Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz Vesa #50 üzenetére

    Oke, koszonom a szemelyes velemenyed.

    A Win10 ingyenes volt az ervenyes Win7 licensszel rendelkezoknek (a gyakorlatban meg most is az). A Win7 tamogatasa lejart. Mindenki eldontheti a sajat szempontjai alapjan, hogy neki melyik a "jobb".

    En nem tudom megerteni ezt a kuzdelmet a valtozas ellen. Az okostelefon is kemkedik, a Facebook is, a routeren keresztul a kinaiak is. Szamomra ez nem indok.

  • Duck663

    őstag

    válasz Vesa #50 üzenetére

    +1

    A sort egy 8. ponttal azzal egészíteném ki, hogy a stílusa, bár ez tök szubjektív dolog, sokkal barátságosabb.

    (#51) Tin: Eldöntheted, hogy van-e facebookod, eldöntheted, hogy használsz-e okostelefont, és eldöntheted azt is, hogy használsz-e WinSpyware 10-et.

    [ Szerkesztve ]

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • dagonya

    aktív tag

    válasz Vesa #50 üzenetére

    a felsorolt szempontjaid alapján akkor az xp meg még jobb. mégse használja már senki. egy idő után a bármi "máshonnan beszerzésének" kényszere, meg egy két dologgal szembeni egyéni averzió ellenére is ellehetlenülnek az öreg oprendszerek és megmaradnak az okoskodók nosztalgiajátékszerének, senki mást nem érdekel. a tömegek vígan fognak windows 10-en élni, anélkül hogy bárkit is érdekelne éppen milyen windowst használnak. tök joggal értetlenkednek ha eléjük állsz és azt mondod márpedig a Windows Őskövület bizony JOBB. maximum megkérdezik hogy az meg mi a szar?
    szerintem az a "jobb" amit a legtöbben a legproblémamentesebben tudnak használni. a tömegeknek legalábbis mindenképp.

  • Male

    nagyúr

    válasz Vesa #50 üzenetére

    Ezt elég szépen összeszedted!
    ..és igen, Duck663 8. pontja is hozzájön.... én is meglehetősen rondának találom a W10 dizájnt. Ez persze ízlés kérdése (meg sokan rávágják, hogy a programjainkat nézzük, nem az OS-t, de a fejlécek ott vannak, a start ott van, a "gyönyörű" gépház, stb.), de nem értem, hogy miért nem lehetett kapcsolhatóan meghagyni a W7 kinézetet...
    Na mindegy, lassan váltanom kell.

  • ekkold

    őstag

    válasz Vesa #50 üzenetére

    +1 Szerintem pl. jobb a Win7, és ez saját tapasztalat. Otthon win7 + XUbuntu -van, munkahelyen Win10. A három rendszer közül a win7-el van a legkevesebb szívás, és a win10-el a legtöbb. A win10 frissítésekor mindíg rettegek, hogy éppen mi fog elszállni, volt hogy frissítéskor törölte a mentett wifi jelszavakat, néha letörölt szoftvereket csak úgy magától, a csúcs pl. az volt amikor a legálisan megvásárolt Eagle7 licenc fájljait törölte le szó nélkül egy frissítés után (szerencsére volt mentés róla). Előző munkahelyemen is tök fura hibákat produkált, pl. volt egy viszonylag drága multifunkciós A3-as nyomtató (+ szkenner +fénymásoló) amire az Office csomag programjai nem tudtak nyomtatni, a többi program viszont igen. Win7 alatt ugyanazzal az office-al minden működik. Megkerestük a M$-t is akkoriban, azt mondták ismert hiba, majd javítják.... ez azóta sem sikerült. Pár hasonló probléma után visszaálltunk win7-re. Azóta nem tudom mi lett a dolog vége, mert eljöttem onnan. De mesélhetnék még anomáliákat. Persze akinél nem jöttek elő ilyen gondok, az nem érti mi is a gond a win10-el "hiszen az tök jó és megbízható". Hát nem, nem az. Kiforratlan, de talán még pár évnyi frissítés, és lesz annyira használható mint most a win7 :) (mint ahogy az elején azzal is voltak gondok, de azóta kiforrta magát)

  • #95462144

    törölt tag

    válasz Vesa #50 üzenetére

    1. Nem az a w10 indulásakor lehet, hogy az volt mára nagyon nem az
    2. A megjelenés óta radikális változások egy átlag user szempontjából csak át lett rajzolva
    3. gpedit.msc
    4. 3.
    5. IE stb.
    6. Nem használ több erőforrást
    7. Nem, nem működik új hardverekkel csak, ha mókolsz vele akkor telepíthető újabb vasakra..

    Az elején voltak gondok Autodesk szoftverekkel, de az a szoftvert kiadó cég felelőssége, hogy az adott szoftvert nem megfelelően optimalizálják az új oprendszerhez, az nem az oprendszer hibája. Írtad a grafikai szoftvereket, talán náluk a supporton kell érdeklődni hibariportokkal, ez pedig a rendszergazda felelőssége, az nem megoldás, hogy maradunk a réginél, hanem a probléma szőnyegalá söprése.

  • Shing

    őstag

    válasz Vesa #50 üzenetére

    A Windows 10 már egy 5 éves rendszer, akinél még mindig instabil ott felhasználói/ rendszergazdai problémák vannak.

    A W10 nem csak poénból lopja az adataid, ez telemetria. Sohasem nézték még ennyire a felhasználói szokásokat, nem tudták kinek hogy működik a rendszer. Értelemszerűen ettől a W10 lesz összességében a legstabilabb, ezt nem lehet kidumálni.

    Gyökeresen a windows 10 sem változik meg frissítések alatt, ha volt is ilyen akkor csak az első években. (De alap felhasználóként sohasem vehettél észre különbséget, max a start menü újult meg). A legutóbbi nagy félévi frissítés pl. ugyan úgy ment fel mint egy átlagos update.

    Semmivel sincs kevesebb kontrollod felhasználóként, sőt mostanra már mindenféle kinézeti dolog beállítható, a frissítések ütemezése beállítható nem úgy mint W7-en és a motortérbe is elég jól belenyúlhatsz ha szétnézel a beállítások között.

    Driver "erőszakolás" nem igazán észrevehető, inkább kényelmi szempont ha jobban frissül magától egy driver. Vagy nektek már az új driverek is szarok állandóan? Ez a tipus tényleg valamit rosszul csinál user szinten.

    Erőforrást nem zabál többet. Szomszédnak vmi utolsó szériás P4-es gépén is W10 fut. HDD-t pedig kevésbé eszik pl. tömörített lapozófájl használat miatt a RAM-ban, összességében jobb a memóriakezelése, GPU gyorsítás, stb.

    A Windows 7 szinte biztos, hogy kevésbé fog működni minden hardverrel mint a W10, ugyanis már bőven vannak olyan új hardverek amik már csak W10-es drivereket kapnak.

    És akkor még ott vannak az előnyök. Pl. az átlagos frissítések kb. láthatatlanul mennek fel W7-hez képest. Gyorsabban indul, támogatja az új hardvereket, új eszközöket, gyorsabb, több szolgáltatása van, nem kell driverek után nézelődni, DX12, stb. Minden megy plug & play módjára.

  • Rasiel

    senior tag

    válasz Vesa #50 üzenetére

    Félre ne értsd, nem a Windows 10-et akarom védeni, de szinte minden zavaró opció kikapcsolható benne! Tény, ezek egy része nincs a felhasználó orra alá tolva.
    Azzal teljesen egyet tudok érteni, hogy nagyon mocskos módon erőlteti a Microsoft a szerintük felhasználóbarát dolgait a Windows 10 esetében, tehát pl. sokszor találkoztam olyannal, ha valamit ki akartam kapcsolni, akkor az nem ment sajnos szimplán egy pipa kivételével, Registry-hez, egyéb más megoldásokhoz kellett folyamodnom. Itt megjegyezném, nem használok egyetlen egy olyan alkalmazást sem, amely pl. kikapcsolja a nem kívánt szolgáltatásokat, mindent manuálisan, akár internet segítségével, de javarészt saját kútfőből csinálok, mert vagy nem találok rá megoldást neten vagy pedig komolyabban bele kell vetnem magamat a megoldás keresésébe.
    Nagyon régóta foglalkozok OS-ek telepítésével, beállításával, testreszabásával, finomhangolásával, stb. Azt nyugodtan ki merem jelenteni, hogy eddig a Windows 10 vette el az időm nagy részét. Borzasztó sok felesleges, erőforrászabáló rész van benne, amit egy átlag felhasználó nem vagy pedig nagyon ritkán használ és mondjuk abszolút nem is tud a meglétéről. Sokszor egy katyvasznak, átláthatatlannak hat az egész. A Windows 7 ilyen szempontból ezerszer jobb volt. Összességében én is ezt tartom a legjobb OS-nek, amit a Microsoft valaha kiadott. Sajnos a 10-es felépítésben teljesen más, nehezebben beállíthatóbb rendszer. Ugyanakkor nem használ több erőforrást (sem háttértár, sem egyéb részről), mint mondjuk a 7-es, persze csak abban az esetben, ha megfelelően ki vannak belőle szelektálva a felesleges funkciók.

    [ Szerkesztve ]

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz Vesa #50 üzenetére

    "7. Működik szinte minden hardverrel, driver ellátottsága jobb és stabilabb"
    A régiekkel lehetséges, de a 2015 utáni újakkal már lehetnek gondok. Persze valószínűleg működnek majd, csak nem teljes funkcióval lásd pl. grafikus kártyák.
    A többi pontban azonban igazat adok, még úgy is, hogy otthon W10 fut a gépemen.

    (#82) PuMbA Egy ideje már a Home verzióban is lehet halasztani a frissítéseket. De régebben nem volt opció ott, ez tény.

    (#113) Corleone33 Szerintem meg a csempés felület mobiltelefonon meg tableten egy nagyon is jól használható alternatíva volt, és igen, a MS-nek meg lett volna a kellő akarata és tőkéje ennek a szélesebb körű elterjedéséhez (oké, hogy világszinten 1 % volt, de itt Európában azért volt 5-10 % is).
    A második pontban azonban igazat adok, főleg, hogy a különféle WP változatok között a programok nem voltak kompatiblisek.

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • válasz Vesa #50 üzenetére

    +1

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Új hozzászólás Aktív témák