Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz nuke7 #155 üzenetére

    Akkor évekig fognak arról pereskedni, hogy a nem átruházható licencekkel mi legyen (addig pedig az Intel letarolja a piacot, mert ők vannak előnyösebb helyzetben egy felvásárlás után). De nyilván ilyen nem fog megtörténni, mert az NV-nek a befektetői le fogják szavazni az üzletet még a felvásárlás előtt. Amíg nem biztosított, hogy az Intel az NV-vel kötne egy ugyanolyan érvényű keresztlicenc megállapodást (természetesen nem kötne), addig az AMD számukra nem értékes. Mellesleg nem látom, hogy az NV-nek mi kellene az AMD-től.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz nuke7 #153 üzenetére

    Az Intel szemszögéből ez a kérdés úgy néz ki, hogy: Hol itt a probléma? :D

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz arn #122 üzenetére

    És melyik az a rész, amit sose használnak? Vagy valami konkrétumot írj, mert így megint csak általánosságról van szó, pedig érdekes a téma. :)

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Egon #115 üzenetére

    Az NV GPP nem igazán a VGA-kat célozza. Ott azért eléggé elterjedt, hogy vannak exkluzív gyártók, maguk a játékosok is átlátják annyira a piacot, hogy különösebben nem érzik problémának, ha x gyártónál Móricka a gaming brand, míg y gyártónál Pistike. A vásárlók többsége erre magasról tesz. Akik igazából célközönség azok a notebookgyártók, mert ott kell elérni, hogy amikor az Intel és az AMD fogja magát, és a proci mellé tokozott pGPU-t mindenképpen eladja az xyz partnereknek, akkor az adott partner még az említett kiadás után rászánja magát, hogy még fizessen egy ugyanolyan teljesítményű GeForce-ért. Mert gondolom azért világos, hogy az NV-nek egyszerűen túl későn jön a Windows reformja, amikor majd kikerül a rendszerből a Win32, és majd a felhő megoldja ezt a problémát, tehát túl kell élni egy átmeneti időszakot úgy, hogy közben az eddigi gyártókat meg kell győzni arról, hogy igenis kapcsolják ki a CPU-val megvásárolt pGPU-t, és inkább költsenek még pénzt a saját megoldásukra. Ha ezt nem látod át, akkor nyilván nem érted, hogy mi miért történik.

    Idővel perelni fognak, ahogy idővel vizsgálat is indul. Ugyanezt már egyszer lejátszotta a piac az Intellel. Ott is akkor kezdtek el vizsgálódni, amikor az Athlon 64 már évek óta a piacon volt. Ezek nem gyors folyamatok.

    Ki mondta, hogy nem lehet gémer PC-t építeni? A többség számára teljesen mindegy, hogy a GPU egy külön kártyán van, vagy a processzor melletti tokozáson. Egyébként természetesen magát a PCI Express oldali limitációt nem szükséges siettetni. De ha az Intel és az AMD fenyegetve érzi az integrációs terveket, akkor siettetni fogják. Az FTC már nem határoz meg itt minimum igényt, tehát hatóságilag ez már nincs szabályozva.

    Az egyébként, hogy a HP-ről és a Dellről lepattan nem túl jó előjel. Az úgynevezett szabad piac számára kedvező, és nyilván a HP-t és a Dellt eléggé megfingatták már az inteles perben, aztán a hátuk közepére sem kívánnak még egy ilyen eljárást. Ugyanakkor valahol az NVIDIA érdekei is érthetők. Nekik nincs platformjuk, és az FTC minden igyekezete és engedménye ellenére nem tudtak összehozni egyet sem. A Microsoftra kell várniuk, de mi van akkor, ha a Microsoft UWP-s egységesítése túl későn jön? Őket a jog nem védi meg amiatt, mert rajtuk kívül álló okokból nem tudják oda követni az AMD-t és az Intelt, amerre a piac halad. Na kit perelsz be ilyenkor? Én többször is mondtam már, hogy az FTC-nek eléggé nagy felelőssége van ebben. Azt megértem, hogy nem mondhatják ki, hogy az Intelnek és az AMD-nek akkor mostantól kötelező az x86/AMD64-et licencelni. Ez az övék, erre őket nem kényszeríthetik. De bőven megtehetnék azt, hogy kényszerítik az ipart a megegyezésre egy gyors memóriakoherens interfész szempontjából. Lehet akár a CCIX, szabványos, gyors, működik, kivezethető a tokozáson kívülre. Nem lenne más jogi procedúra, mint amikor az Intelt kényszerítették arra, hogy kötelezően rakjon 16 PCI Express sávot a procikba 2015-ig.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Reggie0 #108 üzenetére

    Van szabványos alternatíva, nem a busz a gond. Ha ezzel bármi probléma lenne, akkor implementálni lehetne a CCIX-et és kész, minden meg van oldva. A gondot az jelenti, hogy se az Intel, se az NVIDIA nem akarja, hogy túl nagy legyen a szabadság a host processzor és a GPU párosításánál. Az Intel azt akarja, hogy igenis Intel CPU-hoz Intel pGPU-t használj, míg az NV azt, hogy NV CPU-hoz NV pGPU-t. Effektíve az AMD is ezt akarja, de mivel a konkurensek úgyis elintézik a fragmentálódást, így ők nyugodtan támogathatják a szabványt, mert átfedés nem lesz, miközben fenntartható a jófiú imázs, meg becsúszik pár mellékes piac, ahol azért a szabvány tényleg fontos, de itt is a Gen-Z mellett vannak inkább, a CCIX amolyan tessék-lássék tagság.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Egon #109 üzenetére

    Az Intel van ettől a legjobban kiakadva, mert ők is erre a piacra jönnek a saját hardverükkel, illetve már itt vannak a Kaby Lake-G-vel, de elárulom, hogy a Cannonlake mellé is csomagban fognak majd Radeont árulni, noha ez nem lesz integrálva (ez egy külön lehetőség, így aki Cannonlake-et rendel annak az Intel olcsón tud majd szállítani AMD GPU-t, a Cannonlake gyártásával ugyanis baj van, de már nem csúsztatják tovább, vagyis kiadják ahogy van, de ez azt is jelenti, hogy lesz olyan verzió, aminél az IGP nem üzemel, ehelyett az Intel megveszi saját költségén az AMD-től a dedikált GPU-t mellé). A HardOCP nem véletlenül írta, hogy az Intel jogi útra terelheti ezt az ügyet. Természetesen az Intel ezek hatására dönthet majd úgy, hogy hamarabb veszi el a PCI Express portokat, mint tervezték. A saját pGPU-juk úgy sem ezen keresztül lesz bekötve, nekik a PCI Expressre csak addig van szükségük, amíg az AMD segítsége kell a kiszemelt piacokhoz, mert nyilván a Radeon pGPU-kat csak így tudják használni.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz nyakdam #83 üzenetére

    Eddig így volt. Ment a pozitív üzenet. Én a FreeSync és a G-Sync vonalon végignéztem szinte az összes konferenciát. Egyik cég sem bántotta a másikat. Az NV elmondta, hogy, hogy szerintük a G-Sync a legjobb, igaz nem támasztották alá semmivel, de megfogalmaztak egy véleményt, amiben az AMD nem volt feltüntetve negatívan. Az AMD már jóval tényszerűbben nyilatkozott, táblázatokat hoztak, hogy szerintük miért jobb a FreeSync ... több választható kijelző, sokkal szélesebben lefedett piac, megszokott tipikus monitoros funkciók működése (egyedi OSD, színfeldolgozás, egyéb bemeneti funkció), stb. Itt sem volt semmi negatív az NV felé, csak kihangsúlyozták, hogy bizony az a vezérlőmodul egy FPGA, és hát eléggé hurka, így az egész egy csonka rendszert eredményezett, de ez egy specifikációkból kikereshető tény, nem pedig vélemény. Az meg már az NV döntése volt, hogy máig sajnálják a pénzt belerakni. Ez az egész ekézés most indult el igazán, és innentől kezdve valószínűleg kemény lesz.
    Figyeld meg a G-Sync HDR-t is erősen meg fogják támadni. Amíg az NV azon dolgozott, hogy egyáltalán működjön a moduljukon a HDR képátvitellel, addig az AMD kidolgozott egy külön játékokra optimalizált HDR formátumot a FreeSync 2-vel (mert ugye sajnos a meglévő formátumok aztán tesznek a játékosok igényeire), amire már hoztak is egy játékot a Far Cry 5-tel. Plusz lepacsiztak a Microsofttal, hogy támogassa ezt az Xbox One S és X is, továbbá jönnek rá a tévék is (Samsung). Ha eléggé szemetek, akkor úgy adják el, hogy mindez azért hiányzik a G-Sync HDR-ből, mert a zárt rendszerhez fos a vezérlő, ami nyilván ferdítés lenne, de ez már nem az igazságról szól.
    Mellesleg az igazság sem jobb. A VESA azért tervezte sokáig az Adaptive-Sync technológiát, hogy hosszabb távon sok potenciális újítással kompatibilis legyen, méghozzá anélkül, hogy a hardvereket kompletten át kellene tervezni hozzá. A G-Sync HDR alapvetően tudhatná ugyanazt, amit a FreeSync 2, mert biztos az NV fejében is megfordult már, hogy a meglévő formátumok aztán nem éppen gémerbarátok a dupla tone mappinggel, ami nem csak a késleltetést növeli, de a képminőséget is rontja. Csak ez hiába fordul meg a fejükben, annyira elhamarkodott a G-Sync specifikáció, hogy a kompatibilitás felrúgása nélkül nem igazán lehet jelentős módosítást eszközölni benne. Már magát a HDR támogatását is nagy nehézségekkel oldották meg. Ezért csúsztak másfél évet ezek a kijelzők.

    Az természetesen már döntés kérdése, hogy ezeket az AMD ezeket hogyan akarja kommunikálni. Barátian, ahogy eddig, vagy köcsögök lesznek.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Csupingo #60 üzenetére

    Csak kérdés, hogy nem-e többet vesztenek majd azokon az embereken, akik akarnak VRR-t, de nem tudják megfizetni a G-Sync-et, így elmennek az AMD felé. Magát a stratégiát a 200 dollár körüli árkülönbségre szabták, és egyáltalán nem gondoltak arra, hogy a monitorgyártók a G-Sync-en élik ki az összes extraprofitra vonatkozó igényüket. 200 dolláros extra még úgy ahogy belefér, de nem egyszer már inkább 400-600 dollár közötti a különbség. Ez borzasztóan sok.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz atok666 #55 üzenetére

    Nézőpont kérdése:
    - A felhasználók nyilván nem örülnének neki, mert a nehezen megfizethető szintről a még kevésbé megfizethető szint felé menne az összes G-Sync kijelző.
    - Az AMD a seggét csapdosná örömében a földhöz, mert még inkább felértékelődik a szabványos VRR, amit csak ők támogatnak.
    - Az NVIDIA valószínűleg nem kérne érte ennyit, mert már 200 dolláros vezérlői listaár mellett is az a legnagyobb gondjuk, hogy a monitorgyártók nem csak azt hárítják át a felhasználókra, hanem hozzácsapnak még bő 300-600 dollárnyi hasznot, amivel nagyban hátráltatják a technológiájuk versenyképességét, de nem tudnak ellene mit tenni, túl kevés elkötelezett partnerük van erre, hogy bármilyen árversenyt ki tudjanak kényszeríteni.
    - A monitorgyártóknak pusztán a számok alapján mindegy lenne, mert aki G-Sync kijelzőt tervez, az ma már eleve úgy csinálja, hogy leválasztja az R&D-t a nem G-Sync társakról, tehát ha 500 dollárra nő a vezérélő ára, akkor raknak rá 1000 dollárnyi hasznot és kész. Ameddig a termékskála ki tudja termelni a saját befektetési költségeit, addig életben tartható. Ha mínuszba megy, akkor kidobják a francba. A fő vonalon nem változtat, mert le van választva az R&D, tehát effektíve rendkívül minimális a beleölt kockázat.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Csupingo #54 üzenetére

    A FreeSync egyrészt nem ingyenes. Valójában a monitorgyártóknak a hitelesítéssel járó teszteket ki kell fizetni. Mondjuk ez még mindig egy relatíve alacsony egyszeri költség, de ha akarnak minősítést, akkor le kell perkálni. Az egészet egyébként maguk felé eleve el kellene végezni, mivel a VESA ezt megköveteli, viszont jó hír, hogy a VESA elfogadja az AMD hitelesítését, tehát a gyártók két legyet ütnek egy csapásra, csak fizetniük kell érte az AMD-nek.
    Másrészt monitorok piacán nem egyszer bebizonyosodott, hogy a zárt technológiák megdöglenek. Ott volt a 3D Vision. Erőltették, aztán bedöglött. Végeredményben, hogy ha zárt technológiát kínálsz a monitorpiacra, akkor a saját felhasználóid cumiztatod halálra. Például az AMD a G-Sync-nek rendkívüli módon örül. Egyrészt bántani tudják az NV-t érte, hogy milyen gonoszok, másrészt szabadon mozoghatnak az iparág szabványai között, míg az NV-nek minden lépése előtt ki kell számolnia, hogy ha támogatják mondjuk a VESA vagy a HDMI szabványát, akkor az megöli-e a G-Sync-et és ha igen, akkor milyen gyorsan. Ha nem vállalható fel a kockázat, akkor inkább nem támogatják a szabványokat. És itt a HDMI VRR elég lényeges, mert amíg ennek a támogatását az AMD már bejelentette, addig az NV nem mond róla semmit. Nem tudják felvállalni előre, mert nem tudják pontosan kiszámolni, hogy a támogatása beszélyes-e a G-Syncre. Ha veszélyes inkább nem támogatják, mert megint az lesz, hogy a legnagyobb rajongóik szívják meg, mint a 3D Visionnél. Az AMD nézőpontjából ez a helyzet borzasztóan kényelmes. Nem azért panaszkodnak a G-Sync-re, mert irigyek, hanem azért, hogy szemétkedjenek. És minél jobban tolják a monitorgyártók a prémium felé a G-Sync-et, mert az NV már azt sem tudja megállítani, hogy ne tolják oda, annál jobban örül neki az AMD, mert annál kevesebb felhasználó tudja egyáltalán megfontolni egy olyan monitor vásárlását.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Reggie0 #37 üzenetére

    Az FPGA azért került be, mert az NV akkori hardverei pont nem támogatták a variálható VBLANK-et. Ezért van a vezérlőpanelen sok memória, hiszen variálható VBLANK nélkül előre el kell küldeni az új képkockát, mert kritikus fontosságú, hogy a vezérlőelektronika önállóan képes legyen gondoskodni a kijelző frissítéséről. A VESA Adaptive-Sync szabványa ennél már modernebb megközelítésű, így ott nincs szükség önálló vezérlőelektronikára. Emiatt van az, hogy a Adaptive-Sync kijelzőkkel van egyedi színfeldolgozás, vannak egyedi bemeneti funkciók, egyedi és különálló OSD, kijelzőoldali képskálázás, és a megszokott dolgok.

    Ma már a modernebb NV GPU-k is támogatják ezt, hiszen a mobil G-Sync az egy VESA Adaptive-Sync implementáció. Ezért nincs a mobilokban benne az FPGA.

    (#38) NandoXXL: Egyrészt a legtöbb hatóság már jelezte a felhasználói bejelentésekre, hogy figyelik a helyzetet, de konkrét vizsgálat még nem indult. Itt az a gond, hogy ha indul is vizsgálat, az úgy bő 3-4 éves periódus. Mivel az NVIDIA lépése az Intelt és az AMD-t cselekvésre kényszeríti, így az utóbbi két cég effektíve azzal tud a leghatékonyabban visszavágni, ha elvágják a dedikált GPU-k elől a PCI Express csatornákat. Ergo mire egy ilyen vizsgálatnak tényleg eredménye lesz, a piac már végérvényesen torzult, mert nyilván az Intel és az AMD alapvető érdeke lett innentől kezdve, hogy a dGPU-k helyét a lehető leghamarabb vegyék át a pGPU-k, vagyis a CPU-val közös tokozásba épített grafikus vezérlők. Innentől kezdve az NV majd kötözgetheti a hardvereit egy vagy két PCI Express csatornára. Ez nem normális átállás természetesen. A dGPU-k valószínűleg sokkal tovább életben maradhatnának, csak ilyen feltételek mellett már nem áll az Intel és az AMD érdekében sem.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Reggie0 #30 üzenetére

    A variálható frissítési frekvenciához a hardver oldalán variálható VBLANK kell. Ez aztán akkora hozzáadott érték, hogy már 2011-ben is tudták az egyes hardverek. :D A specifikáció megszabása persze más kérdés, itt közös nevezőre kellett vergődni, de ne állítsuk már be ezt a dolgot úgy, mintha az ipar feltalálta volna a spanyolviaszt. Egyszerűen csak volt egy régóta beépített dolog a termékekben, amit felhasználtak egy újításra.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés