Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    Szerintem valamilyen szinten érthető a dolog.

    Hiába cefet jó telefon, bizony megkérik az árát, és ez már nem csak azt tarthatja vissza, aki már egy i7 megvásárlásánál is szívta a fogát, hanem aki megengedheti magának már az is mérlegelni fog, hogy ki akar-e adni ekkora összeget egy új mobilra. Ezt a hülyeséget pedig el kéne felejteni, hogy aki megengedheti magának az gondol egyet és már vesz is egyet, pont azért engedheti meg magának, mert tudja jól, hogy mit érdemes megvenni és mit nem. (Ha valaki választhat és megkapja cégesen, az viszont más, hülye lenne mást választani, ha tetszik neki a X.)

    Manapság pedig már kijelenthető, hogy egy pár éves flagship bőven-bőven hozza azt, amit egy felhasználó ténylegesen ki akar használni, normálisabb az ára és hosszabb az élettartama, mint egy újabb középkategóriásnak. (Ez egyébként saját tapasztalat) Akkor pedig hülye lenne valaki 4 kilóért venni egy iPhone-t, amikor a 7-7 Plus még mindig piacon van és az most pl tényleg egy jó vétel. Szerintem a X-nek is kell egy év.

    A notch-ról:

    Lehet emiatt ekézni az Apple-t, hogy így oldotta meg a kávanélküliséget, de azért egy kérdésem lenne. Lehetséges teljesen, 100%-ban kávamentes telefont készíteni? Mert szerintem a válasz egyértelmű nem. Valahova az előlapi hangszórót, az előlapi kamerát/kamerákat, szenzorokat, egyebeket el kell helyezni, ezeket a kijelző alá nyilván nem lehet, így pedig muszáj egy minimális kávának lennie a készüléken. Ha a tetejétől az aljáig kijelzőt szeretnénk látni, akkor annak az az ára, hogy egy minimális benyúlás lesz a tetején a készüléknek. Vagy pedig akkor mondjuk azt, hogy ez az egész csak egy divatbaromság (szerintem egyébként abszolút az, tök mindegy, hogy milyen márkáról beszélünk), ne legyen benyúlás, akkor pedig ott tartunk, ahol a Samsung, de akkor meg ne mondjuk, hogy kávamentes, mert ott van az alján is, meg a tetején is egy csík káva. Nem véletlen vannak olyan pletykák, hogy a Huawei is ebbe az irányba mozdul, na meg a Xiaomi Mi Mix 3-ról is láttunk már notch-os képet. Mondom mindezt úgy, hogy szerintem sem túl esztétikus, de valamit valamiért.

    Lehet választani: Legyen káva, vagy pedig benyúlás. A kettő közt nincsen semmi.

    [ Szerkesztve ]

  • .Szaki.

    addikt

    válasz #56573440 #41 üzenetére

    Kijelző mögé az érzékelők? Ezt melyik telefonnál vezették be és hogy működik? Erről nem hallottam. (Fogadjunk pont a Mi Mix lesz.. :DDD)

    A szelfikamerát ha leműtenék a telefonról szerintem olyan botrányt keltene, hogy nem merik meglépni. 2017 a szelfi éve volt, inkább vakut raknak az előlapi kamera mellé, mintsem hogy lehagyják. Én mondjuk tökéletesen ellennék nélküle, de gyanítom én a kisebbséghez tartozom. Ha pedig nyisziati ötletét vennénk figyelembe, akkor pedig szerintem mindenhol attól üvöltene a sajtó, hogy visszatértünk 2003-ba, amikor a Siemens C62-höz lehetett vásárolni a töltőn keresztül kapcsolódó kamerát.

    Az ujjlenyomatolvasóval kapcsolatban én nagy hátlapellenes vagyok, inkább azt erőltetném akkor, hogy az oldalára kerüljön, de szerintem ezt a Sony levédethette, mert ha már az előlapon nem lehet, akkor szerintem sokkal kézenfekvőbb lenne az oldalsó olvasó. Mondjuk balkezesek lehet nem örülnének neki. Na meg mivel az Apple elindította a Face ID-t, a Samsung pedig az írisz-szkennert és nekik is van szintén arcalapú felismerés, így vajmi kevés esélyt látok arra, hogy eltűnjön az előlapi kamera.

    Btw ettől függetlenül én is azt mondom, hogy ha már kávamentesség, akkor inkább az S8/Note 8 féle. Gyönyörű mindkettő, de ha már a praktikumot is figyelembe vesszük, akkor egy olyan telefon lenne az igazi, ami a Samsung alsó és felső kávájával rendelkezik és a X oldalsóéval.

    nyisziati

    A Mi Mix annyiban nyújtott megoldást, hogy az első kávamentes telefonok egyike volt, vagyis elindított valamit a telefóniában. Egy projekt-mobil, viszont ott is voltak gondok, mivel ugye a Mi Mix 2-be visszakerült a rendes beszédhangszóró (igaz ezt igényesen sikerült megoldani), a kamera alulra való elhelyezése pedig szerintem nem túl szerencsés, gondolom annak oka van, hogy a 3-as modellnél pont ez a "notch" jelent meg, ami a X-en is van.

    <Adamsky>

    :R

    Pontosan, nem kell a kávamentesség nekem sem, praktikum kell, ezt pedig a kis 4"-es telefonom tökéletesen tudja is! :)

  • .Szaki.

    addikt

    válasz #56573440 #72 üzenetére

    A szelfikamera és a jack csatlakozó között azért annyi különbség van, hogy a jack-re van alternatíva a Bluetooth-os eszközök személyében, így pl tudod egyszerre tölteni és hallgatni is a készüléket. Tudom, szerintem is ez még gyerekcipő, de egyébként akár jó irányba is mehet, mert így kénytelenek lesznek fejleszteni a vezeték nélküli füleseknek a minőségét. A szelfikamera esetén ezért mindig kéne magadnál hordanod egy külső kamerát.

  • .Szaki.

    addikt

    válasz <Adamsky> #90 üzenetére

    Anyunak most vettem Karácsonyra egy Redmi 4A Pro-t. Mi a gond vele? Remélem nem nyúltam bele..

    Amennyire próbálgattam, hogy megfelelően működnek-e a dolgok egyáltalán nem tűnt rossznak, arra amire Ő használni fogja, arra 100%-ban megfelelőnek tűnik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák