Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Karma

    félisten

    válasz moonman #29 üzenetére

    "csak azért utálni valamit, mert valaki, akire felnézünk megaszonta, hogy szar, elég korlátolt dolognak tűnik."

    Hát az tényleg az. Szerencsére nem az én ingem.

    Azért érdekesmód az igényesebb tartalomszolgáltatók meg tudják oldani Flash nélkül is a menüket. Meg az igénytelenek nagy része is.

    “All nothings are not equal.”

  • Ulkesh

    őstag

    válasz moonman #29 üzenetére

    "akinek az Opera véleménye mérvadó, annak pszichológiai problémái vannak"

    Végül is olyan sok mobil böngésző van a piacon, az egyik legnagyobb véleménye nem is számít. Csak azt kérdezném meg kedves moonman, Te melyik cég böngészőjét használod a HD2-dön???

    " nehogy abban a tévhitben ringasd magad, hogy azért, mert többen is ezt vallják, még Jobs "indította" el a lavinát."

    Nem is, biztosan csak álmodtam, hogy ez a hír is róluk szól, pedig ha nem tévedek a Windows Phone 7-ben sem lesz flash. Ugyebár :D

    " jópár év kell csak ahhoz, hogy beérje, nemhogy eltűntesse azt a webről"

    Fél év elég volt arra, hogy a videómegosztók 70%-a átálljon h.264-re is, nem túlzod te el ezt a jó pár évet? A mobil eszközök egyre dominánsabbak, jelenleg egyetlen olyan platform sincs, amin gond nélkül lenne használható flash tartalom. Szerinted ezt a piacot meddig fogja figyelmen kívül hagyni a legtöbb weboldal üzemeltetője?

    "arra viszont várnám a magyarázatod, hogy miért lettek kitiltva az Adobe fejlesztőkörnyezettel készített natív alkalmazások az iTunes-ról"

    Valamiért engem megnyugtat, hogy adott platformra egységes fejlesztőkörnyezetben lehet csak alkalmazást készíteni és nem engednek be mindenfajta gány szart. Lassan 1 hónapja használok Android készüléket és meg tudom érteni Jobs álláspontját, annyi hulladék, bugos, egymással összeakadó, a rendszert is belassító vacak alkalmazást már régen láttam, mint ezen a "szabad" platformon.

    "a WP7-ben és az iPhone-ban semmi közös nincs. a szoftver kinézete, filozófiája teljesen szembe megy nemcsak az iPhone-nal, hanem az összes jelenlegi mobil OS-sel, az üzleti modellben pedig nem sok változott az eddigiekhez képest"

    Reped a plafon feletted???
    Gondolom a mindent csak a Store-ból telepíthetsz modell már az App Store előtt is a MS saját ötlete volt, hasonlóan a csak gyári alkalmazások futhatnak háttérben és a felhasználói felület lezárása is saját ötlet. A KLM is biztos büszke arra, hogy a saját felhasználói felületük elnyerte a MS tetszését és fel is használták a mobil rendszerükben.
    A MS meg egyelőre nem gyárt saját WP7-es eszközt (de fog), viszont szigorúan megszabja a külsős gyártóknak, hogy mik a hardverkövetelmények, így a hardver platform is egységes és irányított, függetlenül, hogy ki gyártja azt.

    "én van, hogy egész nap Flash-es oldalon dolgozom"

    És ezt miként teszed meg a HD2-ddel? Tudtommal mobil platformokról van szó és ha jól tudom a flash nem erőssége a készülékednek sem.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák