Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Hat, sok sikert nekik, de az elozmenyek utan ezt egy kicsit bator huzasnak tartom.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz makkmarce #16 üzenetére

    Azert, hogy ne kelljen gyorsabbat vennie a usernek. :P :DDD
    Meg mert nem 2-3, hanem esetenkent akar 30%-rol, de eleg gyakran minimum 10-20%-rol beszelgetunk, ami mar sokszor nem mindegy. Alatta mondjuk tenyleg nincs ertelme. Meg azert, mert van olyan, hogy valakinek regebbi gepe van, es mondjuk pont azon a kicsin mulik, hogy egy program elvezhetoen/hasznalhatoan fut-e, vagy nem.
    Es barmennyire is sokkolo lehet ez az informacio, amikor valakinek lassabb gepe van, annak ellenere, hogy erdekli az informatika annyira, hogy tudja mi az a tuning es meg meg is tudja csinalni, az altalaban nem azert van, mert lusta volt megnyomni a gombot a 2 millaba kerulo konfignal, hogy holnapra vigyek, hanem mert nincs ra penze. :Y

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz makkmarce #23 üzenetére

    Pedig sok olyan helyzet van, ahol az az extra 10% nagyon jól jön. Legutóbb pl mérnök diák ismerős esetén volt erre egy tökéletes példa. Jó gépre nem volt pénze, csak egy régi szarra. Szénné húztuk szegény gépet, így már 20 helyett olyan 25fps-t kifacsar magából szerkesztés/tervezés közben.
    Szar így is? Oh, nagyon, nem is értem hogy bírta. Jobb, mint volt? Igen, sokkal. Így már majdnem használható.
    Nyilván így is csak a legegyszerűbb dolgokat bírja el szegény, tehát sokat nem nyert, mert pár hónappal később úgyis kellett valami komolyabb vas, hogy ne essen ki a képzésről, de az a pár hónap neki azt jelentette, hogy nem kellett felvennie diákhitelt.
    Aztán nagy nehezen összespórolt egy használt zbook-ra, az már nyilván nagyon más szint, tuninggal esélytelen lett volna.
    Másik példa saját, de régi: konkrétan az a 3fps hiányzott, hogy meglegyen a 30 legalább általában. Úgy már so-so játszható volt a játék. Régi fos gépem volt akkoriban, pénzem zéró, nagyon jól jött.

    De ha nem akarsz ilyet, akkor is ott a hobby. Van, aki azért csinálja, mert csak, mert érdekes, mert fun, és mert élvezi. Nincs ezzel semmi baj, nem értem miért kell fújni rá.

    2-5%-ért senki nem kockáztat semmit, eleve baromság amit írtál. Ha valamiben 2-5% van ott valóban nincs értelme a tuningnak. De ahhoz, hogy nem csúcshw-ben annyi legyen, elég keményen pechesnek kell lenni. Pláne cpu oldalon. Az enyémben 20% van minimális feszemeléssel. Nagyon ritkán kattintom át, mert nagyon ritkán kell, akkor isncsak addig amíg muszáj, de pl a supreme commander faf-ot ez tette úgy igazán játszhatóvá. R7 1700 a proci. Na most azért nem fogom kidobni meg pénzt költeni rá, mert két havonta egyszer 3 órára jól jönne egy zen2, nem őrültem meg, a maradék időben alulfeszelve megy, teljesen jól, hangtalanul, stabilan.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz makkmarce #26 üzenetére

    Egyrészt a tuning mértéke és a nyert teljesítmény aránya közel sem lineáris, még szintetikus tesztekben sem. 10% tuning járhat akár 50% teljesítménynövekedéssel is szélsőséges esetben. Kérdés mekkora a bottleneck. Egyszerű példával élve, ha azt tuningolod, ami az adott környezetben, az adott felhasználás mellett a szűk keresztmetszet, akkor a többi, tuning után jobban kihasznált alkatrész is hozni fog extra teljesítményt.
    De olyat is láttam már, hogy konkrétan lassult egy adott dolog a tuning után. Ésszel kell, okosan, célzottan csinálni, és jó lesz.

    Hobbi/kötelező: őszintén szólva nem is értem, honnan szeded ezt a marhaságot. Olyan szinten nem kötelező, hogy a felhasználók 99%-a azt se tudja, hogy létezik ilyen. Viszont ez itt egy szakmai fórum, nyilván nem virágboltos Gizike felhasználási módja lesz egy szakmai portál szakmai topikjában a mérce.

    Ekézni azért kell, mert itt olyan emberek vannak, akiknek ez a hobbija. Nem csak egy hardvert vásárolunk, hanem egyfajta élményt, szórakozást. Ezért is nem prebuilt/oem gépeket veszünk. Egyszerűen a csomag része a dolog, növeli az élményfaktort, ami azzal kezdődik, hogy elkezdesz összekattintgatni egy konfigot, aztán csinálsz rajta 200 revíziót, aztán kibontogatod, kábelelrendezést tervezel, összerakod, és az első bekapcsolásnál könyékig túrsz a biosban, akkor is, ha telepítés meg tesztelés előtt nem baszogatsz semmit (kivéve kötelező dolgok, mint boot sorrend, xmp, stb), csak már maga a tudat is jó, hogy mi minden van, amivel lehet játszani. Ez ilyen, van aki szereti, ez itt egy ilyen fórum, nem értem a problémád.

    Gyártók gyárti OC-ja a legtöbb esetben tényleg gusztustalan lehúzás, ebben egyetértünk.

    Jah, amúgy a túlfeszelt, szétégetett cuccot semmilyen gyártó nem cseréli gariban, sőt...

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz makkmarce #31 üzenetére

    Alulfeszeles is tuningnak szamit amugy, sot, regebben, amikor meg nem volt ennyire trivialis, hogy folyamatosan ugral az orajel, volt olyan tuningverseny is, amikor konkretan az volt a verseny, hogy minel alacsonyabb stabil frekit hozz ki egy cpu/memoria/gpu-bol.

    De latom, nagyon nem akarod megerteni, lathatoan direkt, hiszen mar eldontotted, ugyhogy hagyjuk, nincs ertelme a vitanak.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz makkmarce #37 üzenetére

    *Sohaj*
    Ok, legyen. :N

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák