Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz strogov #3 üzenetére

    Meg akinek az üzemidő számít, a sporttal meg úgy van, hogy hobbisportolóként elég a hozzávetőleges érték, az szintén nem félnapos apple/samsung bohócórát vesz ;] :P
    Mondjuk akkor érdemesebb a wifi nélküli változatot venni, az kétszer annyi ideig bírja. Én (GTR2e, és jelenleg sport nélkül) három hetente töltöm... de heti 3-4 sporttal is elég egy-másfél hetente.

    Igen, azért persze fáj a hiánya az apple vagy samsung féle pontos méréseknek (és a[z Amazfit] 2-es szériának azért bőven akadtak 'kihívásai' a pontossággal...), de nem is képzelem magam képzett sportolónak akinek ez életfontosságú, mert jajj, meg izé, mi lesz hogyha nem úgy mér. Így ezt elengedtem. Az EKG-t szintén irigylem, és ha fontos lenne akkor abszolút nem is lenne kérdés mit választanék. Ám mivel szerencsére megtehetem hogy válasszak, így olyan eszköz ami még öt napot sem bír ki, és akkor még csak nem is sportoltam, fel se merül, mint potenciális jelölt... Ha meg már sport, akkor Garmin.
    És az NFC-t várom, hogy legyen általános, az hiányolom már nagyon.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz strogov #6 üzenetére

    Akkor nem igazán érthetően írtam le amit mondani akartam. Egyrészt hobbisportolóról írtam, aki nem különösebben foglalkozik a 'tippelőórával', mert nem érdekli, nem amatőrről, másrészt olyanról akinek az üzemidő fontosabb. Bármily hihetetlen, vannak ilyenek is.

    Nyilván én sem adnék ki ezért, vagy hasonlóért hetvenezret, mert szerintem sem ér ennyit, a 150 féle 'edzésmód' 'támogatása' pedig egyenesen röhejes. Az enyémben például kilenc fajta 'dance mód' van... :U De hogy marhára nem érdekel az edzés hatásfoka még amatőrként sem, az is biztos, eddig is elvoltam enélkül a tudás nélkül mégis működött az edzés, most is elvagyok nélküle, ahogy szerintem még jópáran mások is. Én az edzés és a mozgás élvezetéért edzem, nem azért hogy utána azt sasoljam, jobban vagy szarabbul edzettem-e mint legutóbb 🤷‍♂️ Én ezt elfogadom hogy másnak ez számít, még ha ő nem is fogadja el a másik oldal véleményét.

    Természetesen az, hogy ez az óra nem ér ennyit, az egyértelmű.

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz Silentfrog #14 üzenetére

    Nekem GTR 2e van. A véroxigén mérőt valóban egy tortúra használni, főleg az S8Plusban lévőhöz képest, de nálam kb. 1-2 értékkel van az alatt, a pulzus pedig, a telefonossal és az itthoni eszközökkel összehasonlítva kb. 2 értékkel van felette. Már amikor egyáltalán le tudja mérni, mert kurva macerás és kurva hosszú ideig tart. A sport közbeni pulzusváltozás lekövetése valóban nem jó, még egy MiBand2-höz képest sem, na és már kényelmetlenül szorosra kell húznom ha pontosabb értékeket akarok.
    A testhő mérővel szerintem te is tévúton vagy, mivel nem mondják, hogy ez olyan mint a rendes hőmérő. Inkább kb. mint felületi hőmérő hivatkoznak rá. Tehát sosem azt fogja mérni, hogy 36.5°C-ös a hőmérsékleted, hanem simán egy felszín hőmérsékeltét méri, így sosem fog rendes hőmérőt kiváltani. Legalábbis én így értelmezem azt amit az óra kiír.
    Ahogy strogov is írja, ez szerintem sem érhet meg 70-et, pláne ha a GTR 2e-hez képest nem sokkal különb a mérési eredményei. Ha javították, akkor azért már kicsit másabb. És akkor még nfc sincs benne ennyiért.
    Az enyém egyébként mindent bekapcsolva, kétnaponta egy 30-40 perces gps-es futással 4-5 napot bírt, lazább használattal pedig (véroxigén-, légzés-, aod kikapcsolva, nincs gps, de egyébként folyamatos bt kapcsolat az értesítések miatt, és alvásfigyelés) jelenleg 13 nap után áll 51%-on. Egyébként személy szerint én meg soha nem vennék olyan órát, bármennyire is sztárolt, ami még óraként használva sem bír ki négy napot sem, nemhogy még arra használva amire szánták - és az adatok közt megadott üzemidőt nálam simán lehet osztani kettővel, ha a valós üzemidőt akarom megkapni, nálam ez garantált (telefonnál is, óránál is, egyéb kütyünél is).
    Ami biztos, hogy ha cserélek, nfc nélküli órát már nem fogok venni, ahogy olyat sem, ami egy hetet sem képes kihúzni normál használattal (ami nálam kb. heti 3-4 edzés, gps-es futás/kerékpár, állandó bt, értesítések, alvásfigyelés). Belső tárhely, wifi, zene az órán, nekem mind felesleges hülyeségek.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz swayze #34 üzenetére

    Én sem azt mondom hogy mind használhatatlan, ugyanakkor az Amazfit GTR/S 2-es szériájának vannak ismert problémái. Ilyen a gps pontatlansága, a pulzuskövetés (vagyis a hiánya), az SpO2, vagy úgy magában a sima pulzusmérés nehézségei legfőképp.

    A gps például sokszor úgy megy a térképen mint az ökörhu..ozás, néhol elég jelentősen eltér a nyomvonal a telefonon elindított külön apphoz képest, így a megtett táv sem annyi mint a valóságban. Ami feltűnt a GPX-be kiexportált adatokban, hogy valami iszonyat mennyiségű útvonalpontot rögzít, közel 10-15x annyit, mint egy másik app. A távolságeltérés egy részét ebből feltételezem, hiszen a cikkcakkban rögzített nyomvonal az hosszabb, mint az egyenes. És van, hogy jelentősen máshol van 1-1 pont. Vagy például a kanyart két házzal feljebb kezdi. Aztán van olyan is hogy néha elveszti a jelet és nem is rögzít semmit.

    A pulzusmérésnél nálam egyrészt jelentősebb késés van, másrészt olyan is előfordult, hogy észre se vette a pulzusváltozást. Vagy közel se annyit esett (felét, 1/3-adát), mint mellette a Band 2-vel. Vagy kihagy és nem rögzít, mert megmozdult a csuklódon. És én nem HIIT edzést csináltam, hanem sima futás, aminél amikor már nem bírtam, akkor csak sétáltam egy-két percet, majd újra futottam. A Band 2 se volt tökéletes, de az jobban lekövette.

    Az SpO2-nél néha elég, ha fél-egy centit lentebb engedem a könyököm mérés közben és máris eldobja. A legkisebb megmozdulást se tolerálja. Amúgy ha leméri, akkor ez is és a pulzus is 1-2 értékkel tér el az itthoni vérnyomásmérők értékétől.

    Persze ha az eltérés állandó jellegű és irányú, azzal még együtt lehet lenni, és könnyen lehet, hogy kijavították, vagy legalábbis jobbá tették a 3-as szériában ezeket a hibákat, de ezek után én nem szavazok meg akkora bizalmat ugyanannak a gyártónak 70e-ért.

    ÁM ugye én itt végig a 2-es szériáról beszéltem, nekem az van, ezt most is hozzáteszem.

    Az alvásfigyelés egyébként percre pontosan írja az elalvás és az ébredés idejét. Az úszás is elég jól méri a hosszt és a távolságot.

    Mindezek ellenére szeretem az órát, legfőképp az üzemidejét, és ár/értékben szerintem elég jó, csak ezek után fenntartásokkal, a helyén kezelem az értékeket amit mér, így legközelebb nem valószínű, hogy ettől a gyártótól fogok venni. Főleg, hogy az nfc, ami egy szempont lesz a következő óra vásárlásakor, csak ígérgetés szintjén létezik ezeknél a gyártóknál (a MiBand-nál is már a 3-as óta ígérgetik).

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz forumpista #36 üzenetére

    A 2-es az méri (GTR 2e), így azt gondolom, hogy ez is. Biciklizve is ugyanúgy változik a pulzus, ahogy kell. Betegség alatt is mikor simán fotelban ülve éreztem hogy valami nem okés, látni lehetett hogy nem a nyugalmi pulzus van.

    HR24.hu

  • zseko

    veterán

    válasz Richoo44 #61 üzenetére

    És ide lehet venni az akkuzabáló androidot is, szerintem. Én legalábbis nem emlékszem semmilyen androidos eszközre, ami értelmes üzemidővel bírna.

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák