Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz b. #129 üzenetére

    Továbbra is azt mondom, hogy jelenleg az AMD a nagyobb gyártó és a nagyobb cég valamint jelentősen ő uralja jelenleg a gamer ipart.

    Szerintem meg nagyon komoly ferdítés ez alapján underdognak beállítani az Nvidiát.
    Kezdjük azzal, hogy a konzolokban a döntések nem az AMD, hanem az adott konzol megrendelőjének kezében vannak. Ők döntenek a használandó API-król, beleszólnak a hardver kialakításába, driverébe.
    Amint ezeket egy cég kiengedi a kezéből, már nem az övé a végtermék.

    Az Nvidia pedig csak és kizárólag azért szorult ki a konzolokból, mert nem volt hajlandó megadni ezt a hozzáférést a partnereknek, és az Apple-nél is emiatt az üzletpolitika miatt kerültek el a húsosfazék mellől... pedig a termékeik lehet előnyösebbek lettek volna az adott piacon mondjuk a fogyasztásuk miatt.

    A gémer piacot az a cég uralja, amiről az emberek tudják is, hogy használják a termékét. Vagyis szerintem sokkal helytállóbb az a megállapítás, hogy a Sony-Microsoft-Nvidia trió uralja ezt a piacot. A konzoloknál az AMD isten igazából csak alkatrész beszállító, a többség azt se tudja, hogy ott van. Pont, ahogy a laptopjában lévő Ethernet vagy WiFi vezérlő gyártóját sem tudná megmondani.

  • pengwin

    addikt

    válasz b. #126 üzenetére

    Ezek a dolgok Nvidia kártya használók szempontjából mi az ami negatívum?

    Nem szeretem az állandó messiás-várást, amit a piros szemüveges tábor csinál, de ne adjuk már a hülyét...

    Ha valaki nem látja, hogy mennyire károsak minden felhasználó számára az Nvidia gyártóhoz kötött, a konkurenciát ellehetetlenítő middleware-jei, akkor azon az emberen pont ugyanolyan vastag zöld szemüveg van, mint a fentebb említett fanatikus vöröseken.

    Lehet itt kapálózni, hogy a felhasználót csak az érdekli, hogy melyik kártyán fut jobban a krájzisz, de attól még ezek a vásárlóterelő megoldások nagyon alattomosak és mindenki számára károsak (voltak) az NVidia részéről. Csinálják, mert megtehetik... engem nem érdekel, hogy csak profitot akarnak maximalizálni, vásárlóként engem a saját érdekeim mozgatnak.
    Az Nvidia jelenlegi sikerében nyilván benne van az, hogy jó termékeket tettek le az asztalra, de nem csak ezek eredményezték a jelenlegi piaci helyzetet, hanem a fentebb emlíŧett alattomos húzások is.

    Na meg azt sem szabad elfelejteni, hogy a msotanra kialakult helyzethez nagyban hozzájárult az AMD elmúlt kb. 1-1,5 éves töketlenkedése is... az bizony az ő saruk, hogy nem lehetett RX 560-nál erősebb Radeont kapni akár csak megközelítőleg is versenyképes áron.

  • pengwin

    addikt

    válasz Nyugis #86 üzenetére

    Mégis miért kellene még támogatott OS-ek driver támogatását dobni?
    Komolyan nem értem, miért fáj ez a Win10 felhasználóknak...

  • pengwin

    addikt

    válasz sztsam #6 üzenetére

    Amíg az olcsóbb laptopokat 2mag 4gb rammal adják el vagy ezalatt mert van olyan is sajnos, semmi értelme a 64bit-es rendszernek.

    Ezt meg honnan szedted?
    A 64 bit nem csak a 4GB-nál nagyobb RAM kezeléséhez kell.

    (#7) Gyuri27
    Hagyjuk már ezt a hisztit... a 16 bites rendszereket se támogatták a Core 2 korszakig.

    A nem 64 bites hardverek meg vagy nem 5 évesek, vagy már megjelenésükkör is a használhatóság alsó határát súrolták. Ja, és az újabbaknak semmi közük az Nvidiához (Intel Atom).
    Ha valamilyen régebbi játékhoz kell a 32 bit valakinek, oda meg nem kell új meghajtó.

    Meg gondoljuk már végig, hogy mi lenne a ráció a további 32 bites meghajtóprogramok készítése mögött:
    A 388.x-es driverek a 400-as szériáig visszamenőleg támogatják a GeForce-okat.
    Ha nem dobják a terméktámogatást a legrégebbi kártyákhoz, akkor 7-8 éves kártyákhoz kéne 32 bites rendszerekre való drivert csinálni.
    Az utolsó friss CPU platform, ami mellé akár ilyen kártyát is rakhatsz, egy bő 10-11 éve jelenhetett meg.
    Azalatt a 10-11 év alatt már az alaplapok nagy része meghalt, és a CPU-k eleve nem szolgálhatták ki kielégítően a náluk 3-5 évvel újabb grafikus kártyákat.

    Szóval ennek az eléggé szűk felhasználói rétegnek kéne friss drivereket szolgáltatni olyan rendszerekre, amik már úgyis képtelenek futtatni a modern játékok tekintélyes részét, amikhez szükség lenne a friss driverre...

    Nekem nagyon eröltetettnek tűnik ez az igény 2018-ban.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés