Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penguin95

    senior tag

    A root problémákat a Magiskben található Zygisk (régebben Magisk hide) orvosolja, a SafetyNet-re is elérhető egy zip fájl, és ha még mindig nem akarja valami az igazat, akkor ott a Props Config. Nekem már az első kettő is meg szokta oldalni a problémákat, megy vele az OTP, a Revolut, és minden más is.

    A Gapps kontra nincs Gapps esetén sajnos van még egy dolog, amit mostanában érdemes számításba venni, ez pedig nem más, minthogy a nem Play Áruházból beszerzett alternatívák több funkcióval rendelkezhetnek, mint a Playes változat. A legjobb példa erre a Total Commander, ahol a Play verzióból kiszedték az apk-k telepítésének lehetőségét, miközben a saját oldalukról letölthető verzió még mindig tudja ezt.

  • Penguin95

    senior tag

    válasz <Adamsky> #8 üzenetére

    Attól függ. Nálam például jelez a rendszer (PixelExtended), hogy van frissítés, gombnyomásra letölti, még egy gombnyomásra pedig automatikusan fel is teszi. Egyedül a root visszavarázsolása manuális, de ez meg annyi, hogy recovery-ben felteszed a zip fájlt. Ha meg OrangeFox recovery van a telefonon, abba van is beépítve ilyen funkció. Root nélkül meg pont olyan, mint a gyári rendszer esetén.

    Persze ez a legjobb eset, van olyan is, mikor a fentieket mind-mind neked kell elvégezni. Ilyenkor úgy néz ki a dolog, hogy letöltöd a ROM legújabb változatát, újraindítod a telefont recovery módba, megkeresed a zip-et, felteszed, felteszed a Magisk zip-et, és újraindítod a telefont. Anno ez volt az alapértelmezett megoldás, annyiszor csináltam a 2.3-4.4 korszakban, hogy mély alvásban is menne még mindig. :D Pedig CWM-ben kicsit bonyolultabb volt a dolog, hála a hangerőgombos irányításnak.

    Szerk.:

    (#12) <Adamsky>: Nem, frissítésnél olyan lesz, mintha soha nem is lett volna root korábban. Ilyen szempontból pont olyan, mintha tisztán tennéd fel az új rendszert.

    [ Szerkesztve ]

  • Penguin95

    senior tag

    válasz helixP #30 üzenetére

    Én egyszer játszottam el azt, hogy új rendszert akartam tenni az Xperia SL-re út közben. A /system wipe simán lement, aztán eszembe jutott, hogy reggel elfelejtettem felmásolni a ROM zip-jét. :D

    A felsorolásra: Hát igen, cégesnek is használt telefonnál ez már macera, viszont szerintem pont, hogy romlottak a gyári rendszerek. Nekem például mai napig a Sony féle 4.4 a kedvencem, ki nem állhatom ezt a fantáziátlan, lapos, unalmas trendet ami az 5.0 óta hódít. Plusz egyre zártabbak is, akárhányszor megpróbáltam egy nekem megfelelő rendszert kialakítani a gyáriból, mindig az lett a vége, hogy már ezt se lehet, azt se lehet... Holott az Android egyik legnagyobb előnye pont a testreszabhatóság volt. Például egy ilyet ma már szerintem gyári rendszereken nem is lehet megcsinálni, hogy csak egy egyszerűbb dolgot említsek.

  • Penguin95

    senior tag

    válasz Somatom #45 üzenetére

    Egyébként sok esetben működésre lehet bírni ezt-azt, csak nyilván erre időt és energiát kell szánni, az meg nem éri meg mindenkinek. Nekem például így sikerült működésre bírni a 48 MPixeles módot két telefonnál, és így sikerült még jobb hangminőséget kicsikarni az egyikből. Egyébként ha nem gyári rendszerrel is tervez az ember, akkor érdemes olyan tucattelefont venni, amiben Qualcomm SoC van, és nincsenek hardveres extrái (lásd: LG V20 H990DS, amire emlékeim szerint egyetlen épkézláb ROM sem jött ki, mert tömve volt egyedi megoldásokkal).

  • Penguin95

    senior tag

    válasz KonzolKartel #63 üzenetére

    De, simán. Legtöbb esetben már a Zygisk is elég, ha meg nem, ott a SafetyNet fix és a PropsConf. Ezekkel már 99%, hogy működni fog bármilyen átlag felhasználónak szánt alkalmazás.

  • Penguin95

    senior tag

    válasz ceia #78 üzenetére

    Ne vedd sértésnek, de milyen anyagot tolsz?

    - Nincs "igazi" operációs rendszer. Mindegyik tökéletesen ellátja az operációs rendszer szerepét, az meg már a felhasználón múlik, hogy az extrák közül neki mire van szüksége.
    - Droidon olyan ikonokat, és olyan launchert használsz amilyet csak szeretnél. Ha csempe kell, az is megoldható. Épp így nem értem a betűtípus kérdését. Tudtommal még Windows esetén se egy ajánlott dolog rendszerszinten lecserélni a gyárit, de ha erre van igényed, akkor a Samsung, az LG, és a Xiaomi telefonok garantáltan képesek erre gyári állapotukban. Meg talán sok másik gyártó termékei is, csak azokról nincs infóm.
    - Ezt az óra dolgot sem értem. Szeretted volna látni az időt a kezdőképernyőn? Csak mert erre minimum Android 2.3 óta van gyári widget, de tonnaszám vannak erre a célra írt alkalmazások is a Play áruházban.
    - Fájlkezelő is van kb. az összes Androidos telefonon ami az utóbbi 5-7 évben megjelent, de letölteni már a 2.1 korszakban is lehetett ilyeneket.

    Az Android pont a nyitottságáról, variálhatóságáról híres, ahogy ezt részben az a cikk is bemutatja, amihez hozzászóltál.

  • Penguin95

    senior tag

    válasz ceia #85 üzenetére

    Hogy ne lenne igazi OS.. Alapfeltétele, hogy minden fontosabb dolgot tartalmazzon gyárilag.

    Ennyi erővel akkor a Windows sem igazi OS, hisz alapból nincs benne office. Az operációs rendszer definíció szerint egy olyan alapprogram (vagy programcsokor ha úgy tetszik), ami a hardverek kezeléséért, és egy egységes futtatókörnyezet biztosításáért felel. Ebbe legjobb esetben is csak egy grafikus felület (shell) kell, hogy legyen, minden más már csak extra.

    Még ha béna is, de valami legyen, ha pl. valaki nem ért hozzá, hogyan kell rá tenni külső programot, vagy nem akar ezzel foglalkozni.

    Nem is kell. Alap fájlkezelés már az Android 1.0-ban is volt, a neve galéria. De hogy ne csak ilyen olcsó módon cáfoljam meg az állításod: Évek óta van az Androidban egy alap fájlkezelő, ami akkor jelenik meg, mikor mondjuk csatolmányt szeretnél tallózni egy üzenethez. Még tovább megyek, a legtöbb gyártói Android verzióban van alapértelmezetten is teljes értékű fájlkezelő, amit bármikor elérhetsz. Halkan jegyzem meg, aki semmit nem akar okosként csinálni egy okostelefonon, az ne vegyen okostelefont, mert ez lesz a vége.

    Szintén alap a konfigurálhatóság. Miért várják el, hogy mindenkinek ugyanaz legyen a jó? Én úgy tudom, sokan állítják át windowsban a betűtípust, és méretet. Én főleg amiatt szerettem volna, hogy az óra számainak betűtípusán és méretén változtathassak. De egyáltalán nem volt változtatható. Akkora, és olyan, amilyen. És mint mondtam, volt hozzá app, vagy nevezheted widgetnek is, de egy ugyanolyan app volt, mint a többi a menü ikonjai mögött.

    Nem várják el, de ez már az első Androidos eszközöknél is így volt. Ahány gyártó, annyi felület, annyi egyedi funkció, mindegyikben tonnányi testreszabási lehetőség... És ha egyik sem tetszik, csinálhatsz magadnak sajátot, mint ahogyan én is tettem. Lásd: [kép] [kép] [kép] [kép]
    Ezért mondom mindig, hogy egy okostelefon csak annyira okos, mint amennyire a tulajdonosa. Egy tőlem okosabb felhasználó akár még Windows 11-et is tud rá magának faragni, telepíteni pedig még egy mezei Jancsi bohóc is tudja, ha megfelelő telefont választ, és követi az előre megadott lépéseket.

    Az óra dolgot nem tudom hová tenni. Ott van a kezdetek óta az értesítési sávon, gyárilag van a rendszerben egy alap darab, tölthetsz le millió és egy másikat, vagy csinálhatsz magadnak is, mióta van KWGT.

    Azzal kellett szembesülnöm, hogy az okosnak mondott telefon butább, mint a butának nevezett. Nem tud semmit, net nélkül még a naptár sem működik! A "butafonon" van öröknaptár, nem kell hozzá net.

    Emlékezz mit írtam le már kétszer is a telefon és a tulajdonosa között lévő összhangról. Ha akarod, ellapozgatom net nélkül az évek óta félretett Sony Ericsson Live with Walkmanem naptárját, de ha tovább jutok mint 2050, akkor morcos leszek. Egyébként miért ne lehetne net nélkül használni a telefont? Az említett Sony Ericssont még én is úgy használtam 2012-ben, és az online tartalmak fogyasztásán kívül minden működött rajta.

    Egyetlen droidos telóm volt, de részemről ennyi elég is volt belőle. Mindenhol azt olvastam, hogy milyen jól konfigurálható, mennyit tud, és aztán jött a nagy csalódás. Igaz, nem csillió forintos volt, azokra lehet, hogy tesznek mindent. De akkor is, ezen is egy OS-nek titulált android volt, ami számomra messze nem hozta az OS-hez méltó használati élményt.
    Az nem OS, ha egy áruházból töltök le mindent hozzá, mert neki nincs.

    Szóval vettél valamit, amiről nem tudtad mi az, mit tud, de azért minden droidos eszköz rossz. Írjam le megint, vagy tudod mire gondoltam? De ha már így tudásról beszélünk, légy oly' kedves és áruld el nekem, a Windowsban merre találom ezeket? Torrent kliens, USB lemezképíró, java az online tartalmakhoz, .NET keretrendszerek, Visual C++-ok, office, automatikus sötét mód, ami a hátteret is változtatja... Ja, hogy ezek nincsenek benne alapból? Akkor a Windows sem igazi OS.

    Folytathatjuk még sokáig, hétfő délig ráérek, de szerintem neked is van jobb dolgod mint lejáratni magadat a fórumon.

  • Penguin95

    senior tag

    válasz Syl #98 üzenetére

    A Telegram 100% hogy megy, csak a saját oldalukról kell letölteni az apk-t. Utána az alkalmazás szól, ha van frissítés, és magától le is tölti.

Új hozzászólás Aktív témák