Új hozzászólás Aktív témák
-
Jadro
veterán
Klassz írás, köszönjük! Így átolvasva és ömlesztve, hihetetlennek tűnik a technológiai fejlődés. Meg is kellene keresnem az Infra cuccomat, lassan muzeális értéket fog képviselni.
Samsung Galaxy S23 8/128 Green
-
vcsabika
tag
wlan-os résznél a 802.11y-nél a kültér beltér felett cserélve szerintem...
-
Воланд
titán
Köszi, megy könyvjelzőbe.
"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."
-
Rav3n02
senior tag
Hogy az infra milyen egy elátkozott dolog...nagyon nagyon utáltam Pedig ha már a suliban két embernek volt K300i telója akkor durván lehetett vagánykodni vele
-
endruboy1
senior tag
Jó a cikk, még nem értem teljesen a végére, de itt megakadt a szemem:
"az androidos és Windows Phone 7-re épülő okostelefonok viszont nem képesek felcsatlakozni a rejtett SSID-vel rendelkező hálózatokra"
ZTE Blade készülékem van NEM módosított ROM-al (T-mobileos gyári, Android 2.1-el) és itthon simán csatlakozok mindenféle kiegészítő program nélkül a rejtett SSID-s WLAN hálózatomhoz. Persze be kellett állítani. -
Davidoff91
aktív tag
Nagyon jó cikk, gratulálok hozzá! Nem is tudtam, hogy létezett olyan, hogy CSD. Emlékszem, mikor megvettem a Nokia 5300-át (infra és bluetooth is van benne), akkor volt pont az éles váltás a IRDA és a Bluetooth között, és az osztályban mindenkinek olyan telefonja volt, amiben vagy ez, vagy az volt, és mindig az én telefonomat használták "átalakítónak", ha infrás telóról akartak valamit küldeni Bluetooth-osra...régi szép idők.
[ Szerkesztve ]
Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro
-
Zozicsek
tag
Ha Androidnál nem keresni próbálsz a wifi hálózatra, hanem kézzel beírod az SSID-t meg a jelszót, akkor sem tud felmenni rá? Nem volt még alkalmam kipróbálni, de olyan logikusnak tűnik. Vagy a gyári Androidban nincs is ilyen opció, hogy "Wi-Fi hálózat hozzáadása"?
"Nice to meet you, Rose. Run for your life!" - Doctor Who
-
keIdor
titán
Remek cikk. Várom az LTE és az USB 3.0 elterjedését, minél hamarabb.
A WiMAX az akkor gondolom nem lesz olyan elterjedt.[ Szerkesztve ]
¡GLORIA A LAS PLAGAS!
-
Probber
őstag
Érthető, összeszedett és érdekes írás, köszönjük.
"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"
-
Ceree
senior tag
Nekem Galaxy3-mal nem ment a kézi beállítás után sem, így arra a hétvégére barátoméknál bekapcsoltuk az SSID szórást.
Az elején pár dolog, ha csak ezt olvastam volna lógna a levegőben, a GPS rész tényleg fura, hogy itt van, de ha már így esett, jó lett volna belevenni az aGPS-t is, mert sokan nem tudják, hogy mi fán terem. Ezeket leszámítva tetszik az írás, köszönöm az összefoglalót!
A második oldal 2. bekezdésének végén pedig egy leírás van szerintem: "UMTS-hálózatokon már legfeljebb 384 kmbps-os sebességet".
Másolat_eredetije
-
bok92
addikt
Nagyon jó összefoglaló írás lett!
Nekem soha nem volt infrás telóm,és mindig mondták,hogy de rossz nekem,most meg nincs sehol sem szinte(R.I.P infra) -
Lompos48
nagyúr
Jó, részletes, átfogó írás. Megérte a befektetett energiát. Sokan csak úgy dobálóznak a cikkben említett/magyarázott fogalmakkal ismeretük nélkül. Most tisztába kerül minden. Talán a nevek magyarázatánál egy link erejéig belekerülhetne a Bluetooth név eredete, ami kis vigyorra ösztönözne sok bitbe csavarodott agyú olvasót. Ha megtalálom mégegyszer, akkor beírom. Gratulálok a cikkhez.
Itt van: A név Harald Blåtand (I. Harald dán király) dán király nevének angol változata, aki 958-tól, illetve 976-tól 986-ig volt Dánia és Norvégia uralkodója, és nagyon szerette az áfonyát, ezért kék lett a foga. Harald arról volt nevezetes, hogy egyesítette a lázongó dán, norvég és svéd törzseket. Ehhez hasonlóan a Bluetooth-t is arra szánták, hogy egyesítsen és összekössön olyan különböző eszközöket, mint a számítógép vagy a mobiltelefon. A Bluetooth logója a H és B betűknek megfelelő skandináv rúnákat, a Haglazt és a Berkanant idézi. [itt][ Szerkesztve ]
-
.bableWes
őstag
na ma is jo sokat tanultam. köszi szépen!
töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..
-
A cikket még olvasom, eddig tetszik is, csak egy kis javítás:
a wifi-s táblázat elméleti maximális távolság oszlop fejlécében fel van cserélve a kültéri/beltéri sorrend. Vagy az összes többiben, mindegy"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin
-
ZooLee
senior tag
Ismét egy nagyon jó cikk lett gratula! Széleskörű, kellően részletes, de nem megy túl technikai részletekbe.
Egy apróság: "A Bluetooth jelenleg legfeljebb 7 eszköz egyidejű kommunikációját teszi lehetővé úgynevezett piconet hálózatokban; ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy a három bites MAC címek használata mellett a 7 gép között van egy kiemelt (angolul master)"
Ez pontosabban úgy néz ki, hogy egy Master tud kiszolgálni 7 Slave-et. Így a piconet 8 tagú, és nem a 7-ből egy a kiemelt.
http://www.wirelessdevnet.com/channels/bluetooth/features/bluetooth.html
Z.
-
Alex_
tag
Az írás nagyon tetszik, s gratulálok hozzá.
s emellett engedtessék meg nekem egy rövid megjegyzés:
a 802.11a azaz az 5 ghz-s tartományú szórást nagyon sok helyen használják jelenleg is, legalábbis vidéken a vezeték nélküli internet szolgáltatók, olyan falukban/kisvárosokban ahol több szolgáltató is szórt a 2.4 es sávon, az egymást átfedő sávoktól pár éve sokan áttértek az 5ghz-es 802.11a-s szabványnak megfelelő szórásra.
bár az is igaz, hogy ezekben az esetekben a vétel nem igazán mobil, hiszen telepítik a wifi-vevőt fixen a házakra.az írást pedig még egyszer köszi.
-
JanFe
aktív tag
Erdekes cikk. Koszonom
"There is nothing permanent except change"
-
"Az infraporthoz hasonló, tiszavirág életű csatalkozási forma volt az RS-232, azaz a soros kábel."
Na na na. Elég sokág javítottam telefonokat, és a 2000-es évek elején mindhez soros kábel volt. Hosszú évekig. Azért az nem tiszavirág.Amikor a Siemens ME45 (asszem az volt) -höz kijöttek az első USB kábelek, azokban is PL2303 volt (USB-RS232 bridge ), ami után a sima Siemens soros kanócban folytatódott a kábel
Viszont az írás tényleg jó, és hiánypótló! Lehetne még több ilyen!
@#18 Alex_ : Valami hasonló mobilterminálos Teklogix rendszerek nincsnek? Azt tudom, hogy b/g-vel és n-nel vannak, de rémlik valami atom régi őswifis is.
[ Szerkesztve ]
Mutogatni való hater díszpinty
-
AXisBOLD
addikt
hasznos cikk, jó volt olvasni.
köszi.
Aurea mediocritas
-
endruboy1
senior tag
Annyira egyébként nem értek hozzá, de ha az Android nem támogatná a rejtett SSID-t, akkor miért írnának róla a referenciáknál ITT ?
"public boolean hiddenSSIDSince: API Level 1
This is a network that does not broadcast its SSID, so an SSID-specific probe request must be used for scans."Nem fikázásból, csak most már érdekel a dolog .
-
endruboy1
senior tag
Érdekes.
De szerintem ennek az lehet az oka, hogy a gyári és néhány egyéb ROM-ban rosszul vagy egyáltalán nem állítják be a hiddenSSID mező értékét. Csak mert látom volt olyan akinek bizonyos ROM-al gond nélkül csatlakozott, csak úgy mint nekem.
Mindenesetre érdekes az is, hogy pont egy kis kínai gyártónak sikerül ezt jól beállítania . -
albiosz
őstag
Informatív volt, köszönet érte.
-
endruboy1
senior tag
Megint én
Kicsit jobban áttanulmányoztam azt a fórumot amit linkeltél.
Javaslom olvasd el a 160-as hozzászólást.
Állítólag arról van szó, hogy olyan készülékeken amiken nincsen fizikai értelemben vett gomb, eltakar a virtuális billentyűzet olyan fontos cellékat mint a WPA key valamint a mentés gomb. Mivel ezt nem tölti ki az illető, nem hajlandó a telefon jelszó hiányában a rejtett SSID után kutakodni. Ti. a menu gomb hosszan nyomva tartásával lehet a virtuális billentyűzetet eltüntetni.
Szóval ez egy sima UI probléma.
Na most már tényleg le állok a témáról, csak gondoltam ezt már tisztázzuk .
"-Turn on Wi-Fi.
-Select "Add Wi-Fi Network". The Add Wi-Fi Network dialog appears, along with the keyboard covering the bottom half of the screen.
-Note that the visible fields are "Network SSID", "Security" and the Save and Cancel buttons.
-Enter the network SSID as normal.
-Select WPA/WPA2 PSK under Security.
-Note that the visible fields remain unchanged - Network SSID, Security, Save and Cancel are visible.
-HIDE THE KEYBOARD!
-Note that a previously-hidden field has appeared, entitled Wireless Password!
-Enter the WPA key in the Wireless Password field.
-Press Save.
-Note that the wireless network connects successfully almost immediately and is subsequently remembered/auto-connected to when in range/everything else that one would reasonably expect.
-Facepalm at the Save and Cancel buttons being allowed to float up to obscure a critical field.So, there you have it. The Save and Cancel buttons are obviously of a UI class that is allowed to float above the keyboard, but in this case it seems to have generated a great deal of needless confusion and trauma. Some of the problems reported under this bug may well be arising from simple user error thanks to this non-intuitive behaviour.
Consider opening a separate bug to prevent this float-and-obscure behaviour, please. People are going to think that Android can't do something as simple as connecting to a Hidden SSID, which is absolutely laughable and is a really really bad look."
[ Szerkesztve ]
-
--Nozbert--
aktív tag
Hiánypótló írás!
Ha jól tudom,a Nokia N900-ban és az E72-ben még van infra, úgyhogy azért nem teljesen tűnt el.
/\/0zb3/27
-
ClioRS
őstag
válasz Davidoff91 #7 üzenetére
Ugyanez 7610-el
Viszont a cikkhez. A GPS-hez nem elég 3 műhold, hogy pozíciót adjon?
Egyébként nagyon jó és hasznos írás
-
ClioRS
őstag
válasz --Nozbert-- #29 üzenetére
Az N900-ban van, az E72-ben nincs.
-
r4z
nagyúr
Szép, összeszedett írás, bár ezt mi, Mobilarena olvasók már megszokhattuk.
Into the void, into the emptiness, into the place beyond form
-
Nordic
Közösségépítő
Jó cikk, ha lesz időm végigolvasom, csak most éppen poker megy
-
nbg
senior tag
A poziciohoz (elmeletileg) eleg a harom szat, a negyedik a tengerszint feletti magassag megallapitasahoz kell.
I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?
-
rudymester
senior tag
Nagy köszönet az írásért. Ha lesz időm, el fogom olvasni mindenképpen!
Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor
-
mrhitoshi
veterán
Jó kis cikk!
Viszont azt nem értem, hogy a 3. oldalon a táblázatban, hogy is vannak az adatok ? 600Mbps = 75 Mbps ? gondolom megabyte-t akartatok írni, de annak MB a jelölése.
Vigyázni kell vele mert a megabit az Mb a megabyte MB!
[ Szerkesztve ]
PS4
-
Bocha
HÁZIGAZDA
válasz mrhitoshi #37 üzenetére
A táblázatban az elméleti maximum és a valóságban általában elérhető értékek láthatók, nincs köztük összefüggés. Mindkettőt Mbps-ben (megabit/másodperc) adtuk meg, pl. a Draft 2-nél az elméleti maximum 600 Mbps, viszont a mérések (ezt egy külföldi forrásnál találtuk) alapján a jellemző hetven akárhány Mbps, ami ugye kilenc egész valahány tized MB/másodperc (megabájt/másodperc).
Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n
-
peugeotmate
őstag
Jó cikk, néhány dologban azért tisztább lett a kép!
Amúgy anno haverommal a 3110 classickal tudtam Bluetoothon is 3D Snakeezni!meg
-
gybazsi
senior tag
Jól sikerült az írás, jó volt olvasni egy ilyen összefoglalót erről a témáról.
"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)
-
johny dragon
aktív tag
Jókis írás lett, nagyon érdekes. Én a férfi és női USB csatin röhögtem. Am az IrDA az nem az IrDAtlan lassúra utal?
Xperia mini pro 4.0.4
-
HPAA
őstag
a DLNA részhez lenne egy kérdésem
ez csak 1 irányú dolog , tehát csak a telefonrol tudok streamelni pl. tv-re ?
vagy a DLNA képes telefonnal is tudok pl. nas ról mp3-at hallgatni /természetesen dlna képes nas-ról beszélünk wifi-s routerrel szétosztva/ ?************* censored
-
hesszan
aktív tag
Írtátok mikor kezdtétek, a cikk 11:50 -kor került fel. Ilyan hosszú volt? mikor volt alvás?
Sungdurung
-
CS_D
senior tag
Nagyon jó cikk, érdemes volt elolvasni.
-
EczkE
veterán
Kiváló cikk, a szokásos kiváló minőségben!
Asszem mindenféleképpen!
-
stol
addikt
"a 802.11a-t itthon állítólag csak a Parlamentben használták"
....meg az összes WiFi ISP gerinchálózati P-P kapcsolatokra és vagy kliens szórásra, manapság egyra nagyobb körben, a 2,4GHz-es sáv telítettsége miatt.
Javítani kéne.
-
mhorvat
senior tag
Ez nem teljesen igaz. Egy térbeli pont meghatározásához három ismert helyzetű másik pont szükséges (ezek a műholdak), az ezektől mért távolságok ismeretében meghatározható az ismeretlen pont (GPS vevőegység) helyzete. A 4. műhold szükségszerűen azértkell, hogy a gyakorlatban jelentkező időkorrekciót elvégezhessük a pontosabb helymeghatározáshoz, ugyanis a műholdak független időszámítással rendelkeznek, melyek nem a Földéhez hasonló szökőmásodperces rendszerűek, így át kell azokat alakítani a jel beérkezésekor (egymáshoz képest nem mérnek a műholdak). Tehát a gyakorlati globális helymeghatározáshoz valóban minimum 4 műhold szükséges, de a 4. műhold az időkorrekció végett feltétel. Természetesen a gyakorlatban ennél egyszerre több műholddal kommunikálnak a vevőegységek, ennek köszönhetően igen pontos helymeghatározásra van lehetőség (hiszen mindegyik korrigál).
A cikk egyébként remek, ezzel az új LTE hálózattal én sem voltam teljesen tisztában, jó volt olvasni róla. És le a kalappal a cikk megszületésének sebessége előtt!
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- Építő/felújító topik
- Gitáros topic
- LEGO klub
- Házimozi projektorok, kiegészítőik és kialakítások haladóknak
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- Autós topik
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Jövedelem
- Karácsonyi telefonajánló 2024
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest