Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz Tin #8 üzenetére

    "Meg persze van az a csoport, aki szerint "jobb" a Win7."

    Inkább úgy foglamaznék, hogy a W7:
    1. Stabilabb
    2. Kiszámíthatóbb (nem változik meg évről évre gyökeresen egy nagyobb build után)
    3. Kevésbé kémkedik, vagy ha mégis, az simán kiirtható belőle
    4. A felhasználó kontrollja a saját gépe felett lényegesen nagyobb
    5. Nem erőszakol rá a felhasználóra drivereket, alkalmazásokat
    6. Nem zabál annyi erőforrást
    7. Működik szinte minden hardverrel, driver ellátottsága jobb és stabilabb

    Sokszor leírtam már, hogy egy fizetős szoftverben -főleg egy ilyen szinten túlárazottban, mint a W10 pro-, elfogadhatatlan a felhasználó tudta nélküli adatgyűjtés, kémkedés és kéretlen reklámozás, melyek kikapcsolhatatlanok, tehát kényszerítő jelleggel agresszív módon tolják az arcunkba! Amíg az MS a W10 esetében nem változtat ezen a gyakorlatán, addig teljesen reális érv a váltás megtagadása és a W7-en ragadás. A frissítéseket meg majd beszerezzük máshonnan, mivel a 3éves Extended Support még megy, tehát hozzá lehet majd jutni ha nagyon szükséges. Nálunk a cégnél megvesszük az extendedet, mert annyit szívtunk w10-el, hogy 3 éve visszaálltunk 7-re. Onnan majd szépen hazahozom az update-eket. Nem ügy.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz Tin #51 üzenetére

    Nem tudod megérteni, mert nem éltél át olyan anomáliákat egy OS miatt, mint pl. mi grafikusok itt a cégnél. Így tehát megértelek. Te viszont próbáld megérteni azt, hogy a saját szűk tapasztalatod nem a világ, és vannak területek, ahol a W10 probllémákat okoz!

    A facebook egy "ingyenes" szolgáltatás, melyért dedikáltan az adatainkkal fizetünk. A W10 ezzel szemben egy fizetős szoftver. Faék egyszerű a képlet kérem szépen...

    Az "ingyenes" support járt le, fizetés ellenében további 3 évig megy még. Addig tehát semmi indokom nincs arra, hogy a munkámhoz szükséges atomstabil rendszert lecseréljem egy bizonytalanra, amivel már többször megszívtam és a munkám helyett az OS marhaságaival kellett foglalkoznom. Az a jó OS, amit észre sem veszel, csak működik. A W7 ilyen, a W10 _az én munkámnál_ meg nem. Nincs tehát okom váltani.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz dagonya #53 üzenetére

    "a tömegek vígan fognak windows 10-en élni"

    Ez az "érvelés" hamvába holt, engem egyáltalán nem érdekel, mit csinálnak a tömegek! Főleg, mivel a tömegek jellemzően hülyeséget csinálnak (alt. iskolai történelmi ismeretek már elegendőek ennek megállapítására). Ha tömegek kútba ugranak, akkor nekem is azt kéne? Kétlem.

    Van egy stabil rendszerem, napi szinten dolgozom rajta. 3 éve nem volt fagyásom, vírusom, driver problémám semmi. Teszi a dolgát, stabilan futtatj a szoftvereket melyekkel a pénzt keresem. Sem időm, sem kedvem OS-t buzerálni, meg frissítések utáni anomáliákkal foglalkozni. Dolgozni akarok, és ebben a W7 bizonyított, a W10 nem. Ez nem sírás, hanem tény. A véleményemet írtam le, semmiféle meggyőzési szándék nem vezérelt. A tömegek felőlem azt csinálnak amit akarnak! ;)

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz dagonya #60 üzenetére

    Látom neked nem megy a szövegértés, úgyhogy bocs, de így nem folytatom! Mindent világosan leírtam, ha nem érted, arra sajnos nekem nincs ráhatásom.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz #95462144 #78 üzenetére

    "Az elején voltak gondok Autodesk szoftverekkel...ha az adott szoftvert nem megfelelően optimalizálják az új oprendszerhez, az nem az oprendszer hibája"

    Nyugodtan magyarázd meg nekem, aki grafikusként dolgozom 30éve napi szinten Photoshop-al és még számos másik grafikai alkalmazással, hogy a W10 ezen a területen atom stabil. Nem fogod tudni!
    Nyomdai leadási határidőt késtünk le kétszer is amiatt, mert ez a fos kényszeresen frissítette magát. Első esetben elszállt a cég összes Wacom táblája mert befrissített nekünk egy másik drivert amit senki nem kért, és ami persze szar volt (OS hibája), majd a Creators Update után elszállt az _összes_ True Type font a cég összes W10-en futó Photoshopja alól (OS hibája, ráadásul kétoldali infarktus, mert így egyetlen project file tartalmával sem tudtunk dolgozni és időre le kellett adni az anyagot), de említhetném még a színprofil kezelési anomáliákat is (OS hibája), és sorolhatnám, csak már nincs kedvem. Egyik sem a grafikai szoftverek gyártóinak hibájából történt, ezek tisztán w10 szívások voltak! Tele van a net a problémákkal. Linkeljem? Ennyit erről.

    De majd jön megint valami okos aki az otthoni kis szűk világából jól megmondja, hogy "öregek sírnak" + "nem értem" + "nálam minden működiik" + "ezek sírtak XP-nél is". :W

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák