Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz makkmarce #23 üzenetére

    Pedig sok olyan helyzet van, ahol az az extra 10% nagyon jól jön. Legutóbb pl mérnök diák ismerős esetén volt erre egy tökéletes példa. Jó gépre nem volt pénze, csak egy régi szarra. Szénné húztuk szegény gépet, így már 20 helyett olyan 25fps-t kifacsar magából szerkesztés/tervezés közben.
    Szar így is? Oh, nagyon, nem is értem hogy bírta. Jobb, mint volt? Igen, sokkal. Így már majdnem használható.
    Nyilván így is csak a legegyszerűbb dolgokat bírja el szegény, tehát sokat nem nyert, mert pár hónappal később úgyis kellett valami komolyabb vas, hogy ne essen ki a képzésről, de az a pár hónap neki azt jelentette, hogy nem kellett felvennie diákhitelt.
    Aztán nagy nehezen összespórolt egy használt zbook-ra, az már nyilván nagyon más szint, tuninggal esélytelen lett volna.
    Másik példa saját, de régi: konkrétan az a 3fps hiányzott, hogy meglegyen a 30 legalább általában. Úgy már so-so játszható volt a játék. Régi fos gépem volt akkoriban, pénzem zéró, nagyon jól jött.

    De ha nem akarsz ilyet, akkor is ott a hobby. Van, aki azért csinálja, mert csak, mert érdekes, mert fun, és mert élvezi. Nincs ezzel semmi baj, nem értem miért kell fújni rá.

    2-5%-ért senki nem kockáztat semmit, eleve baromság amit írtál. Ha valamiben 2-5% van ott valóban nincs értelme a tuningnak. De ahhoz, hogy nem csúcshw-ben annyi legyen, elég keményen pechesnek kell lenni. Pláne cpu oldalon. Az enyémben 20% van minimális feszemeléssel. Nagyon ritkán kattintom át, mert nagyon ritkán kell, akkor isncsak addig amíg muszáj, de pl a supreme commander faf-ot ez tette úgy igazán játszhatóvá. R7 1700 a proci. Na most azért nem fogom kidobni meg pénzt költeni rá, mert két havonta egyszer 3 órára jól jönne egy zen2, nem őrültem meg, a maradék időben alulfeszelve megy, teljesen jól, hangtalanul, stabilan.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák