Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chiller

    őstag

    válasz Chabee #8 üzenetére

    Az asszonynak meg Mort Subite (esetleg soproni) meggyes sör.

    Amúgy ha van igény szívesen írok párat, életemben sokezer sört kóstoltam már :D

    Rövidből is van tapasztalat :D
    Édes, keserű, savanyú, tömény, kevert, gyilkos (>60 fok), "alap" (amit muszáj valamivel hígítani), ami kell :C

    Mondjuk már egy ideje én sem iszom, nem igazán bírom így lassan a 40 felé közeledve.

    Kocsmában sajnos az ár és társaság érzékeny alkeszok járnak, nem feltétlenül követendő példa. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Chiller

    őstag

    válasz bacsis #11 üzenetére

    A búzasöröket én is szeretem :D

    Meg a jóféle belga és német söröket. Minden más csak füst :DDD

    A kézműves sörökkel én úgy vagyok, mint a zsiráffal. Nekem az ilyen túlízesített vackok nem kellenek. Egy sörbe 3 alkotórész kell. Víz, maláta/búza, komló.

    És akkor még ehhez jön a szerintem totálisan túlárazott árcédula... nem, felőlem megposhadhat az összes. Persze azt elismerem, van köztük jó (inkább érdekes) ízű, tegyék is rá a plusz kis hasznukat, elvégre a kisüzemi gyártás mindig drágább, de amikor 400-500 Ftért kiváló külhoni 0.5L söröket tudok venni, akkor nekem ne áruljanak 1000+ Ft-ért 0.3 litert... Megtehetném anyagilag szerencsére, de nem veszem meg.

    No mindegy, ez csak az én véleményem.

  • Chiller

    őstag

    válasz nemlehet #37 üzenetére

    A kukoricagríz megy félre (többek között). Azt teszik bele, mert az olcsó. Amelyikben benne van, azt a tehénnek se adnám. Konkrétan egészségtelen (nagy mennyiségben, de hát sört se két decit iszik az ember :DDD).

    Kint a Löwenbrau egy teljesen vállalható sör, az otthoniak 95%-át lepipálja. Otthon mosogatólé.

  • Chiller

    őstag

    válasz Kisgépkezelő #50 üzenetére

    Nos nem, nem hinném.

    Egy HL sörhöz (200 üveg) kell kb. átlagosan 50gramm komló. A komló kilónkénti ára 10-20 ezer HuF között mozog (ezek minőségi, 5kg-os kiszerelések).

    Ebből ki lehet számolni tehát, egy normál sörbe 20 000 / 20 / 200 = 5 Ft-nyi komló kell. Ha 10x annyit tennél bele, valami nagyon spéciből, még akkor is nagyon maximum 100 Ft plusz lenne az extra komló ára. De akkor az már az aranyozott Bugatti Veyron esete :D

    A kukoricagríznek nézz utána ha gondolod, nagy mennyiségben igencsak egészségtelen.
    Amúgy pedig: "A kukoricagrízzel és a rizzsel ugyanakkor önmagában nem az a baj, hogy nem hagyományos söralapanyag, hanem az, hogy lebontásukhoz szintén hozzáadott enzim szükséges. " (ahogy ezt egyébként írtad is)

    Csakhogy. A spéci enzimek is pont a kukoricagríz miatt kellenek (főleg), így ha nem használnának kukoricagrízt, akkor azok a vackok se kellenének. Win-win szituáció lenne, de ehelyett a pénz beszél. Olcsóbb, gyorsabb, igénytelenebb. De hát kit érdekel. :U
    Szóval szerintem nyugodtan lehet a kukoricára és egyéb vele kapcsolatos problémára kenni. Azt az egészet pedig a rohadt pénzéhes filléreskedésre.

    Amúgy tényleg zárójelben: Ha németben / csehben lehet venni akció nélkül 120-150 Ft-ért (nem elírás) fél liter sört amiben csak a klasszikus három összetevő van, itthon (például) miért nem? Ha még a piac kevesebb is, akkor sem kéne dupla annyiért ennyi kakit ránkönteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák