Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz Ulkesh #23 üzenetére

    a Flash-es dolgot Integra már kb. megválaszolta, de annyit azért hozzátennék, hogy 1. akinek az Opera véleménye mérvadó, annak pszichológiai problémái vannak, 2. "a html5 a jövő" mondanivalót elég nehéz 8 teljesen eltérő módon megfogalmazni, és nehogy abban a tévhitben ringasd magad, hogy azért, mert többen is ezt vallják, még Jobs "indította" el a lavinát. eleve nincs itt semmilyen lavina, a html5 egyelőre a béka segge alatt sincs tudásban (és sebességben) a Flash-hez képest, jópár év kell csak ahhoz, hogy beérje, nemhogy eltűntesse azt a webről. arra viszont várnám a magyarázatod, hogy miért lettek kitiltva az Adobe fejlesztőkörnyezettel készített natív alkalmazások az iTunes-ról, hacsak nem Steve agymenése miatt. racionális magyarázatot kérek.

    "MS drukkerként" nem értem, miért is kéne csöndben maradnom. pláne, amikor ekkora eget verő baromságokat hordasz össze. a WP7-ben és az iPhone-ban semmi közös nincs. a szoftver kinézete, filozófiája teljesen szembe megy nemcsak az iPhone-nal, hanem az összes jelenlegi mobil OS-sel, az üzleti modellben pedig nem sok változott az eddigiekhez képest, tehát szintén teljesen eltérő. az Apple egyfajta készüléket, egyfajta OS-sel árul és ő gyárt (haha) mindent. a Microsoft szoftvert fejleszt és hardvergyártó partnereknek adja el, többféle formában, méretben és egyéb körítéssel. aztán ott a WP7 Starter, ami szoftveresen és hardverkövetelményekben is eltér az új WP7-től, vagy említhetném a Kin-t, ami szintén WP7 alapú, de teljesen másként néz ki és működik. valóban, alig tudom összeszedni, mennyi hasonlóság van a két üzleti modell között.

    Karma: ezt csak mentális problémákra tudom visszavezetni. én van, hogy egész nap Flash-es oldalon dolgozom, mert arra a tartalomra van szükségem, ami ott elérhető, de nem okoz lelki traumát sem nekem, sem a gépemnek, nem köpöm szembe magam a tükör előtt és a családomat sem irtja ki. csak azért utálni valamit, mert valaki, akire felnézünk megaszonta, hogy szar, elég korlátolt dolognak tűnik.

Új hozzászólás Aktív témák