Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dagonya

    aktív tag

    válasz hcl #214 üzenetére

    én csak arra próbálok utalni, hogy ez téves konspiráció alapjára épülő paranoia.
    az most mindegy hogy én mit hiszek el vagy mit nem.
    olyan nyilván van, hogy egy szarul ("winfoson" sic!) menedzselt hostra betol valaki valami szemetet. de ebből szerintem téves arra következtetni, hogy innen kezdve automatikusan realitássá válik a "bárkitől akinek nem uptodate az oprendszere el lehet lopni bármit". illetve ha igaz is lenne, akkor nyilván rengeteg olyan esetről tudnánk, hogy az ukrán hekkerek cryptoért vásárolt fake személyikkel sorban állnának a záhonyi témobil ügyfélszolgálaton sim-kártyákért.
    ha ez a valóságban előfordul, akkor a huszonhatodik ilyen eset utáni feljelentést követően azt mondja a témobil, hogy hékás, ezentúl új sim kiadásához nem elég a (lopott) személyi, hanem még be kell vinned az aranyhaladat is az azonosításhoz. és ha a csúnya hekker aranyhalat is vesz majd cryptoért, akkor a huszonharmadik ilyen eset után bezárják ezt a kaput is.
    szóval tök más az hogy potenciálisan mit lehet megcsinálni, meg az hogy beírom a win7 support megszűnésről szóló cikk alá hogy innentől "ellopják az adataimat, hamisítanak személyit és azzal visszaélve eljárnak a nevemben szolgátatónál, banknál, mert ez egy bullshit. fantáziálás, rettentő olcsó irodalom, rossz film, amin csak mosolyogsz amikor a tomkrúz bemegy az ügyfélszolgálatra és sorszámot húz hogy dagonya névre kérjen egy simkártyát.

  • dagonya

    aktív tag

    válasz hcl #222 üzenetére

    "De te most megint egy példán lovagolsz. Ami amúgy, nem is olyan légből kapott (olvasd el)."

    elolvastam

    Vico says: “You think you are connecting to [Google’s email service] Gmail, but it is really a different page."

    Vico egy segg volt. ha nem tud felismerni kamu gmail felületet, akkor tökmindegy hogy mennyire friss az oprendszere. majd legközelebb figyel, de ennek az égvilágon semmi köze a win 7 supporthoz. a cikkben minden más ködösítés, semmi konkrétum nincs benne, aranyos hiszticlickbait, bedobva naaagy naaagy 50ezer€ összeget hogy mindenki rettegve olvassa.

    remélem Vico azóta visel alufóliasisakot.

  • btprg

    senior tag

    válasz hcl #227 üzenetére

    Még ha nem is nekem szól válaszod: szerintem senki nem vitatja, hogy a kockázatot növelik a szóban forgó dolgok, és hogy mindenre volt már példa hogy megtörtént. Én személy szerint a kockázat egyesek szerinti mértékével nem értek egyet (főleg power user-ek esetén), ezzel vitatkoztam.

    Véleményem szerint apokalipszishangulatot és rettegést érdemlő kockázatok például:
    – posztoljuk face-re minden jelszavunkat, mert az menő
    – szigeteletlen 220-as vezetékek a billentyűzet körül
    – titkosítatlan otthoni WiFi, SSID: "3-emelet-10-ajto-kulcsalabtorloalatt"
    "El lehet vígan lenni vele" kockázatok:
    – tetszőleges verziójú és frissítési állapotú Windows
    – nem a legújabb böngésző
    – Intel CPU
    :D

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • Male

    nagyúr

    válasz hcl #222 üzenetére

    Nem kellett ahhoz pár óra... ha frissen telepítettél egy XP-t, és be volt dugva a hálókábel közben, akkor mire először bejelentkeztél, betöltött a desktop, éééés.... már rajta is volt :)
    (Akkoriban megszívtam, mert telepítenem kellett egy gépet, és így tettem... hiba volt :) )

    Amúgy aki nem hiszi, hogy mennyire nyomják a gépeket a háló felől, az nézzen meg egy logot, hogy mi zajlik, ha direktben van a neten a gépe (nem router, meg nem szolgáltatói NAT)... nekem volt így pár éve win server, és minden éjszaka több oldalnyi belépési kísérlet, főleg RDP... igaz csak a default porton és pár sablon felhasználó névvel (a botokat nem készítették fel a magyar ékezetes felhasználónevekre, így nem sok esélyük volt ezekkel :D, a gyárilag beépített Administrator-t meg épp ezért kell alapból tiltani ).

Új hozzászólás Aktív témák