Új hozzászólás Aktív témák
-
hugo chávez
aktív tag
Na ez az! Szerverprociknál és pláne multiprocesszoros környezetben elhiszem, hogy gond lehet az x86 memóriamodellje (elvileg pont emiatt szívás a MIC az Intelnek), de otthoni környezetben már nem annyira. Mert nincs is igény a nagyon sok "valódi procimagra", nem lehetne kihasználni őket észszerűen. És valószínűleg nem is lesz... Amdahl törvénye, "Dark Silicon", stb...
Nehéz... Ha lenne értelme (szigorúan PC környezetben, ott, ahol valószínű, hogy nem is nyernének túl sokat az általában 4-8 nagy(obb) teljesítményű magnál többet nem igénylő programok miatt) egyáltalán, akkor melyik érné meg jobban? Megpróbálni a nehézségekkel együtt, vagy bevállalni egy totális ISA váltást, annak minden hátrányával (elsősorban a kompatibilitás elvesztése)?
Nem is konkrétan a memóriamodellre gondoltam, hanem úgy általánosságban összehasonlítva a többi uarch-kal, persze skálázódási szempontból is. Nem nagyon értek ilyen mélységekben ehhez, pont ezért is kérdeztem a véleményed.
Szóval azt mondod, hogy ez végül is a VLIW-EPIC -hez hasonló, de talán továbbgondolt megközelítés? És a TRIPS-nél valamilyen szinten próbálták hardveresen megoldani azt, amit az Itanium "hiányossága" volt?
-
hugo chávez
aktív tag
Oké, ez világos. Na de ha szigorúan a PC és mobil vonalat nézzük, ott 8-16 magnál többnek lenne gyakorlati értelme bármilyen memóriamodellel is? Ha valahová nagyon sok szál kell, akkor nem jobb a lebutított apró CPU-származékok helyett egy külön, IGP-szerű tömb, aminek úgy is saját ISA-ja lehet-van, aztán a közös virtuális memórián keresztül meg pofáznak egymással (HSA)? Vagyis nem látom értelmét otthoni felhasználásra olyan CPU-nak, aminél korlátozó lehetne az x86 memóriamodellje azért, mert annyira tele lesz majd apró magokkal (amiknek egy szálon hurka a teljesítményük, ha meg kifejezetten "throughput optimized multicore" tömbként nézzük, arra már most ott van az IGP).
És egy láma kérdés. Nem lehet az x86 memóriamodelljét "kiegészíteni"? A visszafelé kompatibilitás megtartásával. Akár úgy, hogy a régi modell utána már csak "legacy-ben" lenne elérhető?
Még valami: [link], [link] Már régóta semmi nem történik ott, de azért úgy évente ránézek nosztalgiából, hátha... Mi a véleményed, mennyire lenne-lehetne jó ez a cucc a jelenlegiekhez (x86, ARM és társai) képest?
-
hugo chávez
aktív tag
válasz
Dr. Akula #127 üzenetére
Mindig előjön ez téma... Nem konkrétan neked címezve, de kérdem, az x86(-64) helyett milyen meglévő ISA-t ajánlanátok általános célú procihoz, olyanhoz, ahová kellenek a szálankénti teljesítményre kigyúrt (latency optimized) magok? Az Itaniumot felejtsük el, mert az EPIC/VLIW uarch, ami pedig egy szuperskalár procihoz képest ebben nem nagyon virít. Szóval, az elterjedtek közül van a szintén "ősöreg" és azóta az x86-hoz hasonlóan reszelegetett ARM, MIPS, SPARC, meg a valamivel fiatalabb POWER (és az abból származó Power PC). Ezekre meg totál felesleges lenne a már szintén "kellően RISC-esedett" x86-ot leváltani szerintem, mert egyik uarch/ISA sem tud már igazi előnyt felmutatni vele szemben.
Mondjuk ez érdekesnek tűnik... De hogy megérné-e váltani PC-n erre és ezzel bukni a visszamenőleges natív x86 kompatibilitást, hááát...
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! HP Elitebook 8560W - i7-2GEN I 8GB I 500GB I 15,6" FHD I Nvidia I W10 I Garancia
- Intel X540-T2 dual-port 10GbE RJ45 hálózati vezérlő (10Gbit, 2 port, áfás számla, garancia)
- AKCIÓ! Dell Optiplex 5050 SFF asztali számítógép - i5 7500 8GB DDR4 256GB SSD HD630 Win10
- PlayStation Plus Premium előfizetés 3291 Ft / hó áron!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest