Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Somatom

    veterán

    válasz #16820480 #36 üzenetére

    Akkor pl. Olaszországban, Franciaországban, Spanyolországban nem kell pazarolnod a WC papírt, mert a világnyelveddel is de facto kitörölheted a fenekedet. :) A Románnal ott többre mennél.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

  • Mr.Silkó

    veterán

    válasz #16820480 #36 üzenetére

    A nyelvi részre reagálva: Amit írsz, az nagyrészt igaz és jogos, de a többség úgyse fog a jelenlegi lakosságból megtanulni angolul, már aki eddig nem tette (az újabb generációk persze remélhetőleg igen). Erre írtam, hogy nyilván nehéz nyelv a miénk és nem kis munkájába telne a Google-nek a teljes fordítás az asszisztens használatához, de elég sok más nehéz nyelvet is betanítottak "neki", így dicséretes lenne, ha a magyart is beszélné végre (ahogy a Siri és a többi hangasszisztens/AI is). Csakhogy évek óta úgy tűnik, hogy ez sosem fog eljönni. Nem pár év múlva, hanem sosem. A magam példája, hogy különböző, rossz szülői/saját döntések miatt én sosem tanultam iskolában angolt és hiába ragadt rám rengeteg azóta ebből a nyelvből és hiába értem egy - szépen beszélő – külföldi ember szavainak döntő többségét ezek miatt, nem tudok nekik szabatos kiejtéssel válaszolni, nincs meg a nyelvtan sem sok esetben a fejben, mivel mint írtam, sosem tanították. És ugyanígy nagy valószínűséggel idő, energia és a lassan idősödő agyam miatt már nem is fogok megtanulni angolul, ami szomorú, de a részemről ez a realitás. Hiába pihen itt a Bixby a telefonomon, gyakorlatilag sosem használtam ugyanezen okokból. És ami még inkább igaz, az az, hogy a magyar lakosság többsége – nem csak az idősebbek – még ennyire sem kommunikálnak angolul, egyszerűen nevetséges és egyben elszomorító, ahogy egy betérő külföldinek az angol nyelvű kérdésére hangosabban és/vagy lassabban próbálják elmondani ugyanazokat a magyar mondatokat, amiből persze a külföldi egy kukkot nem ért. :N

    Ami a segéd-képes telefonok vásárlását illeti: már elég régóta gondolkodom egy Pixel mobil beszerzésén a rengeteg szoftveres előnyük és remek hardveres képességeik miatt, de igazából egyrészt a hangasszisztens korlátozott magyar képességei miatt, másrészt a Google által kínált komplett ökoszisztéma és szolgáltatáscsomag itthoni elégtelensége/teljes lefedetlensége miatt mindig el is vetem az ötletét (plusz beszerezni sem annyira egyszerű).

    [ Szerkesztve ]

  • darvinya

    titán

    válasz #16820480 #36 üzenetére

    …a térkép végre kapott valami értelmes újítást évek után (még olyannak örülnék, ha egy mentett helyhez tudnék személyes kommenteket írni, amit esetleg meg is lehetne osztani másokkal).

    Eddig is lehetet helyhez kommentet írni, legalább is van pár helyhez fűzőtt írásom képpel, amit mások is olvasható, s értékelhető.

    Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Új hozzászólás Aktív témák