- MIUI / HyperOS topik
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- iPhone topik
- Sony WF-C710N - átlátok rajta
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- Hivatalos a Pixel 10 startdátuma
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Dare2Live #32 üzenetére
Nincs még semmi. Hallgat az nV.
A csúcskarik szerintem most nem egycsipes rendszerek lesznek. Túl nagy az a 700millió tranyó már most is. Az AMD-nél egyre biztosabb, hogy egy tokozásba pakol kettő RV670-et és ez lesz az R680. Gondolom az nV is valami ilyesmin gondolkodik.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Alvin_ti4200 #28 üzenetére
Minden cég a pénzre hajt, márpedig marha nagy pénz van a GPGPU-ban.
Amúgy is érdemes az nV-nek átgondolni a lehetőségeit. A AMD Fusion megjelenése és terjedése után eléggé megkérdőjelezhető lesz a helye a piacon, hiszen az Intelnek is lesz hasonló hardvere.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Több dolog is lehetséges ... az elvileg biztos, hogy kb 600-700 milla tranyó lesz benne, de gondolom bonyolodnak a shader egységek is. Szerintem a stratégia és felépítés olyasmi lesz, mint az R600-nál, ahol lehet egységet feláldozni, ott meg is teszik. Én úgygondolom, hogy AF és AA nélkül lesz jó a teljesítménye (8800GTX-Ultra felett), míg szűrőkkel gyenge lesz, az árának megfelelően (8800GTS alatt). Ezek alapján az nV is elkezdi azt az utat járni amit az AMD az R600-zal.
Az nV is elkezd nyitni a magas ALU:Tex arány felé, csak ugyanaz a bibi, mint az R600-nál, a jelen játékokban lassabb.Szerintem az új GPU-k felépítésébe erősen beleszólnak majd a GPGPU-s irányvonalak. Gondoljunk csak bele, a GPU mint üzletág kevés haszonnal kecsegtet, ami annak köszönhető, hogy a kari előállítása viszonylag drága az árcédulához képpest (persze így is van rajta legalább kétszeres haszon, ha nem több, de a CPU gyártás lényegesen jobb üzlet). A GPU-kon a GPGPU piac tudna dobni, hiszen itt jóval drágábban lehet eladni a chipeket. Ezen a piacon azonban csak a számítási teljesítmény és a memóriasávszélesség számít, tehát relatíve hasznavehetetlen a nagyobb Fill-Rate és a szűrt textúrák mintaadatai. Az R600 gondolom ezért lett ilyen, mert GPGPU piacot is figyelembe vették. A G80 is GPGPU-nak készült, de közel sem olyan alkalmas a feladatra, mint az R600. Én azt mondom, hogy a jövőben a GPGPU üzletág követelményei fogják meghatározni a chipek felépítését, így a GPU piacon a fejlesztőknek nem lesz más választásuk, mint követni az új irányelveket. A minél nagyobb számítási kapacítás pedig áldozatokkal jár, olyan részek kivágásával aminek nem lesz befolyása a nagyobb haszonnal kecsegtető piacon (textúra szűrők, egyszerű algoritmusokra épített árnyaló felépítés), ezzel erősen lebutítják a szűrési képességeket, hiszen ezek már pótolhatók shaderből.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- 1-12 részletre.Új noblechairs EPIC műbőr FEKETE - FEKETE. 2 év garancia!
- Realme C30 32GB, Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Bomba ár HP X360 11 G5 - Intel 4020 I 4GB I 128GB SSD I 11,6" HD Touch I Cam I W11 I Garancia!
- ÚJ ÁRU, OLCSÓBB!!! Dell Precision Workstation 5550, 5560, 7510, 7520, 7550, 7720, i7, 6-11. gen.
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest