Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Szaki.

    addikt

    Szerintem valamilyen szinten érthető a dolog.

    Hiába cefet jó telefon, bizony megkérik az árát, és ez már nem csak azt tarthatja vissza, aki már egy i7 megvásárlásánál is szívta a fogát, hanem aki megengedheti magának már az is mérlegelni fog, hogy ki akar-e adni ekkora összeget egy új mobilra. Ezt a hülyeséget pedig el kéne felejteni, hogy aki megengedheti magának az gondol egyet és már vesz is egyet, pont azért engedheti meg magának, mert tudja jól, hogy mit érdemes megvenni és mit nem. (Ha valaki választhat és megkapja cégesen, az viszont más, hülye lenne mást választani, ha tetszik neki a X.)

    Manapság pedig már kijelenthető, hogy egy pár éves flagship bőven-bőven hozza azt, amit egy felhasználó ténylegesen ki akar használni, normálisabb az ára és hosszabb az élettartama, mint egy újabb középkategóriásnak. (Ez egyébként saját tapasztalat) Akkor pedig hülye lenne valaki 4 kilóért venni egy iPhone-t, amikor a 7-7 Plus még mindig piacon van és az most pl tényleg egy jó vétel. Szerintem a X-nek is kell egy év.

    A notch-ról:

    Lehet emiatt ekézni az Apple-t, hogy így oldotta meg a kávanélküliséget, de azért egy kérdésem lenne. Lehetséges teljesen, 100%-ban kávamentes telefont készíteni? Mert szerintem a válasz egyértelmű nem. Valahova az előlapi hangszórót, az előlapi kamerát/kamerákat, szenzorokat, egyebeket el kell helyezni, ezeket a kijelző alá nyilván nem lehet, így pedig muszáj egy minimális kávának lennie a készüléken. Ha a tetejétől az aljáig kijelzőt szeretnénk látni, akkor annak az az ára, hogy egy minimális benyúlás lesz a tetején a készüléknek. Vagy pedig akkor mondjuk azt, hogy ez az egész csak egy divatbaromság (szerintem egyébként abszolút az, tök mindegy, hogy milyen márkáról beszélünk), ne legyen benyúlás, akkor pedig ott tartunk, ahol a Samsung, de akkor meg ne mondjuk, hogy kávamentes, mert ott van az alján is, meg a tetején is egy csík káva. Nem véletlen vannak olyan pletykák, hogy a Huawei is ebbe az irányba mozdul, na meg a Xiaomi Mi Mix 3-ról is láttunk már notch-os képet. Mondom mindezt úgy, hogy szerintem sem túl esztétikus, de valamit valamiért.

    Lehet választani: Legyen káva, vagy pedig benyúlás. A kettő közt nincsen semmi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák