Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • makkmarce

    őstag

    válasz opr #18 üzenetére

    a játékok nem CPU cap-esek, mert akinek nincs rendes CPU-ra pénze, annak GPU-ra se.. tehát ott semmi értelme gyorsítani.
    Ha kódot fordítasz, vagy szimulációkat futtatsz, software rendert csinálsz, akkor nem azon a 10%-on fog múlni, hogy most aztán az 1 órás renderen spórolsz 5-6 percet.
    Cserébe a munkagéped stabilitását és üzembentarthatóságát kockáztatod.
    Ha valamit 30%-al húzol fel, az nemhogy hosszúéletű nem lesz, de még stabil se, ráadásul egy vagyon rámegy a fogyasztásra, mert 30% nyers teljesítményhez nem 30%-al nagyobb fogyasztás társul.
    Ritka az az eset, hogy neked a CS:GO épp 139 fps-en megy, és kéne még 5 fps, hogy a 144hz-es monitorodat fullra hajtsd.
    Olyan meg szinte kizárt, hogy ÉPP nem élvezhető az adott program, de majd a megszerzett 4 fps után csoda történik, és szuper lesz.

    Senki se vitatja, hogy a drága jobb, nekem sincs 64 magos threadripperem SLI-be kötött 3090-ekkel, pedig igény volna rá, viszont nem kockáztatom azt, hogy ami megvan, azt megkínozzam, és feleslegesen pár FPSért/másodpercért cserébe kockáztassam a stabilitását. 20 évvel ezelőtt volt olyan széria, ahol tényleg lehetett valamit hozni, mert szándékosan visszafogta a gyártó a teljesítményt, de most nemigazán ez a helyzet, hisz vérremenő verseny van.

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz opr #25 üzenetére

    úgy könnyű tunningolni, ha olyat tunningolsz, amiért már nem kár, és tudod, hogy 1-2 hónap múlva kidobod.. 20ról 25-re közel se 10% :D.. hanem inkább 25.

    A hobbival semmi bajom, mindenki olyan őrültségnek hódol, aminek csak akar, csak itt az oldalon mindneki úgy adja elő, mintha kötelező lenne, és a cégeknek kötelező lenne tunningolható hw-t gyártani, utána meg a boltosoknak kötelező lenne a tönkrement hw-eket visszavenni.
    Ez a kötelezőség egy dolgot hoz magával: a cégek szándékosan fognak egy kicsit rosszabbat gyártani, hogy a tunningosoknak meglegyen a sikerélmény, hogy hűha, átverte a céget.
    Nem véletlen, hogy már csak pár %-ot lehet húzni az új HW-eken, hisz most van verseny, nem úgy, mint régen.

    Ha valaki meg nem engedi az OC-t, akkor jön a sírásrívás.
    Nem fújok rá, csak a kötelező részét nem értem, és azt, hogy miért kell minden gyártót egyből ekézni, ha nem nyitja meg az eszköze babrálhatóságát, hogy aztán a sok tunningpalánta hisztizzen nála, hogy cseréljék ki garanciában a túlfeszelt túlhajtott eszközeit.

    Ennél meg már csak a kártyagyártók "gyári OC" megoldásai visszataszítóbbak, aztán ha elcseszik, akkor vagy bevállalják, vagy nem (mondjuk most az EVGA tulajoknak épp szerencséjük volt, mert túl sok kártya döglött meg).

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz opr #28 üzenetére

    "10% tuning járhat akár 50% teljesítménynövekedéssel is szélsőséges esetben"
    Hát ezt sajnos nehezen értem meg, hogy ez hogy jött össze. HW gyártók biztos nem tudják ezt, ha 10%-ot húznának rajta, akkor a tesztekben 50%-al jobban szerepelnének. Lehet én nem értek hozzá, de ez így azért elég hihetetlen.
    EGY eseteben lehet nagyobbat ugrani, ha be van kapcsolva a VSYNC és 60hz-es monitorodon pont nem tudod tartani az 60HZ-et. Ekkor ugye 30-al fut, nem 59-el, felhúzod és láss csodát, felpattan 60-ra az FPS. Persze ha a user kikapcsolná a VSync-et, akkor simán 59 fps-e lenne, de ebben az egy esetben látok erre lehetőséget, sőt ez 100%-os sebességnövekedés. Csak ha gyenge a géped, nem kinlódsz vsync-el , hanem vagy freesync, vagy teljes kikapcs.

    "Olyan szinten nem kötelező, hogy a felhasználók 99%-a azt se tudja, hogy létezik ilyen."
    aki ide jár, az 99%, hogy maga rakja össze a masinát(ha nem notit vesz), és minimális rálátása biztos van a dologra.
    Azt persze megértem, ha várod, hogy a cég támogassa a DIY hobbidat, és a mocskok nem engedik.

    "Jah, amúgy a túlfeszelt, szétégetett cuccot semmilyen gyártó nem cseréli gariban, sőt..."
    Ezt 99.9%, hogy nem fogod tudni megállapítani, ha csak nem szenvedett fizikai sérülést(tényleg kiszállt belőle az indiánfüst és megfeketedett a panel). Ha pár tranzisztor kiég egy memória modulban, vagy a CPU/GPU-n belül, arra te sohase fogsz rájönni, még a gyártónak is fejtörést okozhat, hogy mi tette tönkre.

    okoskodom, tehát vagyok

  • makkmarce

    őstag

    válasz opr #36 üzenetére

    én az OC-ről beszéltem, a tunning szót le se írtam abban, amire te reagáltál OC=OverClocking.

    Látom nagyon nem akarod megérteni, hogy összevissza beszéltek(ráadásul külön vicc, hogy az OC-t az alulfeszeléssel akarjátok megmagyarázni, ami pont az OC ellen dolgozik), és amit írtam, abban nem volt szó se alulfeszelésről , se hobbiról, se versenyről. Arról a jelenségről írtam, hogy a jelenleg túlhajtott hw-eken csak azért is 5%-ot húznak sokan, ami a stabilitás és élettartam rovására megy valós értékelhető haszon nélkül, ennek ékes példája az EVGA-s gyári kártya, ami még a gyári OC alatt is megsült az amazonos játék alatt.

    okoskodom, tehát vagyok

Új hozzászólás Aktív témák