkra eléggé szar helyzetet hoz, mert min 160e lesz a boltokban. Alaplapok esetében egyre több minden szivárog le a közép/belépő szintre, ez mellett jelenleg minden drágul a gyártás az anyagok.... így lehetett rá számítani, hogy drágábbak lesznek az alaplapok, amire nálunk a szar forint megint csak rátesz egy lapáttal.
    Pl a b650 tomahawk felszereltség szempontjából bőven a jobb x570-ek szintjén tanyázik, amik 100e körül voltak kaphatóak, ha év eleji állapot lenne a dollár és forint esetében, akkor 100e körül lenne ez a lap is, de a jelenlegi szar váltás miatt 140-150e körül lesz a legolcsóbb helyen is.

  • sb

    veterán

    válasz arn #44 üzenetére

    És gyanítom erről szól Balika911 kérdése. Nekem biztos, hogy 15 éve nincs bent más kártya, jó ideje dvga sem. Nincs is más lapom, csak mATX (meg volt mITX)*. Átlagigényre 100-ból 99-nek nem kell több.

    A lapok ára elborzasztott. Ezzel tényleg nem tudom hova lőnek. És értem, hogy sikerült a 20k-s A/B-s AM4 lapokból is 60k-st csinálni közben de ez kevés lesz érven, hogy miért éri meg az új is. A ram normalizálódni fog, sőt, ha nem 6000-es szettet nézek akkor van értelmes árban most is. A cpu se "drága" perf/price-ra annyira. Egyszerűen ott brutálisan feltolták az alsó limitet. Egy lassabb 4 magos is kb elég lenne a többségnek, vagy a mai 6 magosok, itt az a fő gond, hogy alig jön ezek alá valami...

    Ha beleveszem az utóbbi 2-3 évben brutál erősre nőtt notikat is, még úgy is gyászos a helyzet, hogy azok is durván drágultak. De ehhez képest reklámáron vannak.

    *mITX vs mATX: Sokáig volt ITX lapom de valóban nem hoz annyit már méretben mint egy kisebb, nem a felső határra lőtt mATX. Egy kisebb gyk alig nagyobb az ITX-nél de sokkal több a lehetőség és olcsóbb is. Ha pedig igazán kicsi kell akkor az ITX is nagy egy NUC-hoz képest.
    Kártyákból meg annyira nincs semmi, hogy pl. a mini mATX A320-as, "kis szerver" gépbe is a múltkor találtam egy pcie LAN-t, beraktam mert üres, gondoltam majd teaminggel 2Gbps-t csinálok... M2-ből 1db van A320 lévén, de az x16-ba is kapott egyet mert az is akadt még a fiókban. (Sluszpoénként mindkettő x4 volt 200GE mellett is ami hivatalosan csak x2-öt tud minden lap leírás szerint. :D, plusz a kis 10-15k-s lap 2 gennel több cpu-t támogat mint a drágább B550-em.)

    @Dragon3000
    Szerintem a több SSD is nagyon ritka, a B550-emben is 3db van, az x16-ban dvga helyett a harmadik de ez is csak szenvedés, ez is volt elfekvőben. Egynél többre is alig van szüksége szerintem a usereknek, de kettő azért már akad szinte az összes lapon.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz arn #59 üzenetére

    Konkretizáljunk; pontosan miről beszélünk?

    Senki nem mondott olyat, hogy bármi olcsó lenne.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Dragon3000

    veterán

    válasz arn #61 üzenetére

    De hozza azt a tudást, mint pár éve a prémium. De ezen kár fennakadnod, mert mindenhol ez a drágulás van, sőt, ahogy jönnek a régi termékekből is az új készletek, úgy szál el azoknak az ára is.

  • Dragon3000

    veterán

    válasz arn #63 üzenetére

    Jobb hangkártya, alap a gyorsabb lan, mellé mindre ráerőltették a wifi-t, ami eddig 10-20e felárat is jelentet, minden pci-e 4.0 az alaplapon, illetve az egyik m2 akár pci-e 5.0-ás, gyorsabb usb (lehetne még sorolni, de mivel nem tervezek váltani nem néztem jobban utána)....
    Ez mellett ne felejtsd el, hogy az am4-es megoldások is drágulnak, ahogy fogynak el a régi készletek.
    Amúgy miért ez a hiszti az árak miatt? Minden drágul mindenhol. Ha nem tetszik senki nem kötelez a cserére, ha sokan így tesznek, akkor lehet észbe kapnak a gyártók, ha nem, akkor úgysem fog semmi sem változni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák