Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    megnéztem az első részt, az orosz szinkron nem az igazi, néha belehallottam az angolt is, szóval maradtam az angolnál, a fim maga jó, a megtörtént esemény pedig no comment, csak csúnyákat írnék ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz freeknight #22 üzenetére

    nem is kellett volna nekik, elég ha ukrán, orosz, akárki szinkronizálja, nekem jobban átjött volna a törétnet azon a nyelven ahogy történt, ennyi, de így nekem használhatatlan h el van csúszva durván az orosz szinkron meg belehallok az angol foszlányokba
    a film viszont tényleg jó, 2. részt is megnéztem, kár h nincs több a kölcsönzőben:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Eastman #60 üzenetére

    nem orosz nyelvű dokumentum v egyéb filmeket hiányolok, kifejezetten ehhez a sorozathoz szerettem volna olyannal nézni, de mint mondtam, sajnos elég gyengére sikerült, fokozta volna az élményt, ennyi
    megnéztem tegnap a 3. részt, brutálisan jóra sikeredett, le a kalappal a készítők előtt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Lauda #70 üzenetére

    én sem örülök neki, hiába hülyéznek le érte ( :
    nem az emberiség kezébe való játék ez, bizonyítottuk már párszor, a megoldás csak annyi lenne, h a fegyverkezésre és hatalmi harcokra költött csilliárd dollárokat egy alternatív energiaforrás keresésére fordítanák, vagy upgradelnék a jelenlegi megoldásokat, nagyon meglepne ha nem születne értékelhető megoldás, de sokkal egyszeűbb egymást gyilkolni és atombizb@szokkal' játszani....:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz dabadab #73 üzenetére

    szezont keverjük a fazonnal:) nem mondtam h pl németországnak a fosszilis energiákra kellene alapozni
    ha rajtam múlik, 2. vh után még az atom fogalma es megszűnik, nemhogy erőművek, ezt megfejelte csernobil, és volt még talán japánban egy "kisebb" baleset
    nem a szénerőműveket kellene erőltetni, épp azt mondtam, a fegyverkezésre meg hatalmi rivalizálásokra elköltött dollár csilliárdokat, talán, mondom talán, abba fektetnék, h vagy a jelenlegi megújulók hatékonyságát javítsák, v találjanak ki egy újat, akkor mindenkinek jobb lenne, de ez max utópia, költünk háborúkra, fegyverekre, aztán szépen csendben reménykedünk, h több atom katasztrófa nem lesz, globális összefoggással biztosan lenne alternatív megoldás, hangsúly a globális szón, és fegyverkezés/háborúzásra elköltött pénzek helyett
    az én véleményem továbbra is az, az emberiség és az atomenergia relációja, mint mikor a kis gyerek égő gyufával játszik a szalmakazal mellett, persze csernobil korában még más volt a világ, de ismerjük a történelmet, szereti ismételni önmagát

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz dabadab #75 üzenetére

    nem érzelmi alapon, és még mindig arról van szó, amit sokadjára leírok:
    a fegyverkezésre/hatalmi harcokra elherdált horribilis pénzekből akár lehetne az atomenergia helyett alternatívát találni, nem a németeknek, nem usánkának, nem az iszlámgyihádnak', nem nekünk, hanem globális összefogással

    az nagyon nem érzelmi alap, amit idióták műveltek a 2. vh-ban, majd csernobilban, és egy talán japán baleset, ez matek és történelem
    ez az én véleményem, csak össze kellene fogni egy élhetőbb világért és abbahagyni a baromkodást amit az emberiség már talán ősidők óta művel, a pénz/tudás megvan rá, csak másra fordítják...

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz dabadab #77 üzenetére

    vagy igen ( :

    ha nincs atombomba, erőmű sem lett volna, utóbbinak legalább van/lehet jótékony hatása is, az nem kérdés

    sztem nincs a világon senki, aki pontosan tudná mekkora kárt okozott csernobil, és okoz akár a mai napig, amit tudok, megnéztem a befejező részt, összesen 31 halálos áldozatot ismertek el a film szerint

    ott a gond idióták mindig lesznek, felelőtlenek is, kapzsi cégek is, reménykedni lehet, h nem történik hasonló, én a magam részéről nem szoktam reménykedni, abban meg korántsem vagyok biztos, h nem lesz még több katasztrófa

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz dabadab #79 üzenetére

    azt h számolták ki, h a radioaktív szennyeződés ami a légkörbe jutott, mekkora területet fertőzött meg? mennyi növényt, vizet, közvetve/közvetlenül?
    nem kampányolok semmi ellen, szénerőművek mellett sem, elavult tech, továbbra is csak annyit mondok, az egymás gyilkolására kidobott pénzekből lehetne akár hatékonyabb megoldást/megoldásokat találni a jelenleg alkalmazottaknál, csak akarni kellene
    másik oldalról pedig, az energia igényt lehetne csökkenteni, de amíg ott tartunk, h a legtöbb emberben annyi tudatosság nincs, vagy igény arra, h olyan eszközöket használjon amik hatékonyan bánnak az energiával, addig teljesen mindegy is, előbb-utóbb bezárul a kör és majd lesz valami....:) ideális esetben én már nem fogom megérni :d

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz dabadab #81 üzenetére

    és nyilván évszázados tapasztalatunk van arról, a radioaktivitás mit, hogyan, milyen mértékben károsít azokból a számokból, és meddig fejti ki a káros hatását....jah nem, nincs olyan tudásunk

    engedtessék már meg nekem - by torgyán józsi bácsi -, h kifejtsem a véleményem, anélkül, h te vagy bárki eldönti h én kampányolok - ellenben egy szóval nem mondtam, h jajdejók' a szénerőművek, ezt is te szedted elő -
    részemről kifejtettem a véleményem, és utálom ismételni magam, vissza tudsz olvasni ( :
    mivel nem kívánságműsor, ez van, jobb híján elfogadom h vannak, sok más dologgal egyetemben amivel nem értek egyet, ugyanakkor lehetne változtatni, sok más dologgal egyetemben ezen is, ha akarnánk, de nem akarjuk - a többség legalábbis -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz dabadab #83 üzenetére

    bocs, de továbbra sem rettegek, a történelemből tudjuk amit tudunk, ez a kedves emberiség idióta ilyen technológiához, persze tanultunk az előzőekből, a következő defektnél majd ezt megint át lehet gondolni

    néha azt hiszem direkt játsdzod az értetlent ( :
    nem érdekelnek a szénerőművek, betűzöm, direkt a te kedvedért:
    ha - amennyiben -, a világon fegyverkezésre elköltött iszonyat mennyiségű pénzt és szellemi tőkét egy akár meglevő, akár teljesen új energiát termelő projektbe fektetnék, valószínűleg meglenne a megoldás, persze nem 100%, de ahhoz ugye meg kellene próbálni, bukta mondhatni nulla, mert olyan forrásokról van szó, amit a tisztelt emberiség nettó f@szságokra herdál el jelenleg
    capslockkal nem akartam, de remélem tizedjére már anélkül is tudod dekódolni

    Rive
    eltaláltad, a természetes, atomfizikus ugyan nem vagyok, de úgy rémlik, az elmúlt pár ezer évben a természetben hasonló mennyiségű radiaktív anyag koncentráltan nem került ki, a természetben jelenlevőkből lehet következtetni, találgatni
    ott a bibi, hogy xyz adalékanyagról is 20-30-40-50 év múlva találják ki h rákkeltő és mit okozhatott

    Mr X
    nyilván feltételes mód, bár nagyon meglepne ha kb végtelen pénzből és szellemi tőkével nem lehetne más megoldást találni, de mivel meg se próbáljuk, meg se fogjuk tudni
    és persze szintén globális módon lehetne a gyártókat minél hatékonyabb eszközök gyártására kényszeríteni, ha újabb hatékony módszerek nem lennének az energia készítésére, legalább radikálisan lehetne csökkenteni az energia igényt, de ugye ez sem járható, gyártsuk csak a minél több ipari hulladékot, iszen' a gazdaságnak dübörögni kell, lényegtelen milyen áron

    no befejeztem ( :
    az én véleményem az, és az is marad, jobb szeretnék atombizbaszok' nélküli világban élni, de ugye nem kívánságműsor...sajnos:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz dabadab #88 üzenetére

    olvasd vissza amiket leírtam és dekódold ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák