- Telekom mobilszolgáltatások
- Vivo V40 5G - az első benyomás fontos
- Fotók, videók mobillal
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Yettel topik
- Brutál akkuval érkeztek az Ulefone X16 modellek
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- iPhone topik
- Google Pixel 8 Pro - mestersége(s) az intelligencia
- Íme az új Android Auto!
Új hozzászólás Aktív témák
-
#74018560
törölt tag
nezd meg a feherorosz gdp-t es inflaciot. Egyaltalan nincs kozte kapcsolat.
Öntsünk tiszta vizet a pohárbaAz GDP növekedés és infláció közti pozitív kapcsolat többnyire igaz, DE NEM MINDIG. Igazából ez egy 2x2-es matrix (vagy 3x3-as, ahogy vesszük) és a hosszútávú befektetési döntéseknél (asset allocation) alapvető fontosságú megállapítani, hogy a GDP és az infláció merre tart egymástúl függetlenül.
Nem az inflalodas miatt vagy ellenere lesz olcsobb, hanem mert javul a technologia es no a gyartas volumene
Core inflationbe nem véletlen nem számolják bele a csúcstechnológiát. Élelmiszer, energia árak alakulása reálisabb képet ad az inflációról. Amúgy egyetértek azzal, hogy a technológia javulásával még ezek előállítási költsége is csökkenthető, ami deflációs "nyomásként" manifesztálódik (tehát nincs köze a tömeggyártáshoz, szimplán a termelékenység hatékonyságához).csicso82 Remélem jó sokan pofára esnek és majd tele lesz az apró és bagóért próbálnak majd megszabadulni a kártyáiktól.
Ebben biztos lehetszpittbaba Na így működik a bitcoin is. Nem kell ezt túlmisztifikálni. Magában semminek nincs értéke, de onnantól, hogy valaki(k) azt mondják, nekik ér valamit, már van.
Erről van szó!Nincs semmilyen fundamentális érték, ergo az árfolyam csak a spekulációtól függ. Ha pedig a bekerülési ár elég magas (sokan későn vesznek), akkor elég csak kicsit esni az árnak és máris mindenki bukóban van. 70 milliard market capnál ez már előre könyvelhető, mert nem fog jönni még 70 milliárd, hogy kimentse az előző 70 milliárdot, aztán meg még 140
Az intézményi befektetők olyan messze állnak a BTC-től mint a tűztől!
Egyébként egyes stock exchange oldalakon már lehet adni-venni a bitcoint a részvények mellett, szóval ez elég biztató dolog a jövőre nézve.
Tehát ha gerappas zacskót is tudtál volna venni a nyakkendős bankárodtól / dealeredtől, az nagyon bíztató lett volnaMicsoda logika
-
lajthabalazs
senior tag
A fordítottan arányos pont azt jelenti, hogy akkor szalad meg extrém mértékben az infláció, amikor a gazdaság extrém mértékben zsugorodik.
A túltermelés pont az inflációval szemben dolgozik, akkor csökken a pénz vásárlóértéke, ha a termék felértékelődik, és akkor értékelődik fel a termék, amikor ritka, tehát amikor nem pörög a gazdaság.
Lehet vitatkozni azzal, hogy a mai használati értéke nagyobb-e egy Nexus 5-ösnek, vagy a három évvel ezelőtti, nekem még most is megfelel. Ahogyan egy Full HD TV képe sem lett rosszabb az elmúlt 5-6 évben, miközben az ára felére esett. De vegyünk akkor egy olyan terméket, ami nem avult el. Például a LED-es izzó, vagy szolár panel, nem csak hogy jobbak az újak, mint a régiek, de olcsóbbak is mint a régiek akkor voltak: a termelés felfutása az árak esését, a pénz vásárlóerejének a növekedését (deflációt) hozott, ami teljesen érthető folyamat, és ismét azt cáfolja meg, hogy az infláció és a gazdasági növekedés kéz a kézben járnak. Előfordul, hogy egy kormány az inflációhoz nyúl, hogy beindítsa a gazdasági növekedést. De a gazdasági növekedésnek nem mellékhatása az infláció, sőt.
A megtakarításokkal kapcsolatban a szomorú helyzet, hogy Magyarországon az emberek nagyobbik felének nincs egy évnél több tartaléka. (a háztartások medián-vagyona 7 millió forint, de ebben benne van az ingatlan, az ingóság, az autó, stb, a pénzügyi vagyon a medián alatti 50% esetén átlagosan 1.2 millió forint). Aki pedig bérből él, azt kevésbbé sújtja az infláció, mert a gazdaság részeseként a bére is emelkedik, ha a termékek ára emelkedik. Az infláció a megtakarírásokat amortizálja. És a megtakarítások 90%-a az emberek 10%-nál van (ország és korszak válogatja, de mindenképpen rosszabb az arány 80-20-nál.) Szóval elsősorban azoknak az életszinvonalára veszélyes, akik arra számítottak, hogy amit ma félretettek, megörököltek, abból fognak élni holnap.
Ha a bitcoin-ra pénzként tekintek, akkor tranzakciószámban a hétköznapi ember nem fog sokkal kevesebbet bonyolítani, mint a felső tízezer. Arányaiban viszont - mivel a tranzakciók költsége nem összegfüggő - a tranzakciós költség jobban fogja sújtani azokat, akiknek a tranzakciói átlagosan kisebb összegűek. De már tisztáztuk, hogy nem erre való, csak még az nem derült ki, hogy akkor mire.
A hitelkártya egy pénzügyi szolgáltatás, amit az ember arra használ, hogy termékeket vegyen. Azt állítottad, hogy a bitcoin is egy szolgáltatás. De ismét nem sikerült példát mutatnod arra, hogy milyen körülmények közt van értelme a bitcoin-t választani a konkurens szolgáltatással szemben. Mivel minden ott kezdődik, hogy az ember kézhezkapja a fizetését, ezért lehet csak úgy összehasonlítani a pénzügyi szolgáltatásokat, hogy valamilyen helyi devizából indulunk ki. Hipotetikusan lehetne azzal is számolni, hogy az emberek bitcoin-ban kapják a fizetésüket, de a blockchain mellett állók sem gondolják, hogy ennek van realitása: havi száz milliárdos tranzakciószámot nem lehet ilyen rendszerben könyvelni, most megy havonta 10.000.000 tranzakció, és már elfogytak a videokártyák.
Az új blockchain-eknek azért nincs meghatározó elterjedtsége, mert a nagy diszrupció közben egyiknek sem sikerült még olyan szolgáltatást felmutatnia, aminek van értelme. Amint elindul egy lánc, ami vagy bizonyítottan olcsóbb, gyorsabb, kényelmesebb, mint a szolgáltatás, amit kivált, akkor az tényleg robbanni fog, nem coin árban, mint a mostani lufik, hanem valós felhasználásban - mint mondjuk a mobilinternet. Például a sokat hangoztatott okos szerződések, tulajdonlapok, vagy az anyakönyv vezetése teljesen jó lenne blockchain-ben, mert ott jelentős költségeket lehetne megspórolni okmánybélyegen, de valamiért ez az oldal mégis háttérbe szorul, és csak a kaszinózás folyik.
-
lajthabalazs
senior tag
Az infláció pont fordítottan arányos a termeléssel. Azokon a területeken, ahol exponenciális a növekedés (pld számítástechnika) a termékek ára folyamatosan esik, a pénzed több számítógépet ér jövőre, mint idén, kvázi deflálódik. Ahol a termékek rendelkezésre állása korlátos, esetleg csökken (pld fémek, emberi munka, minőségi élelmiszer) ott az árak fölfele mennek, a pénz vásárlóereje csökken, másszóval inflálódik. Persze lehet monetáris eszközökkel is befolyásolni az inflációt, de az alaptermészete a növekedéssel szembe megy.
A Bitcoin hálózatban a tranzakciós költségből csak a bányászok részesülnek: a kisember kárára. Szóval éppen ellentétes folyamat.
Lehet hogy az arany aktuális árfolyamát a spekulánsok rángatják, de az, hogy a gazdaságban szükség van rá, összefüggésben azzal, hogy hogyan alakul a kitermelés adja azt a tartást, ami miatt még mindig befektetésként tekintenek rá. Ha megnézel egy , az arany ára szinte követte az olajét, de a DOW-val is eléggé szinkronban van, ami nekem azt mondja, hogy mélyen be van ágyazva a gazdaságba. Ehhez képest a Bitcoin-t kizárólag a spekuláció irányítja.
Linkelj néhány oldalt, ahol a hétköznapi embernek jobban megéri forintból dollárt, aztán dollárból bitcoint venni, mint lehúzni a hitelkártyáját. És akkor kicsit hihetőbb lesz a sztori, hogy a blockchain hálózat üzemeltetésével valódi, értékes, fenntartható és jövőbemutató szolgáltatást nyújtanak a bányászok.
Amit említettél, hogy az az értéke a blockchain-nek, hogy benne van a fejlődés lehetősége, hogy egyszer kijön belőle egy új pénzügyi szolgáltatás, ami használható, és hatékony lesz, az igaz. De a bitcoin árfolyamhoz megintcsak semmi köze nincs, sőt, ha fejlesztenek egy szolgáltatást, ami működik, pont lerántani fogja a bitcoin-t. Az új szolgáltatónak nem sok érdeke fűződne ahhoz, hogy tovább fizesse a bitcoin chain-t. Lehet indítani egy blockchain-t nulláról, erre többször volt már példa.
-
#57795584
törölt tag
-
#57795584
törölt tag
Munka és termék nélkül akkor is porhintés marad, ha egymilliót utal valaki havonta neked.. Mi ebben az érthetetlen?
Valakinek vastagon megéri, hogy a fél világ számol VALAMIT, amiről fogalmatok sincs, hogy micsoda.A piramisjáték annyiban más, hogy itt tudtommal nem fizetsz be pénzt.
Tényleg valami csúnya dolog lehet a háttérben, mert a SEMMIRE senki se fog pénzt kifizetni. Ezt minden felnőttnek illene tudnia -
lajthabalazs
senior tag
Az a különbség a torta és a bitcoin közt, hogy a torta finom akkor is, ha más nem kér. Viszont a bitcoin esetén azok, akik "okosan" beszállnak az elején csak akkor kerülnek kifizetésre, ha lesz valaki, aki később akar beszállni. És ez a piramisjátékok egyik jellegzetessége.
Lehet azt mondani, hogy ez nem piramisjáték, hanem ugyanolyan lufi, mint a dollár, vagy az euro, de a bitcoin nem alkalmas arra, hogy pénzként használják, mert lassúak a tranzakciók, és költségesek. Nem látja el a pénz fukcióját, és a beépített defláció sem tesz jót a gazdaságnak, ami az infláción keresztül folyamatos újraelosztást biztosít: aki ül a pénzén és nem dolgozik, az elveszíti, és a vásárlóerő azokhoz kerül, akik termelnek. Ezzel szemben a defláció az ellenkezőjét garantálja. Milyen lenne az a világ, ahol a megállapított nyugdíj évről évre többet érne? Ahol a ma meg nem evett kenyérből holnap kettőt lehetne venni? Nem lenne, aki a növekvő vásárlóerőt kiszolgálja.
Lehet azt mondani, hogy ez olyan, mint egy startup részvénye, és hogy aki beszáll, az igazából technológiát vesz, de az egész cucc open source, és a bányagépek magánkézben vannak, szóval akinek bitcoin-ja van nem lesz tulajdonosa sem a technológiának, sem a hálózatnak. Ellentétben a részvényekkel, a bitcoin tulajdonos nem számíthat rá, hogy a bitcoin hálózat osztalékot fog fizetni a coin-jai után. Ha a blockchain-ből valaha valaki ki tud hozni egy működő és valódi értéket képviselő szolgáltatást, akkor a bitcoin valószínüleg instant elveszíti az értékét, mert akik erőforrást fektettek a fenntartásába szépen át fognak pártolni a fenntartható modellre.
A bitcoin az aranyhoz sem hasonlítható, mivel ez utóbbinak van felhasználási értéke, ami biztosítja az állandó keresletet a szűkös kínálat mellé. Ezzel szemben Bitcoin-t szinte senki sem használ, és aki használja, az sem jóra. Valahányszor a bitcoin megjelenik mint fizetőeszköz, a másik oldalon drogok, prostitúció, illegális szoftvermegosztás, stb. van. Persze, vannak helyek, ahol nagy kegyesen elfogadnak bitcoin-t is. De senkitől sem hallottam még, hogy "Milyen jól jött, hogy volt Bitcoin-om, mert ezt az autót/hifit/tankönyvet/villanyszámlát Bitcoin-ban volt a legkényelmesebb kifizetni."
-
lajthabalazs
senior tag
Zseniális, hogy a "bányászat" szó milyen mértékben befolyásolja az emberek gondolkodását. Valószínüleg sokkal kisebb lenne a hype a kriptopénzek körül, ha a "nyomtatás" kifejezést használták volna. Pedig igazából itt nem aranyat bányásznak az emberek, hanem pénzt nyomtatnak. A befektetők egymásra kontrázva verik fel az árát ezeknek a coin-oknak, miközben a rendszer másik oldalán ilyen termekkel alakítanak 1$-nyi elektromos áramot 10$-nyi bitsorozattá.
Kiváncsi vagyok mikor - és hogyan - szűnik meg az arbitrázs: az érme-tőzsde fog bedőlni, vagy a bányászás lesz olyan nehéz, hogy újra csak szakértelemmel és célhardverrel lesz érdemes belevágni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte A520 AORUS R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 XT 8GB Rampage SHIVA TT 500W
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Azonnali készpénzes Apple Macbook Air felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
- BLUESUMMERS NVMe SSD adapter
- Bomba ár! Lenovo ThinkBook 14s Yoga - i5-1135G7 I 16GB I 256SSD I 14" FHD Touch I Cam I W11 I Gari
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest